• yapmaya çalıştığı icraatlerden anlaşıldığı üzere milli eğitimin ne olduğunun bile farkında olmayan "bakan"mış!!..
    soylenecek o kadar şey varken bu insan hakkında susmak en iyisi. ancak şu dipnotu yazmazsam ölürüm;
    sayın milli eğitim bakanı; öğretmenler 3 ay tatil yapıyor demişsin, o eğer adı tatilse 1 temmuz ve 1 eylül arası oluyor.. demekki neymiş 2 aymış.
    öğretmenlerin özür grubu yer değiştirmeleri için yılda bir kez diyorsun. bahanen eğitimin aksamamasıymış!!, çocuklarımızı düşünelim miş! peki "ana" olan öğretmenlerin çocukları? onlar ne olacaklar? kaç öğretmen çocuğu anasından, babasından ayrı yaşayacak? sen onların da bakanı değilmisin?
    3 ay sabretsinler demişsin; sabretmeleri gereken süre 7 ay... o da tayinleri çıkarsa
    öğretmen değilim bu arada; sadece bakan beyin söylemlerinden rahatsız olan bir köylüyüm. şimdilik bukadar yeter, dağılın..
  • özetlersek;

2005: yök genel kurulu, ömer dinçer hakkında işletme yönetimine giriş isimli kitabında aşırma, bilimsel hırsızlık yaptığı gerekçesiyle, üniversite öğretim mesleğinden çıkarma cezası verdi.
    2008: ankara 1. idare mahkemesi, bilimsel hırsızlık gerçekleşmiştir hükmünü kesinleştirerek dinçer'in itirazını reddetti.
    2011: milli eğitim bakanı oldu.
  • ''ben bu yıl önceki bakanımızın '55 bin öğretmen alacağız' sözünü yerine getiremediğimiz için tüm öğretmen adaylarından özür diliyorum''
    ömer dinçer, 19.09.2011 kaynak

"...bizim bakanlığın önünde her cuma gösteri yapıyorlar, atanamamış öğretmenler diye uyduruk bir sorun çıkardılar."
    ömer dinçer, 28.10.2011 kaynak

"öğretmenlik bekleyen genç arkadaşları suçlayan, onların eksikliği olduğunu gören bir insan olmadım. onlar taleplerinde yüzde yüz haklılar. bunun sistemik bir sorun olduğunun farkındayım."
    ömer dinçer, 02.11.2011 kaynak

"zilleri taktı çiki çiki yaptı
    döndü dolandı
    şöyle bi baktı
    kendi aklınca haklı, deli mi ne ?"
    selda bağcan, 1992, kaynak
  • şimdi diyor ki tatil 3 ay olmayacak, 1 ay eğitim verilecek. e arkadaş bu dediğin zaten var. koskoca kurumun başındaki adamsın öğretmenlerin tatilinin 2 ay olduğunu, dönem başında ve sonunda 15'er gün olmak üzere seminer aldıklarını bilmiyor musun? ha gerçek şu ki o seminerlerde bir bok olmuyor. sen kalkıp desen; getireceğim uzmanları psikoloji, pedagoji, hukuk vs. gibi mesleki açıdan bizi gerçekten geliştirecek seminerleri vereceğim. ona da yok. sen önce başında olduğun kurumun sorunlarına çözüm bul. madem öyle öğretmenlerin çoğunun okullarının etrafında yiyecek birşey bulamadıklarından haberdar mısın? çoğu kurum yol yardımı verir çalışanına, sen hiç yol yardımı alan öğretmen duydun mu? onu bırak çocuk yardımı bile 40 (yazıyla kırk) lira. yasa gereği hiçbir sınıf mevcudu 30 kişiden fazla olamazken benim sınıf mevcudumun neden 49 kişi olduğunu açıklayabilir misin? şemdinli'deki 450 öğretmenin şu anda ne durumda olduğunu, hangi koşullarda yaşadığını söyleyebilir misin?

ama suç bu adamda değil. milli eğitim bakanlığı gibi devlet için en önemli makamlardan birisine maliyeciyi oturtan zihniyette. buna ses çıkarmayan sendikalarda. sendikalardan daha sessiz duran muhalefette vs. vs. herkes rant peşinde. sendikalar neden çıkıp öğretmenlerinin haklarını korumuyorlar. her sene maaş pazarlığı yaparken %4 zamma kabul veren sendikalar üye aidatlarına %100 zam yapıldığı için mi sessiz?

neymiş 3 ay yatıyormuşuz. arkadaş öğretmenin işi öğrenciyle. armut yetiştirmiyoruz biz toprağa ver olgunlaşınca topla. bizim işimiz insanla. öğrenciye bir şeyi anlatırsın, anlamaz. tekrar anlatırsın. dönüt verirsin. acaba davranışa dönüşecek mi diye beklersin. kimsenin mesleğini aşağılamak gibi olmasın ama bankacı adam eline gelen kağıdı bilgisayara girer işi bitmiştir. somut bir materyaldir yani. başarısı ölçülebilir. öğretmen öyle değildir ki. çocuğun hazırbulunuşluk düzeyi yeterli olacak, evinde problem olmayacak vs. vs. bir sürü bileşen bir araya gelecek ki sen öğretme ortamını oluşturabilesin. hava kirliliği, su kirliliği diye terimler var ya hani, öğretmen de sürekli olarak gürültü kirliliğine maruz kalır. var mı bir tazminatı?

öğretmenlere sınav yapacaklarmış. yapın arkadaşım korkumuz yok. ama şunu da bilin ki belli yaşın üzerindeki öğretmenlerin %90'ı o sınavdan geçemez. zaten işin ilginç yanı o sınavın bir geçerliliği de yoktur. dediğim gibi makine mühendisi olsam bana elektromanyetik dalgaları falan sor. ama ben ilkokul öğretmeniyim ne soracaksın bana? iki haneli sayılarda toplama işlemini mi? tekrar söylüyorum bizim işimiz kağıt üzerinde değil. biz resmi olmasa da performans sanatçısıyız. bizim sınav sonuçlarımız öğrencilerin beyninde.
  • 4+4+4'ü hangi kılıfa sokacağı belli oldu... bu sisteme gelen eleştirilerin bir kısmının pkk kaynaklı olduğunu söylemiş.

http://www.aksam.com.tr/…1.1-milyar-lira-7672y.html

--- spoiler ---

normal vatandaşlarımızın çoğunluğu bizi destekliyor. bakın, biz istemiyoruz ama vatandaşlar 60 aylık çocuğunu bile okula göndermekten yana. eleştirilerin bir kısmı pkk kaynaklı. çocuklarımızı erken yaşta okula alıp türkçe öğreteceğiz, onları hayata hazırlayacağız. 'rapor dahi almayın' diyenler pkk yanlıları. bunu önlemek istiyor. bir de laikçi kesim bu reformdan rahatsız oluyor.

--- spoiler ---

normal vatandaş size destek veriyor, laikçi ve pkk'lılar rahatsız öyle mi? yok lan kesin ergenekon'un işidir bu tepkiler...
  • kendisi turk gencligi icin sahane bir ornek olmaktadir. demek ki bizler de baska insanlarin gecesini gunduzune katarak yaptiklari akademik calismalarini asirip altina kendimiz yapmis gibi imzamizi atarsak, bir gun ulkemizin egitim bakani bile olabiliriz.
  • atanamayan öğretmenler için yeteneklerine uygun başka mesleklere yönelsinler diyebilmiş "milli eğitim bakanı".

kendisinden rica ediyorum o meslekleri tanımlayabilir mi? gerçekten bir milli eğitim bakanı bunu nasıl söyler, kendi ne kadar inanır bu söyleme?

başbakan durumun böyle olduğunu bilmiyorduk der, van valisi çıkar anlatamadık der, milli eğitim bakanı öğretmenlere başka meslekelere yönelmesini söyler, bi de bunlar kendilerine devlet yönetiyor diyor öyle mi? bravo.
  • öğretmenler olmasa milli eğitim bakanlığı'nı çok iyi yapar. ama işte öğretmenler var.

edit: bir de doğruyu söylediğni savunanlar var. afferin koyunlarım benim.
  • bizim de ülke olarak bu kadar fantastik açıklama yapan bakana ihtiyacımız yok,yeteneklerini yetenek sizsiniz tr de değerlendirmelerini rica ediyorum.
  • açıkta kalan 264 bin öğretmenle ilgili "bu kadar öğretmene ihtiyacımız yok, yeteneklerine uygun başka mesleklere yönelsinler" şeklinde bir beyanata imza atmış über insan. ben bir şey demiyorum siz anladınız

http://siyaset.milliyet.com.tr/…1468826/default.htm
hesabın var mı? giriş yap