• adam xavi için golcü orta saha dedi ya daha da kendisi ile ilgili yorum yapmak istemiyorum. yahu adam ortalama 10 maçta 1 gol atıyor neresi golcü orta saha? uzun kariyeri boyunca 50 gol atmamış adam. ha desen ki asist yapar ona hiçbir şey denmez.
  • kendisinin jedi olduğundan şüpheleniyorum.
  • sahada görmediklerimizi, anlayamadıklarımızı bize anlatması gerekirken, bizim de ekrandan görebildiklerimizi, anlayabildiklerimizi bize anlatmakta ısrar eden vasat, sıkıcı ve yetersiz futbol yorumcusu.
    joachim löw ikinci oyuncu değişikliğini yaparken neyi amaçlıyor, piotr trochowski neden oyundan çıkıyor, onun yerine oyuna giren toni kroos nasıl bir futbolcu, neden oyuna giriyor bunları anlat bana ömer abi. almanya'nın iyi kontratak yapamadığını, andres iniesta'nın ortayı çok sert kestiğini ben de görüyorum buradan.
  • avrupa futboluna ne kadar hakim olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır kendisi. ispanya'nın duran toplarda pique ve pujol'dan başka alternatifi yokmuş! what?? ya kendisi hiç real madrid maçı izlememiş ya da, ya dası ömer üründül işte. ha babam salla...
  • ak sakallı ulu bilge ömer üründül,

senden çok şey öğrendik; puyol ve pikenin önemli savunmacılar olduğunu, skor dengesinin bozulup bozulmadığı, gol atan tarafın avantaj yakaladığını, gol yiyen tarafın işinin zorlaştığını, messinin iyi topçu olduğunu ve saire. önemli ve enteresan daha çook şeyler öğrendik. sen üzerine düşeni yaptın, emin ol gerisini halledebiliriz. bir tek final maçını olsun bize bağışla. lütfen.
  • iyi adam lan. sayesinde dünya kupası bitince üzülmiycem.
  • 11 temmuz 2010 hollanda ispanya maçını tv'de kendisinin yerine kahin ahtapot paul'ün yorumlaması çok daha keyifli olacaktır.
  • "wesley sneijder'in bu kupadaki performansını yeterli bulmuyorum. bu sene inter'de gösterdiği performanstan oldukça uzak."

kendisi 7 temmuz 2010 almanya ispanya maçının ilk yarısında etti bu lafı. maçın heyecanıyla ancak şimdi yazıyorum. almanya ile ispanya takımlarının oynadığı bir maçta hollanda'yı konuşmak zaten garip de, bu ettiği laf herkes tarafından bilinen düz yorumlarını ya da fantastik ses efektlerini de aştı.

bilmeyenler için not: wesley sneijder 2009/2010 sezonunda serie a'da oynadığı 26 lig maçında 4 gol, 2010 fifa dünya kupası'nda ise şu ana kadar oynadığı 6 maçta 5 gol kaydetti.

(maçta söylediği bi lafı ciddiye alıp istatistiksel bilgi de verdim ya, hakikaten kendimden utandım bak şu an.)
  • zamanında -90'ların son dönemlerinde- ntv'de kenan onuk, bu ve kemal belgin'le program yapıyordu. 90 dakika'nın atası diyebilirim o program için. işte o günlerde ben ömer üründül'ün yorumlarına hastaydım. "vay be kollektif bütünlük", "adam haklı beyler bloklar arası bağlantı çok önemli" vs. gibi laflar ediyor çevremdekilere bunun laflarını satarak, günümü gün ediyordum.

hatta bundan bir kaç yıl kadar öncesine dek, evvelindeki gibi olmasa da yine de "spor basınındaki en iyi, bilgili bir kaç adamdan biri" diye bakıyordum. ta ki bu dünya kupasına kadar. yıllar yılı gaflet ve delalet içindeymişim.

hani ilk sevgiliyle birlikte yolda yürürken omuzlarınız birbirine değer de heyecanlanırsınız, ama sonrasında rutinleşip öpüşmek bile sıradan gelir ya! işte artık ne zaman bir yerde "kollektif bütünlük" ya da "bloklar arası bağlantı" laflarını duysam o eski zamanlardaki halime bakıp için için hüzünlenirim... yok be ne hüzünleneceğim! en fazla gülümserim. bitti.
hesabın var mı? giriş yap