aynı isimde "olan biten (şarkı)" başlığı da var
  • kondüktör'ler sayesinde gelen sevgili yeni yazarlar;

biliyoruz ki yıllardır gerek ilk dinleyişte aşık olunan şarkılar gerekse sözlük yazarlarının cep telefonu melodileri gibi anket başlıklara yazmak için sabırsızlıkla beklediniz. başlık içinde ara'yı kullanmadan yazdığınız başlığın 1000 küsuruncu entry'sinin daha önce yazılmamış olmasını ummanızı da inanılmaz iyimserliğinize bağlıyoruz. ancak unutmayın ki bu iyimserlikle yazar olarak kaldığınız süre çaylak olarak beklediğinizden çok daha kısa sürebilir.

bu vesileyle yeniden:

(bkz: #16686895)
  • sevgili yazarlar,

“x olmasaydı” türündeki başlıklara (x yerine herhangi bir ifade konulabilir), yalnızca “y olurdu” ya da “z olmazdı” yazmayı düşünüyor ve bu bastırılamaz arzunuza karşı gelmekte zorluk çekiyorsanız; önce derin bir nefes alın ve “ben neden yıllarca çaylak onay listesi’nde bekledim?” sorusunu kendinize sorun...

çünkü yazmak üzere olduğunuz entry, kurallara uygun olmadığı gibi, sizi o karanlık çaylaklık günlerinize geri götürmekten başka hiçbir işe yaramayacak...

kıssadan hisse: yeni yazarlar! “x olmasaydı” başlığına yalnızca “y olurdu” ya da sadece “z olmazdı” gibi ifadeler içeren entry’ler yazarsanız, format ihlalinden çaylak olursunuz. bu çaylaklığı da tarihçenizde kötü bir leke olarak sürekli taşırsınız.
  • sevgilili yazarlar,

sevgilinizi ekşi sözlük'ten, ya da ekşi sözlük'ü sevgilinizden uzak tutun. yoksa hiç ummadığınız bir anda "çaylak onay listesi" ne demekmiş öğrenebilirsiniz. sahip çık abi şu kıza artık. sen yokken yine entry girmiş. olmuyor...

hamış: gelen-geçendir olan-biten.
  • son zamanlarda, yeni yazarların ne yapmaması gerektiğini öğrendiğimiz yer haline geldi. bunlar zaten başlık açarken dikkat edilecek hususlar gibi uyarıcı başlıklarda belirtilmiştir, yanlış bilmiyorsam. yeni yazarları, "şunu bunu yaparsan çaylak olursun hocu, bunu bunu yaparsan o eski karanlık günler bidi bidi..." şeklinde korkutmaya çalışmak ve bunu bütün sözlüğü rahatsız edebilecek şekilde yapmak hoş değildir.

oha; bu durumun insanların bu kadar hoşuna gidebileceği aklıma gelmezdi. neyse madem olan bitenden öğrenin nasıl çaylak olunacağını.
  • sevgili çaylaklar,

daha önce defalarca belirtildi, ama hatırlatmakta fayda var. moderasyon tarihçenizde "geç şimdilik" şeklinde bir not görüyorsanız; lütfen entry'lerinizi kontrol ederek formata uygun olmayanları, bkz'dan veya örnekten ibaret olanları düzeltin ya da bunları silerek yeni entry'ler girin. bu işlem, sıranızda herhangi bir oynamaya sebep olmaz.

(bkz: #14920427)
    (bkz: #18512361)
    (bkz: #18902611)
  • sevgili onay bekleyen çaylaklar,

kondüktör'lerin gelişiyle beraber artık yazar olmak için yıllarca beklemek gerekmeyeceğinden onay bekleyen çaylaklardaki seviye beklentimizi daha yüksek tutma kararı aldık. defalarca hatırlatıldığı halde temel hatalar barındıran entry'lere sahip bir profiliniz varsa "geç şimdilik" denmeden büyük bir ihtimalle yazarlık başvurunuz reddedilecek.
  • hal ve gidiş.
    benim yüzümden.
  • yil olmus 2011, inanmazsiniz hala soru baslik altina cevap entry girenler var.

(bkz: #5188269), (bkz: #5241510), (bkz: #6211471), (bkz: #7285413), (bkz: #9716719), (bkz: #13144905)
  • eksi sozluk nefret soylemi denetimi tasarim grubu (bkz: nefret soylemi/#20205223) calismasini tamamlamadigindan ben halen daha once belirttigim uzere (bkz: gotumuze girebilir/#20132528) nefret soyleminde bulunanlari ucuruyorum. bu bana kisi basi ortalama 1 dakika kadar kaybettiriyor ama konduktorlere ragmen size geri gelmeniz acisindan oldukca zaman kaybettirebilir. o yuzden bu grup daha ilimli daha az subjektif bir cozumu netlestirene kadar nefret soylemi hakkinda kendinizi egitiniz. bu surecte ogrenecekleriniz sadece sozlukte barinma degil, ideal modern insan olma konusunda da yaniniza kar kalacaktir. --k.ataturk
  • sevgili yazarlar,

sözlükteki herkesin gammaz olması konusunda bir takım zorunlu değişikliklere gitme kararı aldık. aslında çok değişen bir şey yok, yine herkes gammaz yetkileriyle donatılmış durumda fakat tekrardan alınıp geri verilebilir bir hale geldi. bu da demek oluyor ki fütursuzca hatalı ispiyon yapan, işi suistimal boyutuna taşıyan yazarlardan bu yetkilerini almaktan çekinmeyeceğiz. o yüzden yeniden:

(bkz: hatalı entry örnekleri)
    (bkz: legal entry örnekleri)
    (bkz: gammaz staff üyelerinin dikkat etmesi gerekenler)
hesabın var mı? giriş yap