• 2000'de pete sampras'a ; 2001'de ivanevic'e finalde kaybeden wimbledon bedevisi, çocukluğumun süper kahramanı. az önce ntvspor'da wimbledon tenis turnuvasıyla ilgili bi' program vardı ve ivanevic'in kupayı kaldırışı esnasında arka planda kendisini gülümserken gördüm de yazasım geldi. yazasım gelmesin de n'apsın. ben bu abi sayesinde sevmiştim wimbledon'u, tenisi, sonrasında sharapova'yı.

o file önünde süpermenvari uçuşları eşliğinde yaptığı forehandleriyle aldığı sayılar yok mu... gerçek hayatta süpermen'i görmemi sağlamışlardı . saçlarımı onunki gibi uzatma hevesini ve babama "ben tenisçi olucam" cümlesini sarfedebilme kudretini o yaratmıştı bende. sonra babayla uzun süre küs kalma sebebi olmuştu tabi.

hey gidi günler...

tabi o şimdi avustralya'nın allah bilir hangi kanyonunda ya da plajında ense yapıyordur. bunlardan haberi yok vicdansızın...
  • aidsli cocuklar icin saclarini kazitan 1991 yilinda profesyonel olan reebok ti$ortleri cok iyi
    tasarlanmi$ tenisci .
  • başta - doğal olarak - avustralya açık olmak üzere turnuvalarda terli t-shirtlerini değiştirirken en fazla tezahürat, inleme, zırlama, çığlık duyan tenisçi...
    grand slamlerde fink atan artis tenisçi akımına pek yüz vermemiş oyuncu...
  • andre agassi yi 2 kez üstüste wimbledon finallerinden etme ipneliğini gösterip, sampras a domalmasını çok seven bebek yüzlü aussie li abimiz.
  • agassi gibi bir efsaneyi haddi olmadan yenen cilli avustralyali tenisci.
  • tenis ortamlarina bir daha pat gibim pek bi guzel suratli, halk adami, ilhan irem konusma stilli adam henuz gelmis degildir gelmez de.
  • 4 temmuz 2001 goran ivanisevic pat rafter maçı ilk izlediğim wimbledon maçıydı.

yanılmıyorsam 3-2 ivanisevic kazanmıştı. goran attığı her ace sonrası aynı topu istemişti. kupayı kazandıktaktan sonra hırvatistanda kahramanlar gibi karşılanmış üzerindeki tüm kıyafetleri (baksır dışında) onu karşılayanlara vermişti. ne finaldi ama.
  • stil olarak rafael nadal'dan önceki rafael nadal.
  • servis-voleye dayalı oyun stiliyle bir dönem kortlarda fırtına gibi esmiş yakışıklı tenisçi. kazanırken de kaybederken de onu izlemek büyük keyifti. sadece bir hafta sürmüş de olsa 1999'da dünya 1 numarası olmayı başarmıştı. pete sampras ve andre agassi gibi güçlü rakiplere karşı oynarken bile savunmada beklemez, ilk fırsatta fileye koşardı. delüğanlı adamdı.
  • sörfçü olması gerekirken , yanlışlıkla tenisçi olmuş efsane. 30 senelik tenis izleyicisiyim, idolüm agassi dahil bu kadar keyif veren bir tenisçi daha izlemedim. eyvallah pat the serve n volley king.
hesabın var mı? giriş yap