• buradan kanal yöneticilerine sesleniyorum : allahınızı seviyorsanız şu embesil europen ve hyundai i20 reklamlarını kaldırın artık. ulan bir reklam bu kadar gerizekalı olduğu halde bu kadar uzun süre yayında kalırmı yaa. bir de günde yaklaşık 84 milyar kez yayınlanıyorlar bu 2 reklamı. televizyona kafayı gömesim geliyor artık iyice bozuldu psikolojim.
  • artik eskisi gibi olmadigi kesindir. hatir, gonul islerine cok giriyorlar belli ki artik. 4 agustos 2010 fenerbahce young boys karsilasmasindan sonra ridvan dilmen'in yaptigi yorumlari bugun oglen 14 spor haberi bulteninde futbol yorumcusu ridvan dilmen mac sonucunu "sert bir dille" elestirdi diyerek habere giris yapti. dunku programi izleyen kisiler olarak birbirimize bakip gulduk. o programda ridvan kimseyi sert bir dille falan elestirmedi. mehmet demirkol vardi programda o biraz elestirdi ama ridvan surekli savunmadaydi.
  • gunduz izleyemedigimden dolayi geceleyin chelsea - man utd. community shield macinin tekrarini izliyordum. ki tekrar bile olsa sifreliydi, yerel yayina gecmek zorunda kaldim. mac 1-0 manchester ustunluguyle suruyor ancak ikinci yari chelsea agirlikli geciyordu. o sirada bi baktim altyazi "manchester united, chelsea'yi 3-1 yendi. golleri de sunlar sunlar atti." yahu kardesim mac yayinlarken bir yandan da altyaziyla gunun gelismelerini veriyorsunuz da orada o anda yayinladiginiz macin ne isi var? geceki tekrar yayin sadece tekrar izlemek isteyenler icin mi? "izleyemeyenler" acip bakamazlar mi?

biraz dikkatli olalim, lutfen.
  • 8 ağustos 2010 tarihinde yayınlanan %100 programı ile artık bir yerlere su kaçırmış sözde spor kanalı.
  • fenerbahçe'ye çok dakika ayırıyor diye eleştirilen kanal. halbuki biraz araştırılsa sadece ntv spor'un değil tüm türkiye medyasının fenerbahçe'ye her zaman daha fazla yer ayırdığı bariz şekilde görülecektir. medya takip merkezi diye bir olay var. google'a yaz bak adamlar her sene, her ay istatistikler yayınlıyorlar. yazılı basında, görsel basında kim ne kadar habere konu olmuş, kim kaç dakika konuşulmuş hepsi var. beşiktaş'ın, bursa'nın, galatasaray'ın şampiyon olduğu mayıs aylarında bile en fazla habere konu olan, en fazla konuşulan takım hep fenerbahçe olmuş. ama görülüyor ki şimdi ihale ntv spor kanalına kalmış. bu hep böyle oldu beyler ki son yıllarda fenerbahçe yönetiminin medyaya karşı açtığı savaşa rağmen.
  • daha iyisi olmadığı için kendisini iyi olarak kabul edilmesi çaresizlik olan kanaldır. ahahahaha ben buna gülüyorum ya.

bu kadar çaresiz mi kardeşim spor severler? rengimizi belli ediyoruz ister istemez.

daha iyisi yok canım mesaj atarım ben sana gelince ahahahah.
  • bak arkadaşım bir kez daha söylüyorum hem de senin dilinden bu kanal telegol yayını yapıyor hem de 24 saat araya da spor serpiştiriyor. anladın mı he tosunum he büyükbaşım.
  • bu kanal hakkında "izlemezsen izleme yeaaa", "zorla mı izletiyolar hafız? " diyenler bunu da dedi:

"ya sev ya terket",
    "şeriatçılar iran'a",
    "kürtler ırak'a"
  • ntv sporu diğerlerinden, türk spor medyasından ayıran özellik; ntv markasının yarattığı algıdır. gelin itiraf edelim; ntv spor türk spor medyasının göbeğine oturmuş bir kanaldır. daha iyisi olmadığı gibi daha kötüsü de yoktur, çünkü artık herkes gibidir ve tam da bu yüzden spor seyircisinin ntv sporu eleştirme hakkı vardır. eleştirirken türk spor medyasının geri kalanıyla mukayese etmek zorunda değildir. ntv spor adı altında yayın hayatına devam eden kanalın kıyaslanacağı yer; kenan onuk yönetimindeki ntv spor servisidir. kenan onuk, murat kosova, okay karacan gibi bu ülkede ortalamayı hedef alarak değil ortalamayı kendi seviyelerine çekmek için program yapan spor adamları, ntv adını spor konusunda marka yapmıştır. haliyle ben ntv sporu eleştirme hakkımı kullanırken ihaleyi fotomaç, telegol türevlerinden değil kenan onuk yönetimindeki spor servisinden açarım ve hali hazırda yayın yapan bu kanalı eleştiririm.

wimbledon faciasını hep beraber yaşadık. eskiden olsa, büyük bir spor organizasyonunun ntv tarafından satın alınması bayram havası yaşatırdı. oh be derdik, turnuvay adına yaraşır bir şekilde izleyeceğiz. şimdi farketmiyor. tenis maçı seçimini geçtim, maçlar oynanırken sürekli konuşan spiker-yorumcu ikilisini kullandılar. tenis kültürüne bu kadar uzak adamların orada ne işi var?

futbol yorumcuları ise her kanalda benzerini görebileceğimiz yorumcular. sergen yalçın'ı gülmek için açıyorum, telegol açar gibi. rıdvan dilmen'in maç içi yorumları, kahvedeki adamdan farklı değil. bu yüzden futbolu çok iyi bildiği sanılıyor. ortalama adamla aynı şeyleri söyleyince, insan kendi düşündüğü dillendiren birine süper yorumcu diyerek kendi futbol bilgisiyle övünme fırsatı buluyor. maç sonrası yorumları ise malum artık öncelik fenerbahçe'de bile değil. eskiden diyordum yahu fenerbahçe skorlarına göre değişen bir ruh haliyle analiz yapıyor. fenerbahçe'nın yenilmesi ikinci planda artık, öncelik arkadaşının koltuğu... bu rıdvan eleştirisini niye yapıyorum? çünkü zamanında ntv çatısı altında doksan dakika vardı. o program sırasında herkes ama herkes eleştirilirdi. başkan, arkadaş, fatih terim, aziz yıldırım kim varsa... hesapsız yapılırdı yorumlar. prekazi'nin maç yorumlasını sevdik, çünkü kafasında tilki dolaşmadan düşündüğünü, gördüğünü, doğru bildiğini söyleyen bir adam vardı.

uzatmanın manası yok. ntv spor, muhtemelen reyting yüzünden efsane spor servisinin çizgisinden hayli uzaklaşmış türk spor medyasının bağrından çıkmış bir kanaldan fazlası değildir. eleştirmek için de baz alınacak nokta türk spor medyası değildir. daha iyisi yapıldı...
  • ntv'nin spor kanalidir. tipki "fb tv" gibi "begenmeyen izlemesin" tarzi yorumlar almasi ntv gibi saygin bir haber kanalinin adini da lekeler mi, bence lekeler.
hesabın var mı? giriş yap