• çok aptalca notlar var.

zamanında anlatım bozukluğu içeren bir başlık açmıştım. bunu fark ettiğimde entrymi silip, doğru düzgün bir şekilde başlığı tekrar açtım. eski başlığın altına entry yazan (1-2 kişi) insanları da mesaj atarak uyardım.

moderasyon tarihçesinde olay üstüne düşülen not: "anlatım bozukluğ içeren bir başlık açmış, ardından entryi silip kaçmış."

evet abi. silip kaçtım. çünkü bana yapacaklarınızdan çok korkuyordum. yapacaklarınızdan ve yapabileceklerinizden.
    hey allaaam ya...
  • 17 mayıs 2005: bugun sözlükte ilk (#93915015) aehaueaheuaea çok gomihh =)) mesajımı aldım
    6 haziran 2005: zirvede bi kızla tanıştım çok tatlı..
    7 haziran 2005: zirvedeki kızın sevgilisiyle tanıştım, tatlı değil..
    3 kasım 2005: bugun bi kaç kişiye ayar verdim, çok zevkliymiş. anket yapanlara (bkz: anket anketson) falan yazdım.. sanırım bu espriyi ilk düşünen benim..
    5 aralık 2005: ayar entrylerimin hepsi kötülendi, sanırım esprimi anlamadılar henüz.. bide yeniyim falan hemen espri bulunca sinir olmakta haklılar
    2 ocak 2006: yılın en beğenilen entryleri açıklanmış. 0 entrym var ama benimkiler daha güzel bile sayılır, bence en az 6 tane sokmalıydım listeye... ama hakkını vereyim ik 5tekiler komikti 4 numara hariç..
    25 ocak 2006: guru'ya msj attım bugun bakın bu böyle böyle diye.. cevap gelmedi...
    26 ocak 2006: guru'dan hala cevap yok.. sanırım meşgul..
    3 mart 2006: içimde tuttum tuttum dayanamadım ve guru'ya neden cvap yazmıyorsunuz? diye bir mesaj daha attım...
    3 mart 2006: guru'dan sebebini bilmiyorsanız ondandır diye cevap aldım. ne demek istedi ki?
    3 mart 2006: sözlüğe giremiyorum.. niyeyse...
  • tekerleme gibi bi not var benimkinde: "bkz olmayan bkz'ı iki ayrı görünmez bkz'la bkz gibi göstermece"
  • artık entry yazarken çok rahatım. güzellik yarışması öncesi venezuelalı olma rahatlığına sahibim nerdeyse. olum bakıyorum milletin tarihçesine, maşallah mecliste oturumdan toplantıdan daralıp sıkılınca önündeki kanun tasarısına bir şeyler karalayan ama meclis tv kameralarına yakalanınca da arkadaşlarını aslan yerken mal mal bakan zebralardan biriymiş gibi davranan milletvekilinin önündeki o karalanmış bütçe tasarısı gibi bazı tarihçeler. benimki ise deterjan reklamı gibi lan, lekeden eser yok. ne yazsam geçiyor moderasyondan, tarihçeme bulaşmıyor.

bu tarihçe denen mevzu kesin göründüğünden daha çetrefillidir, ona şüphem yok. hatta belki eğlenceli bir şeydir, moderatörler arası live feed falan bile vardır. "kaamos realsanto’yu çaylak yaptı. - yorum yap -beğen -paylaş"* falan diye akıyordur bilgiler. yani bize göründüğünen daha işlevlidir, boyu önemli değildir, bilmediğimiz bir şey de vardır belki ama hakikaten canı sıkılan bir şeyler yazmış gibi duruyor bazen. futbol topunun havasını beğenmeyen mahalle abisi tripleri mi dersin, rock hudson-doris day filmi diyalogları mı ararsın, herhalde o sırada incesaz dinlediğinden olsa gerek "iyi yazar yazık olmasın" duygusallığına erişenler mi dersin, her şey var. gazete manşetinin altındaki büyük resme* bıyık sakal çizen olmamış bir tek, bir o eksik. kimbilir belki de onu da yapmışlardır ama biz göremiyoruzdur onu da bilmem.

zaten benim sıkıntım da bunlar değil. tam olarak sıkıntı da diyebilir miyiz bilmiyorum ama en azından ben işkilleniyorum. arkadaş şimdi baktım iki bin küsür entrim var. tamam şunun şurası daha dört yılım dolmadı sözlükte ama tarihçemde sadece tek bir satır ifade var. o da milletin sağda solda ballandıra ballandıra anlattığı şeylerden değil. moderasyon pozitif bir not yazmış, eğitim hayatım boyunca yaşamadığım duyguları yaşadım lan bu notla. gerçi iki yıldan eskiyi eşsen "al kardeş sana tarihçe" diye tokat gibi cevap gelir ama, yine de şu an "iki kelime ondokuz harflik" o nottan başka da bir şey yok. ne döyzb, sbce, ftçp, gblek falan diye bir şey yazıyor, ne hakkımda dedirtenci denilmiş, ne de "bir daha yaparsa affetmeyin!!!" emekli albaylığı zikredilmiş. gerçi büyük ihtimalle bütün bunların sebebi aha bunun gibi uzun entriler yazmam. millet okumuyor ki ispiklesin, didiklesin, notlasın lan beni. ha bu arada tam da sözlüğün birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu bu günlerinde moderasyonun "seni mi kırıcaz lan yüzük taşıyıcısı? ;)" diyerek yazımın konseptine el sallayacağını da düşünmüyor değilim. hatta isteyen moderatör(ler) tarihçemi çiçek gazinosu’ndaki peçeteler gibi birbirinden şarkı isteme amaçlı bile kullanabilir. yeter ki hareket olsun. akmasa da damlasın.

moderasyon mevzu benim entrilerim olunca, askerliğinin son günlerinde erken kalkmak istemeyen asker gibi, en düşük seviyede çalışan araba sileceği gibi yavaş olmasın, tarihçem dolsun taşsın. o tarihçemdeki mesajları sözlüğe yazıp prim yapayım, komik olabileyim. memlekete dönünce gideceğim ilk zirvede "abi bana da anketçi yazmışlar yaea" diye kasılabileyim, bir kenarda abaküs zekai gibi boynu bükük kalmayım. bunu çok görmeyin bana, bu kadarını hakettim ben bu sözlükte. evet tamam, kabul, bu da gereksiz bir entry olmuş olabilir ama ben bu şöhreti tek kasetle yakalamadım arkadaş. a long time ago in a galaxy far far away…
  • kimdir nedir'de neden bu kadar yukarılarda yer aldığını anlayamadım..

"o kadar entry girmişsin ama götün kalkmasın, bak bunlar da yediğin boklar" diyor gibi..
  • herkesinkini gorebilmek fislemeye donuseceginden isleyis daha saglikli bir forma girmeden tercih edilmeyecek. 2 yildan eski modlog kayitlari bizi ilgilendirmediginden otomatik siliniyor. varligi sizi rahatsiz eden, moderasyonla alakasini gormediginiz bir giris varsa moderatorlere sikayet edip sildirebilirsiniz. hangi islemi kimin yaptigi konusunda ise moderasyona yetkilerini ben verdigime gore butun islemleri benim yaptigimi farzedebilirsiniz.
  • düz adam olduğumu bir kez daha yüzüme vurdu bu yeni dalga.

"11.07.2009 18:12:00 çaylaklıktan çıkarıldı onay ara biriminden" bu kadar. bu mu yani, millete neler yazmışlar lan. "sığır gibi yazıyor, arada okuyor" yazsaydınız da razıydım.
  • "allah razı olsun ssg den, ekmek çıktı bize."
    -- komikçi yazarlar derneği
  • aşğıdaki gibi bir dilekçe hazırlamama sebep olmuş dosyalardır.

"sözlük moderasyonluğu yüksek makamına;
    istanbul

avasas nicki ile sözlüğe kaydolmuş dördüncü nesil azimli bir yazarım. sicil dosyamın bir suretinin tarafıma verilmesi için gereğini arz ederim.

derin saygılarımla.03.12.2004

isim, imza, adres."
  • keske oraya o notu yazan moderatorun ismi de gorunse. hic yoktan laflari kime edecegimizi bilirdik. boyle ortaya ediyoruz, olmuyor.
hesabın var mı? giriş yap