• kesinlikle katıldığım ve terörü kırsalda etkisizleştirecek 3 görüşü özetle şöyledir;
    1- teröristle değil tümden terörle mücadele etmek gerektiği(yurtdışı ekonomik bağlantıları, aşiret temasları vs.)
    2- sözlükte de her terör olayından sonra dillendirilen "sınır karakollarını güçlendirmek" fikri yerine "bölgedeki sınır karakollarını tamamen kaldırıp, çok gelişmiş gezici birliklerle önceden belirlenen bölgelere havadan inip etkili ve kısa süren operasyonlar yapma" fikri (vur-kaç)
    3- normal askerliği 8 haftaya ve asker sayısını bugünkünün 3'te 1'ine indirerek, bütün işi profesyonelce orduya hizmet etmek olan askerlerden kurulu yeni bir ordu inşa etmek istemesi.

edit: 3. maddeyle ilgili bir düzeltme yapmak istiyorum; öncelikle şu an videosuna ulaşamadığım ve sanırım bunu konuşalım isimli programda, entry'de yazdığım gibi 8 değil 9 hafta yeterli demişlerdi. parti programlarında ise askerliği 6 aya indirecekleri yazıyor. fakat yine aynı programda bu 6 aylık sürenin bir ilk aşama olacağını, kademeli olarak düşürüleceğini söylemiştir. bu minvalde insanlara temel eğitimlerini verdikten sonra özgür bırakacağız, bir seferberlik anında, profesyonel orduya ek olarak temel eğitim almış 1 milyon civarı asker bulmak zor olmaz benzeri açıklamalarına her yerde rastlamak mümkündür.

http://i.imgur.com/ly6uq.png
  • bu akşam, 5n1k'da konuk olacak emekli general-siyasetçi. cuneyt özdemir'in cesaretine şapka çıkarmamak elde değil, zaten "kıran kırana bir söyleşi" tabiriyle de söyleşinin ne tonda geçeceğini önceden haber veriyor. pamukoğlu daha önce defalarca anlattı, ama yine de hala terörün nasıl bitirileceğini, daha önce nasıl sıfır noktasından dönüldüğünü öğrenmek isteyenler, başta sayın başbakan otursun dinlesin. ama;

(bkz: dikkat yüksek voltaj)
    (bkz: ampul patlamasın)
  • an itibariyle 5n 1k programında boy gösteren eski asker. unutulanlar dışında yeni bir şey yok kitabıyla gönüllerde taht kurmuş; ancak siyasete bulaşmakla kendine yazık etmiştir.
  • kahraman kelimesinin vücut bulmuş halidir.
  • az önce cüneyt özdemir gazeteci seysine bebek katili, eskiya basi abdullah öcalan konusunda ayar vermis sahane kisiliktir.
  • katıldığı bir programda mecbur kalmasam siyasete girmezdim demiştir.
  • adolf sourtimes'in idolu.
  • görevde olduğu zaman "asker siyasete karışmasın, çok istiyorsa ayrılsın parti kursun siyaset yapsın" diyenlerin şimdi "asker siyasetten ne anlar, askerden siyasetçi mi olur, şimdi konuşacağına görevdeyken uygulasaydın söylediklerini" diyerek eleştirdiği emekli savaşçı askerdir. adam ne yapsa kabahat , konuşsa suç konuşmasa suç, ne isa'ya ne musa'ya yaranıyor yani.

(bkz: arkadaş bi siki de beğenin be)
  • cüneyt özdemir tarafından bölücülükle suçlanmaktadır an itibariyle. bir gazetecinin bu kadar taraflı program yaptığı az görülmüştür.
  • ilgililer bu kişiliği alsa beynini incelese filan 5-6 paperlık malzeme çıkar zannediyorum. vaka resmen. öyle de özel bir kişilik.

zöge: ne meraklısı varmış arkadaş, iyi seçin önümüzdeki dönemde de görelim bakalım nasıl maceralar yaşatıyor bize.
hesabın var mı? giriş yap