• çakal la bu herifler. diş macununun rengini kan rengi yapmışlar. dişin kanasa bile anlayamıyorsun. kanamayı sıfıra indiriyor diyor. indirir tabi :)
  • diş eti hastalıklarına ve korumasına iyi gelen diş macunu . . . tabii ilk kullanışınızda şunu demekten geri duramıyorsunuz: "ulan bir diş macununun tadı bu kadar mı kötü olabilir?"
  • buradan üreticilerine seslenmek istiyorum; sizce bir diş macununu bok rengi üretmek zekice bir şey midir sayın paradontaxçı abilerim?
  • içinde öyle bir mentol aroması var ki dişlerimi fırçaladıktan sonra bırak kulağı burunu bildiğin ufkum açılıyor. adamlar acımamışlar okaliptüs ağacına aq.
  • bunu kullandiktan sonra butun diger dis macunlari sabun etkisi yaptigini bildigimden dolayi, tatilde yanimiza aldigimiz baska bir markanin kucuk boy tupu ile esim disini fircalarken saydirdi durdu. daha sonra da ben fircalarken ayni sekilde agzima hep sabun tadi geldi diye paso kufur ettim. neymis bu amk kucuk tupunun markasi bi daha alani siksnler deyince gordum difaş traş köpüğü yazısını. ben de diyordum zaten nasil bu kadar kopurdu bu serefsiz diye. sonucta salakligimiz ve butun gun süren agiz icindeki ferahligimizla guzel bir tatildi.
  • hani mesela kulağını, gözünü ya da burnunu kapatabiliyorsun ya; işte bu diş macunu da bana dilimi kapatabileceğimi öğretendir. insan istemeyince tat almayabiliyormuş. budist rahipleri gibi vücuduma sahip çıkmayı öğrendim. teşekkürler parodontax!
  • glaxosmithkline tarafından üretilen medikal diş macunu olup, hassas dişetleri ve dişeti problemlerine karşı üretilmiştir. 3 çeşidi bulunmakla beraber ülkemizde genellikle pembe kutulu olan daha rahat bulunur. çeşitli bitki özlerinden oluşan bu macun yüksek derecede sodyum bikarbonat içerir ve hayli tuzlu bir tadı vardır. aslında bir nevi diş hekimlerinin hep önerdiği tuzlu su ile gargaraya yandan destek çıkan bir ürün de diyebiliriz.

ufak çaplı dişeti hassasiyeti, bu hassasiyetten doğan dişeti kanamaları için düzenli kullanımda hayli işe yarar. ancak ağız içinde yada damakta sıklıkla yanık, çizik vs oluşuyorsa yine aynı fimanın* bir üst bakım seti şeklinde çıkardığı biotene vardır, onu tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

yalnız tabi paradontax ile verilen bir ekstra bilgi de akıl karıştırmıyor değil. efenim kendileri diyorlar ki; "damak zevkinden çok ağız sağlığını ön planda tutan parodontax diş macunu, ayrıca içerdiği sodyum bikarbonat sayesinde köpük oluşumunu da engeller. sanıldığının aksine bol köpük, etken maddenin diş yüzeyinde kalma süresini azaltarak olumsuz bir etki yaratır."

eee bu açıklama ile aynı firmanın* çıkarmış olduğu basınçlı tüplerde satılan ve sıkıldığında köpükten köpüğe koşan ve hayli ama hayli pahalı olan sensodyne ne oldu şimdi? demek ki o ürünü kullandığımızda ağızda traş köpüğü kıvamına gelmesi nedeniyle etken maddenin diş yüzeyinde kalma süresi azalacak ve olumsuz bir etki olacak.
  • üzerinde "içerdiği bitkiler ürüne kendine özgü bir tat vermektedir. 14 günlük alışma sürecinden sonra, ferahlatıcı bir tat almaya başlayacaksınız." şeklinde bir uyarı yer alan diş macunu.

meali: tadının iğrenç olduğunu biz de biliyoruz, bunun için yapacağımız birşey yok. alışmaya bak... şu 14 gün lafındaki illüzyona da çok takılma, 14 gün bok yesen onun da tadına alışırsın...

ayrıca kaporta boya atölyelerinde kullanılabilir kıvamda bir macundur kendileri.

edit: caps kurbağa olmuş, aha yenisi
  • bir arkadaş sayesinde deneme şansı bulduğum müthiş diş macunu. diş fırçalamayı zevk haline getirmiştir.
    diğer diş macunları gibi şekerli naneli falan değil bu. tuzlu soda gibi. ehiyyy tek seven benim yaşasın dedirten. dedirtiyo valla.
  • -çok şükür- müshil üretmeyen firma tarafından üretilen diş macunu.
hesabın var mı? giriş yap