• kendisini günahım kadar sevmediğim halde beni bile kızdıran bir alçaklığa muhatap olmuş kemalist. birkaç ezik tarafından bir dizideki fahişe karakterine adı verilmiş. harika bir buluş. çok zorlandılar mı acaba?

elinizden gelen bu mu lan! kadınsa orospu, erkekse ibne: bu kadar mı fikriniz? bu kadar mı yaratıcılığınız?

cibilliyetinizi seveyim...

http://gundem.milliyet.com.tr/…/1506143/default.htm
  • o denli aydınlık, o denli pırıl pırıl bir cumhuriyet kadını ki, kendi parıltısından gözleri kamaşmış, postal yalayacağım derken memurlara hakaret ettiğinin bile farkına varamamış bilim utancı.
    evet, kendisini tekrar okuyoruz:
    "genelkurmay başkanı’na memur diyen bir zihniyete karşı, türk ordusunun önünde saygıyla eğiliyoruz!".
    pardon ya, memur olmanın sizin zat-ı alilerinizin zatınız kadar yüksek dillerinizde hakaret olarak rezerv edildiğini bilmiyordum! peki siz nesiniz sayın serter? bilim insanı olmadığınızı anladık da, üniversitede idari görevi olan biri yani sonuçta memur değil misiniz allasen? nesiniz sayın serter, nesiniz?
    lütfen uzaktan cevap verin, yakınıma yaklaşırken gözlerim kamaşıyor saçtığınız aydınlıktan ve pırıl pırıllıktan.
  • türban yasağı ile ilgili bir tv tartışmasında "üniversite öğrencisi kızlar devlet memuru mu; niye kıyafetlerine karışılıyo?" sorusuna "onlar da devlet memuru olmak üzere yetişiyolar zaten" şeklindeki manasız, olayı ilke düzeyinde** tartışmaktan uzak cevabını vermiştir.

edit: bu bir devam entrisi, üstte belki bir düzine belki düzinelerce vardı, sözlükten silinen entriler giden yazarlar maşallah dedirtiyor.

nur serter kendi tayfasının sık kullandığı "ortaçağın karanlıkları" edebiyatı ile paralel ifade etmek gerekirse, tek parti türkiye'sinin karanlıklarından seslenen, çağdaşlaşmadan anladığı atatürk heykeli önünde saygı duruşu vs. gibi otokrasi övgüsü olan bir eski istanbul üniversitesi hocasıdır, alanının tıp olması ve kendini siyaset ve kavramları konusunda pek yetiştirmemiş olması lazım ki, olaylara bu kadar yabancı kalmış. yıl olmuş 2013 geçenlerde bdp milletvekili ile hala türbanlı meclise giremez kavgası ediyordu.

ahaha bu arada bakınız: (bkz: nur serter'in atatürk'ün ruhunu çağırması)
  • an itibariyle 32. günde idealist feride öğretmen yüzeyselliğiyle yorumlar yapmakta olan kişi. tedrisatından geçmiş öğrencilere acıdım şimdi. umarım tahrifatı gidermişlerdir sonraki dönemde. özetle diyor ki, benim doğrumdan başka doğru, benim paradigmamdan başka paradigma olmaz. biz işte bunu diyen birine üniversite hocası diyoruz. inanamıyorum. inanmak istemiyorum.
  • etyen mahcupyan'ın "bu hanımın bilimden ne anladığı konusunda kafamda ciddi soru işaretleri var" ayarına karşılık daha etyen mahçupyan daha konu ile ilgili hiçbir şey söylememişken "bana ne, bana ne, sensin salak" yüzeyselliği ile "aynen benim de sizin hakkınızda soru işaretleri var kafamda" şeklinde cevap vererek kafasının içinin ne kadar bilimsel olduğunu ortaya koymuştur. hele bir de kemalizmi savunurken kullandığı izahlar bilim tarihine pardon skolastik engizisyon tarihine geçecek cinstendir. "1925-1945 dönemine hangi paradigma açısından bakarsanız bakın tek bir sonuca varırsınız ki o da bu dönem çağdaşlama ve ilerleme dönemi olmuştur" türünden sözlerle tek partili döneme özlemini gizlememiştir. kemalizm, nur serter ve türdeşlerinin elinde bir dünya görüşünden ziyade dogmatik bir inanç sistemi haline getirilmiş, bu sisteme yapılan en ufak bir eleştiriyi mukaddeslerine bir saldırı olarak görmüşler ve görmeye devam etmekteler.
  • milletvekili secilmistir.

eski universitem icin cok sevindim, ülkem icin cok üzüldüm...
  • küpe takan erkekler ve türban takan kızları bu hastalıklarından kurtarmak üzere telkin verilmesi için sorgu odaları kurdurup kayıtlar sırasında herkesi sırayla bu odalara aldıranlardandır kendisi. bir sonraki kayıt döneminde gaz odası da bekliyoruz. (gaz verme babında canım, di mi?)
  • atilla yayla'nın bir televizyonda ayar manyağı yaptığında tanımıştım kendisini ki o zaman bu kadar tehlikeli birisi olabileceğini düşünmemiştim. bu öğretim görevlisinin bir ikna odasına değil de bir dersliğe gitmesini temenni ediyorum; öğretim görevlisi olarak değil tabi ki, sadece öğrenci olarak.

edit: ohannes, islamcı addedildik iyi mi? ne uyduruk bir muhalefettir bu böyle... doğru düzgün bir cevap veremeyecek olanların da zaten iki tane seçeneği kalmıştı: biri bu yesil sözlük yazarı zırvasıyla yapıştırılan islamcı etiketi, diğeri de soros çocuğu (sanırım bu şıkkı ateistler için bırakmışlar)... bravo size be aslanlar, kaplanlar!
  • şu an istanbul üniversitesi çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümünde okumakta olan öğrencilerin hiçbirinin, değil dersine girmeye, okulda yüzünü bile görme şerefine nail olamadığı vatansever hoca.

http://www.haber7.com/…haber_id=231803&comments=all

seneye okul bitiyor, daha bir kez karşılaşıp atatürk demedik.
  • pırıl pırıl bir cumhuriyet kadınıdır.
    oyle ki pırıldır ki universitede sadece konusan ya da afis asan cocukları okuldan süren, kovan, dagıtan bir cumhuriyet kadınıdır.
    öyle pırıl pırıldır ki kendinen ve onbasi alemdar'dan baska sekilde düsünenlere hicbir varlik hakki vermedi.

simdi de aynı muhtesem pırıl pırıl cumhuriyet kadını rolünü chp'de sürdürecek, onbasi alemdar'dan terfi edip pasalariyla kahvaltilar edecektir.

sen ne guzel insanmissin be nur...
hesabın var mı? giriş yap