• hic kimsenin soylemek zorunda birakilmamasi gereken soz. kabalikla, cirkinlikle, bilerek, isteyerek, bir insana kotuluk edilmemeli, sirf bunu soyletmemek icin. hayatindan bezmemeli, bezdirilmemeli kimse. gunahtir, ayiptir, yasaktir aslinda, ama nedense hep yapilir.
    bagirdiginiz garson, azarladiginiz taksi soforu, elindeki agir yuku tasimayi paylasmadiginiz arkadasiniz, hepsi insandir aslinda. bunu unutup hareket ettiginizde karsinizdakinin kalbini kirarsiniz. ve kalpler kirildikca elde avucta birsey kalmaz tutunacak. tutunamayinca icinden bagirir karsinizdaki insan, siz duymazsiniz. duyacagini bildigi birine seslenir, 'al beni' diye. kurtulmak ister, olmek ister, yasamak istemez artik. ve bu sizin sucunuzdur, kabul etmeseniz de.
  • bütün üniversite hayatım boyunca söylediğim... ne garip halbuki. okul biteli yıllar oldu. o zamanki "ölsem de kurtulsam" koşulları mevcut değil artık. ama ben az önce yine söyledim aynı şeyi: ölsem de kurtulsam. hayat döndürüp dolaştırıp aynı noktaya mı bırakıyor insanı nedir?
  • ayna'nın 2000 yılında çıkardığı çayımın şekeri albümündeki arabesk-rock şarkı.

erhan güleryüz yıllar sonra aynı vokal kaydı üzerine muhteşem bir düzenleme ile bu şarkıyı içeren single albüm çıkarmış ve şarkıya klip çekmiştir:http://www.youtube.com/watch?v=wg8_idtp0dy
  • valla şöyle yatağımda uyurken huzurla ölsem de bitse gitse, kurtulsam.
  • ayna'nın çayımın şekeri albümünde yer alan arabesk tınılarına sahip, hoş parça.

"aşktan kolay ne var fani dünya'da, aşktan güçlü ne var ?"
  • sık sık düşündüğüm söz. içimden kendi kendime söylenirim genellikle. annem daha çok bunu suratıma söylediği için rahatsız edicilik durumunu bildiğimden dolayı, karşımdakilere psikolojik baskı yapmamak adına düşünürüm. onların bana yaptıkları psiklojik baskıyı düşünmemelerine rağmen.
    hatta bazen ölsem de üzülseler diye düşünürüm. hani olurda üzülürlerse diye cezalandırma olarak görürüm ölümümü. sanki beni üzecek ya da yoracak kişinin çok da umrundadır ya yokluğum. belki ben değil onlar kurtulurlar benden. ölsem daha bir iyi olur kendileri için ne malum.
    sürekli bastırılan bir yerelere gitme isteği bunu düşündüğüm zamanlarda daha da bir güçlü çıkıyor bastırdığım yerlerden.
    acizlik de belirtiyor sanki. o kadar güçsüz durumdayım ki senin elinden ancak ölüp de kurtulurum mesajı da içeriyor. ne acı.
    yazar burada kendisine üzülüyor.
  • huzursuzluklar ve ba$arısızlıkların ardından kullanılması muhtemel cümle.
  • olumden sonra ne oldugunu bilip bilmeden bunu soylemek bunu dusunmek pem mantikli bir sey degildir
    hayir cok emin olursunda rahat edecegine peki ama belli mi oldukten sonra herseyin daha beter olmiyacagi asil kotuluklerin zulumun iskencenin o zaman baslamiycagi ki orda olup kurtulamiyacaksinizda.. akilli olun
hesabın var mı? giriş yap