• senaristlerine teşekkür ve beddua sunmak istediğim dizi.

yıllarca bekletmeden, yüzlerce bölüm süründürmeden, konuyu sündürmeden 13 bölümde tamamladıkları için teşekkür ediyorum ve son derece güzel düşünülmüş ve kurgulanmış sinir bozucu finali için de allah belanızı versin demek istiyorum. sinirlerim bozuldu yahu.
  • fena dizi değil, fakat 2. bölümden sonra olay hep bu şekilde giderse sıkmaya mı başlar ki diye de düşünmedim değil. yeni bir şeyler vermeliler 3. bölüm itibariyle. mesela izleyenleri ucundan köşesinden görmeye başlayabiliriz. ama yine de gelecek vaadediyor gibi, bakalım nereye varacak.

fakat bunları bir kenara koyarsak birinci bölüm ve ikinci bölüm arasında öyle bir devamlılık hatası yapmışlar ki, yuh sizin beyninize demekten alamadım kendimi. olmaz yani böyle bir şey, olamaz.

1. bölümde janet'a gelen not: http://img33.imageshack.us/img33/3249/47928566.jpg
    2. bölümde yine aynı not: http://img820.imageshack.us/…g820/7933/97278782.jpg

nasıl gözden kaçırabilir ki bir insan bunu. hadi aynı kağıtla çekemediniz kağıt yırtıldı buruştu bişey oldu. insan hiç mi bakmaz bu kağıtta nasıldı yazı aynısı olsun diye. ya da oyuncular da mı hatırlamaz yazı iki satır halinde değildi tek satırdı aga diye söylemez.

diyelim ki önce pilotu çektiler sonra kabul edildi vs. aradan zaman geçti ve ikinci bölüm çekildi, o yüzden gözden kaçmış olabilir. ama insan bi birinci bölümü de mi açıp izlemez arkadaş.
  • --- spoiler ---

s01e07

saçma sapan bir bölüm olmuş. çok çabuk özet geçiyorum;

http://i25.tinypic.com/5exsgx.jpg

--- spoiler ---
  • garip bir dizi. 13 bölüm sürecekmiş toplam. lost ile alakası yok ama prisoner'a oldukça benzemiş. ilk bölüm itibariyle gayet güzel geldi bana. fakat adeta guinness rekorlar kitabına girecekmiş gibi niye şu "please" sözcüğünü tek bir bölüm boyunca 1400 defa kullandınız be ? kelimenin anlamını unuttum japon yakuza olaya "pilizpilizpiliz" diye girdiğinde. kafa bu. ileriki bölümlerde lütfen özen gösterelim sayın senaristler.
  • --- spoiler ---

s01e04

oldukça gerdi beni bu bölüm. nedeni ise apifobi sahibi bir insan olmam. arıların olduğu sahnede hem odamın içini kontrol etmeye , hem de ekrana odaklanıp bölümü izlemeye çalıştım. hele o botun içindeki arıları gördüğüm zaman daha fena oldum neredeyse bayılacaktım.

ha olur ya , bir hatun beni arılardan uzaklaştırmak amacıyla üstüme çıkar , alt dudağımı öpermişçesine üfürüklerle arıları kaçırmaya çalışır , o zaman işler değişir. eşşek arısı göbek deliğimden girse çıkaramaz beni o odadan.

--- spoiler ---
  • program'in basi olan bayan yoneticinin türkiyede'ki tapu dairesi kadrolarindan transfer edildigini havasini uyandiran dizi. o ne döpiyes'tir oyle.
  • nbc'nin 11 bölümünü sadece internette yayinlamaya karar verip hatta yayinlayip izleyicilerine haber vermedigi dizidir.
    12. bolum izlenmeden izlenmesi hikayenin anlasilmasi acisindan zarurettir.
  • --- spoiler ---

elemanların sezon finalinde geldikleri ve level 2 denen büyük geminin adı da manidar bir şekilde "almas perdidas", yani "kayıp ruhlar"dır.

--- spoiler ---
  • müthiş bitmiş dizi. helal olsun senaristler her bölüm 5894684 tane soru sorup cevaplamadan da oldukça gizemli ve ters köşeye yatıran bir dizi yapmayı başarmışlar.

--- spoiler ---

ayrıca genel kanının aksine ikinci sezonun olmaması tarafındayım, zira dizi "program" hakkında anlatmak istediklerini anlattı, "asla çıkamazsınız". welcome to second level da ikinci sezonu gelecek manasında değil, aha ilkini bitirdiniz ama nah kurtulursunuz manasındaydı. ayrıca hiçbir karakterin akıbeti de yarı yolda bırakılmadan temiz bir şekilde bitirildi. hiç gerek yok uzatmaya, böyle kalırsa arşivlik, ileride tekrar tekrar izlenecek bir dizi.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

s01e06

00:01:54'de english grammar in use'un varlığını hatırlatan dizidir.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap