• "ne kadar yamulduysa da bünyeye giren nikotin ve malt miktarı ile doğru orantılı olarak gerçekleşecek sonunda olacaklar. kademe kademe atlayarak gerçekleşek. sonunda. ama illa ki gerçekleşecek. ve rahatı bozmadan dönüp arkasına bakabilecek insan. nerede, nasıl sorularının yanına neden'i getirmezse olmayacak. işaret parmağı ile orta parmak arasındaki sigaraya rağmen eller kafaya götürülecek tüm kontrolsüzlükle. ışıkta olmaz bunlar. yemiş insan klişeyi, klasiği. evet oda karanlık. sobanın ışığı, sigaranın koru ve mütemadiyen yanan çakmağın alevi... tümü tümü sadece bu kadar ışık. içi ile dışı arasındaki vurumlar müziğin sesinin kısılmasını söylüyorlar sandırsa da öyle olmadığını yalanlarla kandırmak. üçü geçip beş noktalı biten cümlelere insanı itmekten daha da öteye gitmeyecektir belki. yine de... ve belki arada sırada... nefret edilen çift sayıları bu kadar sevmek. 6'ya bu kadar hayran olmak... ve özleştirmek "o"nun haberi bile olmadan.

hayır ben bırakmadım orada. o zaten oradaydı."

diye yarım kalan saçmalara iten yok böylesi olmaz şarkı.
  • klibide en az kendi kadar mükemmel olan katatonia parçası. hele son nakarattaki buzdolaplı sahne, insanı başka alemlere doğru yolculuğa çıkarır.
  • sozleri ruh halinize uygun olmasa bile, karanlik muzigi ile de sizi anlatabilen guzel sarki.
  • 2006 yılında dinlediğimde üst sınıf bir katatonia şarkısı olmadığını düşünmüştüm ancak 2009 ve 2012'deki çalışmalarının yanında çok kaliteli kalıyor.
  • kendisi gibi klibi de çok karanlık ve güzel olan katatonia şarkısı. bünyeyi mahvediyor orası ayrı.

"are you strong when you're with him?"
  • opium dub versiyonunu hiç sevmezdim, ama bu aralar kulağıma baya hoş geliyor.
  • modası hiç geçmeyen, güzel, rahatsız ve karanlık bir severek ayrılma şarkısı.
    bu şarkı çok güzel sorular sorar, "you used to be like my twin, and all that's been, was it all for nothing?", cevabı bellidir aslında bu sorunun, evet, gerçekten de her şey boşunadır.
    insanlar yalnız doğar ve ölür, içten içe herkes bilir bunu, tutulan her el bir gün yabancılaşacaktır, dokunulan tüm kalpler bir gün nasırlaşacaktır. yine de varoluşsal sancılarını/dünyanın dayanılmaz ağırlığını paylaşacağı bir ikiz bulma umuduyla oradan oraya sürüklenir insan yıllar boyu, kaçamaz mutluluk beklentilerinden.
    kendinden kaçmayı öğrenene kadar döngüyü kıramaz.
    bu şarkının anlamsızlaşacağı günlere varabilmek dileğiyle.
  • doom metal ile pek aram yoktur, hatta bu şarkı doom metal mi ondan bile emin değilim ama her açtığımda çok fena yapıyor beni. mükemmel katatonia şarkısı.
hesabın var mı? giriş yap