• insanlar bunu en çok, kadıköy-mecidiyeköy arasında doğrudan gitmek için kullanıyordu. fakat süper zekalı insanlardan oluşan yetkililer bu hattı kaldırdılar. günün belirli saatlerinde ve çok az aralıklarla geçiyor artık.

nasıl bir karar verdiklerini kaç saniye düşündüklerini bilmiyorum ama aynı kişiler bu sene başında da bostancı'dan mecidiyeköy'e giden 128 no'lu otobüsü de metrobüs yaptıkları için kaldırmışlardı her ne kadar metrobüs bostancı'ya kadar gelmese de. kendilerinden yeni bir hamle bekliyorum şimdi, kadıköy'den altunizade'ye kadar bir hat, altunizade'den zincirlikuyu'ya başka bir hat, sonra ordan mecidiyeköy'e yeni bir hat kursunlar ki insanlara eziyet katsayısını en üste çıkarsınlar...
  • türkün ulaşımla imtihanı
  • (bkz: .zip)
  • ilk duraktan bindiğimde bile oturamıyorum. o şişko teyzeler, yaşlı amcalar metrobüsün kapısı açılınca usain bolt gibiler yemin ederim.
  • metrobüs'ü beğenmeyenler arasında, şundan 3-4 sene önce yenibosna'dan mecidiyeköy'e gitmek için nokia'nın yılan oyunu gibi kuyruklar bekleyen insanların olduğuna ihtimal vermek istemiyorum.

eğer varsa öyle tipler, kesin maldırlar.
  • biraz nostalji...

yıl: 2004
    yer: mecidiyeköy otobüs durakları
    işten çıkış saati: 18:00
    oturarak gitmek için otobüs bekleme süresi: 40 dk.
    oturulan otobüste teyzeler tarafından yerinden edilme süresi: 5 dk.
    ayakta yolculuk süresi (varış yeri: yenibosna): 70-90 dk.
    yenibosnadan nihai varış noktası: 40 dk. (oturarak)
    eve varış saati: 20:30

yıl: 2010
    yer: mecidiyeköy otobüs durakları
    işten çıkış saati: 18:00
    metrobüs bekleme süresi: 10 dk. (oturmak eskisi kadar mecburi değil)
    oturulan otobüste teyzeler tarafından yerinden edilme süresi: 5 dk. (bundan kaçış yok zaten)
    yolculuk süresi (varış yeri: avcılar): 50 dk.
    eve varış saati: 19:00

mükemmel çözüm mü? değil. ama gayet efektif bir çözüm. bok atılacak bir yanı yok.
  • kaldırsınlar bunu, yenisini yapsınlar. olmamış...

metrobüs yoluna da dere yapsınlar, balık tutaruk.
  • metrobüsten önce de aynı derecede kalabalık, balık istifi araçlarda yolculuk ediyorduk. hem şimdikinin iki-üç katı sürelerde.

metrobüsten önce de e-5 denilen yolda emniyet şeridi denen zımbırtı yoktu*.

ayrıca biz -metrobüsten kişisel fayda elde edenler- öyle bir kaç kişi değiliz. bir kaç milyon kişiyiz.

toplamda faydalı bir şeydir maalesef.
  • hergün 2 metrobüs bir otobüs yapan biri olarak bıktığım şeydir. iş değiştirme sebebidir. böyle şehircilik planlaması yapanlara da koyayım. tartışma yaşanmayan gün yok neredeyse, resmen sabah sabah herkesin sinirini bozan ve genel bir verimsizliğe yol açan bir şey bu.

bu arada tekniklerin hepsinde mükemmelim 10'da 9 oturabiliyorum boş yere ama hiç bi zaman oturduktan sonra - dikkat edin bazı insanlarda oluyo - acayip bir kazanma ifadesi ile birlikte mal bir sırıtış yapmadım. acayip de uyuz oluyorum böyle tiplere sanki amerikayı keşfetti mal. kısaca süre olarak kısalmış olabilir yolculuk ama kalite her yönden yerlerde.
hesabın var mı? giriş yap