• adam michael jordan'ından tut pele'sine vasat diyor, biri gelmiş drogba'ya vasat dedi diye ağlıyor. hey allahım.
  • güzel bi entrysini gördüm önce güldüm, baktım owencan sonra bastım eksiyi.

oy ve ötesi nin güzel insanlara ihtiyacı var. unutmadan not edelim.
  • trollün de düşünenleri var, heh işte bu düşünmeyenlerinden.
  • hello there diyerek yalnız ve güzel krallığına geri dönen efsane yazar. dönüşüm şerefine 1 hafta içinde intergalaktik sith lordu ünvanı almazsam gözleri anlamlı bakan vasat bilgisayar tamircisi arkadaşı karım yaparım, o kadar..
  • kıçımın trollü. annesi ölmekte olan yazarla ya da kanserli oyuncuyla taşak geçerken acayip uçuk kaçıktır. dalga geçtiği ölen kişileri sevenleri geçtim, kendi ailesi içinde benzer şeyler yaşamış insanların onları okuyup rahatsız olabileceğini düşünmez. kanserle falan dalga geçer. tabuları yıkar. çok çılgındır. falan fiso. sonra yılda 2-3 kez atatürk hakkında popülist bir entry yazar ve maçın amına koyduktan sonra armasını öpüp gerzek taraftarların wohoo'sunu alan quaresma gibi sempati toplar. yani ucuz bir kitleye hitap eder. ekşi sözlüğün genel kitlesi borderline'dır zaten. adamı hemen itin götüne sokarlar ya da hemen yüceltirler ve çok büyük bir başarı gerçekleştirmiş gibi göklere çıkarırlar. yeter ki çaktırmadan tribünlere oynamayı bilesin. zamanında aklınca kanserle dalga geçerken dokunduğu acı, bugün atatürk'le dalga geçmeye çalışan kitlenin dokunduğu acıdan çok daha somuttur. her insan bir diğeri kadar değerlidir. bu ister atatürk olsun, ister muhammed ister yusuf güney. aynı şey bu insanları seven ya da putlaştıran insanlarla dalga geçme konusunda da geçerlidir. hiç kimse dalgadan ve taşaktan muaf değildir. bugün her "samimi troll"ün uzak durması gereken popülizme bir kez daha batmıştır ve dinle minle dalga geçerken düşünce özgürlüğüne sığınıp, 9.05'te siren çalınca herkesin saygı duruşuna geçmesi gerektiğini düşünen default türk insanı profiline yağcılığın alasını yapmıştır.

not: bir insan gerçek düşüncesini yazarken de tribüne oynayabilir ve popülizm kovalayabilir. bugün bunun en güzel örneğini vermiştir.
  • sözlüğe dönüş kararı alarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde gerçek bi lider olduğunu herkese yeniden ispat eden ünlü düşünür, filozof, bilim insanı.

(bkz: nerede kalmıştık)
  • en başarısız troll bu herhalde. plan olarak kamuoyunca sevilen ya da sevilmeyen kişilerin altına tam tersi yorumlar yazarak trollük yapmaya çalışmaktadır. tamam da kardeşim trollüğün bile belli bir yaratıcılık kriteri var, sende bunun zerresi yok. nasıl olacak şimdi?

yani bir adam düşünün ki trollük bile beceremez, işte o adam bu adamdır.
  • trollugun kesinlikle ve kesinlikle hakkini veren amcik hosafi.
  • owencan:
    "messi vasat futbolcu."

3 iq'lu ekşi sözlük yazarları:
    "hahahhahahah mükemmel ya. tam bir troll abi adam.hahahahahhaah
  • #26101619 ile trollük veya ironi yapıyorsa dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük orrrospuçocuğu olduğunu kabul eden vasat yazar. ironi veya trollük yapmıyorsa aynı cesareti ve vaati trollük yaptığını iddia edenlerden bekliyor ayrıca.
hesabın var mı? giriş yap