• grafik işlemcileri için kod adı olarak hoş bir şekilde en ünlü fizikçilerin isimlerini kullanan firma. fermi, kepler, maxwell gibi.
  • gt320 model ekran kartına cuda desteklemediği halde cuda etiketi basan, "ulan madem cuda desteği yok niye cuda etiketi koyuyorsunuz şerefsizler" şeklindeki mailime "lütfen yerel üreticiniz ile irtibat kurun" diye yanıt veren şirket.
  • bir işlemci, ekran kartı üreticisi.
  • ne zamandır bilmiyorum emme dil seçeneklerine türkçe'yi de eklemiştir.

nvidia tr
  • 9600 gt kartımla driver güncellemelerinin doğru düzgün yararını görmedim. hala 2009 şubat ayında çıkan 179.48 sürümünü kullanıyorum. gta 4 oynarken yeni versiyon sürücüler 10 fpslik bi düşüş yapıyor. diğer oyunlarda bi fark yoktu o yüzden güncellememiştim. geçen güncelleyeyim dedim, pes 2012'de bi titremedir aldı gitti. takılmalar, kasmalar, alıp başını gitmeler.. başta anlamadım, format zamanı da gelmişti pc nin format atarım düzelir dedim, yine kesmedi. sonra yine bu eski sürücüye döndüm hiçbirşey kalmadı takır takır oynatıyor. yıl olmuş 2012 hala 2009 driverını kullanıyorum. nvidia buna bi çare bulsun.
  • bi konferans esnasında bi hatun kişisi (oha?) linus torvalds'a optimus teknolojisi ile gelen nvidia kartını linux üzerinden operate etmekte çektiği sıkıntıyı anlatmıştır. bunun üzerine torvalds'ın cevabı gayet tatlıdır,
    http://www.youtube.com/…a&feature=youtu.be&t=49m45s

(bkz: so nvidia fuck you)
  • adami gnu/linux'dan, windoz'dan degil resmen bilgisardan sogutan firma. ah optimus ah, hala duzgun driver'in yok linux'a. harici monitor takamayiz. haril haril pili de yersin bir yandan. bence acik ara, open source dunyasinin en nefret edilen firmasidir. evet, microsoft'dan da cok.
  • insanı delirten ürünlere sahip olan şey. ekran kartını takarsın, driverları yüklü olmadığı için görüntü olmaz. bu yetmezmiş gibi onboard ekran kartını nasıl beceriyorsa etkisiz hale getirir, hiçbir şekilde anakartın kafasından neler geçtiğini göremezsin. kartı takmadan driver yüklemeye çalışırsın, utanmadan kart takılı değil diye driverı yüklemez gecenin bi vakti delirtir insanı.
  • oyun oynarken en az 3-4 kez tüm sülalelerini saydığım donanım firması. durduk yerde kernel hataları vermesi, driverın saçma sapan tepkiler vermesi gibi saçmalıklar artık yıldırdı. uzun yıllar ati kullandıktan sonra anlıyorum ki nvidia ya geri dönmek çok büyük hata olmuş. cuda dedik bağrımıza bastık da ne oldu.
hesabın var mı? giriş yap