• ne mum sonduymu$ arkada$, once guner umit, sonra bu.

insanin aklina nereden gelir, hangi baglamda soyleme ihtiyaci duyulur onu da anlamiyorum ki. yari$ma sunuyorsun alti ustu, anadolu topraklarinin kulturel ve dini yapilanmasini tarti$miyorsun ki, hayir nereden aklina geliyor hakkaten?

guner umit'ten daha cok severim kendisini, benim de bilmedigim bir sebepten. hep bir $eyleri icine atmak zorunda kalan biri gibi gorundugunden galiba. ne bileyim, gosterdiginin altinda cok ba$ka biri daha var gibi geliyor, ama ben de epey manyagim tabi, o acidan inanmamak iyi olabilir.

kolay gelsin, nasil gelecekse.
  • hakkında bu kadar entry girilince öldü sandığımdır.
  • cocuklugumda hayran oldugum fakat buyudukce sevmemeye basladigim televizyoncu.
    keske tiyatrocu diyebilseydik ya, neyse..
    bu adam seviyesini, kendisini begeniyle izleyen cahil halkin seviyesine indirdikce bozuldu ve kendine yazik etti.

gaf olayina gelince; zamaninda susurluk olaylari sirasinda sevket kazan da bu gafi (bkz: mumsondu) yapip buyuk tepki toplamisti.
    eminim ki mehmet ali erbil'in alevilerle alip veremedigi yoktur; kendince bel alti espri yapip milleti guldureyim derken kariyerine agir bir darbe almistir.
  • alevilere değilde başka bir azınlık kesime böyle yüklenmiş olsaydı, şu an topuğuna sıkılmış hastanede taziyeleri kabul ediyordu.
    (bkz: incinsen de incitme)
  • televizyon ekranlarinda 3. guner umit vakasina imza atmis sovmen. daha once de alevilerin tepkisini cekecek soylemleri olmustu sovda bu seferki bayagi ses getirecek gibi. yine birkac ay ekranlarda gorunmez sonra yine ortaya cikar gibi geliyor. turk televizyonlarinda alevilere yapilmis kacinci hakaret, onlarla ilgili tepki cekecek kacinci soz oldu artik saymaktan yorulduk. yaziklar olsun..
  • yaptığı gaftan ötürü linç etmeli ve bu ülkede yaşayamaz hale getirmeliyiz bence. çünkü zaten memleketin bugün böyle olmasının tek sebebi mehmet ali erbil'di. o giderse yozlaşma da duracak ve birden demokrağsi gelecek.
  • kadrolu afyon görevini her devirde sürdürmektedir..
  • bir surpriz degildir neticede kendine yakisani yapmistir.
  • alevi toplumuna karşı bilinçli bir şekilde uydurulmuş bir iftranın ürünü olan söz ne zaman bu ülkede bir yerde sarfedilse infaal yaratıyor (bkz: güner ümit) ve bu beyefendi (!) "ne anlama geldiğini bilmiyordum" gibi zırva bir savunma yapıyor.
    (bkz: sıçtım sıvıyorum)
  • olacağı buydu. bitiyor çok şükür.

sen büyük sanatçıyım, showmanim diye gezin, asırlardan beri yapabildiğin tek şey bel altı espriler ve düzeysiz şakalar olsun, bunlardan ekmek ye, servet yap ve üstüne üstlük tüm bu tuhaflığı ölene dek sürdürebileceğini düşün, iddia ettiğin kariyerin de ''ailelenizin showman'' i olsun ama üflenecek mum ara!

olmadı işte. olmaz.

yok böyle bir dünya.

gün olur devran döner, kendi kendini boğarsın; tıpkı güner ümit gibi.

etnik köken, inanç ve düşünce farkı, aksan, dil ve coğrafya üzerinden yapılan tüm espriler ve hakaretler bıçağın ince tarafıdır. illa ki taraflardan birini üzer, keser ve hiç de zeka ürünü değildir. basitliğin, pespayeliğin doruk noktasıdır. espri de eleştiri de beyinden çıkmalıdır başka bir organdan değil !

bu tip şeylere gülenin de, aferin lan nasıl da geçirdi diyenin de şeye sürülecek kadar aklı yoktur.

buyur bakalım şimdi memedalibey mum değil ama tüm kariyerin söndü.

itinayla üflüyoruz o kariyer alevini. püfffff!!!
hesabın var mı? giriş yap