• (bkz: frank terpil)
  • portekiz vatandasligina basvurup "orada yasamadigi ve portekizce bilmediginden dolayi kamuya yararli olamayacagindan" basvurusu reddedilmis kisidir ayrica. heralde kendisi fatima'nin kehanetlerinden dolayi portekizi secti, bilemedim. portekizlilerin oldukca sasirdigi, nedeng portekiz diye meraklanip reddi sevincla karsiladiklari durum.
  • 6 gün sonra ankara sincan f tipi cezaevi'nden salıverilecek kişi.

yıllardır çıkarmadığı mavi kazağı üzerinde olacaktır muhtemelen.

uslanır mı dersiniz ? bence hayır.

edit: penia uyardı. ankara sincan f tipi cezaevi'nde imiş.
  • ağca'nın eski avukatı doğan yıldırım'a göre ağca hapishaneden çıkar çıkmaz başına birşeyler gelecek.

.......................

mirgün cabas: ....siz ağca'nın şimdi yeniden karşılaşabileceği yeni durumlar olabileceğini söylüyorsunuz.

doğan yıldırım: can güvenliğinin olmadığı kanaatindeyim. çünkü belli bir yere getirmeye çalışılıyor gelmediği takdirde öldürüleceği hususunda ciddi kaygılarım var kaygıdan öte belge var elimde.
    .....
    doğan yıldırım: ama bir grup geldi ben maalesef hukuki bypass edildim benim elimden aldılar bilinmeyene bir yere götürdü o grup. sonra 10 gün sonra zimmetli olarak teslim etti o grup maalesef. teslim olduktan sonra tekrar içeri alındığı zaman 15-20 gün sonra o grubun lideri ile görüştüm ben bir yerde ondan aldığım bilgiler bir devletin içinde ciddi bir grup olduğu düşüncesindeyim.

mirgün cabas: peki o grup şimdi dışarıda mı?

doğan yıldırım: dışarıda.

mirgün cabas: ağca'nın ergenekon'dan yargılananlarla onlardan biriyle o tarihten önce ya da sonra ilişkisi olmuş olabilir mi? ağca'yı çıktığı zaman nasıl bir tablo bekliyor?

doğan yıldırım: ... o zaman bana bu işin ergenekon bağlantılı bir grup tarafından yapıldığı söylendi ve bende buna belli bir süre inandım. ama şimdi dönüp baktığım zaman başka bir devlet içinde istihbarat grubunun bu işin içinde olduğunu düşünüyorum. pazartesi'den sonra başına bir şey gelirse de o grubu sorumlu tutarım. geçenlerde bir televizyona ağca'yı kaçıran bir benimde çok yakinen tanıdığım bir arkadaş atilla serpil bütün bu olayları canlı yayında ben devletin gizli elemanıyım devletin belli merkezlerinden emir alarak kaçırdım göçürdüm vurdum kırdım diye iki saat program yaptı. hiçbir devletin kurumu sen kimsin bu yetkiyi nereden aldın diye ne sorguya aldı ne bir ifade alındı. bu insanın ergenekon olayında birinci dereceden gizli tanık olduğunu hüviyet ve şeklinin değiştirildiğini biliyorum. bunun aksini iddia eden varsa atilla serpil'in nerede olduğunu söylesinler.

mirgün cabas: bu gurubun pazartesi günkü tahliyeden sonra tekrar etkin olabileceğini söylüyorsunuz.

doğan yıldırım: kesinlikle biliyorum ki bir beş yıldızlı otelde yer ayrıldığını...

mirgün cabas: ağca için pazartesi günüm cezaevinden çıktıktan sonra beş yıldızlı otelde yer ayrıldığını söylüyorsunuz. bu grubun ergenekon'la bağlantılı olduğunu söylüyorsunuz.

doğan yıldırım: öyle dendi ama ben aksi kanaatteyim diyorum. ben daha etkin bir grup olduğunu düşünüyorum. o zaman dendi ki ağca'da hatta vurgulamak istedi çok gizli bunlar devletin dedi bildiğim gibi değil paşalar var aman ses çıkarma beni bunlar çıkaracak dedi içeri alındıktan sonra.

mirgün cabas: ağca'nın cezaevinden çıktıktan sonra ne değeri var?

doğan yıldırım: şimdi deniyor ki sana 3 milyon dolar veririz tamam bir şey dediğim yok ama bu eski hikayeleri bırakacaksın bize yeni hikayeler lazım. burada türkiye devletinin içinde gizli bir yapılanma aranıyor dedim hala ucu açık dedim şimdi doğal olarak ağca'dan o hedefi göstermesini atilla serpil'inde itirafçı olduğunu söyledim devletim adamıyım diyor dedim. şimdi bütün bunarlı bir araya getirdiğiniz zaman bu diyecek ki ben devletin adamıyım bana devlet öldür dedi diyecek çarşı pazar tekrar türkiye karışacak.

mirgün cabas: sence ağca çıktığı zaman kimlerin elinde kalma ihtimali var?

belma akçura: doğan bey bence söyledi ama bu bir mesaj anlamını mı taşıyor yoksa başka bir kaygı mı taşıyor onu pek çıkartamadım. ama ağca eğer ortada bir cinayet ve bir suikasttan bahsediyoruz bunlarla ilgili açıklamalar yapacaksa bundan çok korkmamamız gerekir. daha önce doğan beyle biz konuştuğumuz zaman 2006'da ağca'nın tahliyesinde kaçıran grubun özellikle şu anda ergenekon'da içerde olan bir grup tarafından olduğu emekli bir paşanın başı çektiğini filan söylemişti ama bugün özellikle bu soruşturmayı yürüten istihbarat örgütlerinin içindeki bir ağ bir örgütlenme tarafından olduğunu ima ediyor dolayısıyla oradaki çelişkiyi ben şimdilik çözemedim.

doğan yıldırım: ben bugün söylediğimden farklı bir şey söylemedim. bana o gün veli paşa ve grubunun yapıldığını söyledi dedim. ama şimdi geldiğim noktada bunun böyle olmadığına inanıyorum. neden şu kime menfaat sağlamışsa bir olay neden odur. bakın ben asla 10 yıl önce konuştuğumu geri almadım. bana böyle söylendi türkiye'de bazı şeyler var bu şeylerin kimlerin nerede nasıl yapıldığını en iyi bilen insanlardan biri benim. göreceksiniz ağca üzerinden tekrar yoğun bir tartışma gidecek.

.......................

kaynak: ntv'de yayımlanan günlerin getirdiği adlı programın 13.01.2010 tarihli yayını.

programın tam metni
  • "amerika bize apo’yu hediye etti. biz de amerika’ya psikopat terörist bin ladin’i hediye edelim. ben tek başıma afganistan’a gider, bin ladin örgütüne sızar ve bin ladin’i ölü ya da diri olarak amerika’ya teslim ederim. 5 milyon dolarlık mükâfatı da depremzede kardeşlerimize hibe ederiz" demiş kişi.

yahu ben de mustafa hocaya hep diyorum orta sahada ernst'in yanında beni oynat diye ama işte bakalım.
  • "ağca'nın ailesi ortadan kayboldu"

http://www.hurriyet.com.tr/…em/13497734.asp?gid=229
  • yarından itibaren abdi ipekçi'nin cezasını çekmiş katili olarak hayata katılacak kişi. suçunun cezasını çekmesi onu değerli yapmaz, sadece suçunun cezasını çekmiş bir insan yapar. muhteviyatında katildir, bir insanı sadece fikirlerinden dolayı öldürmüştür.
  • zaman aşımı nedeniyle abdi ipekçi davası düşmüş olduğundan ilgili cezayı resmi olarak çekmemiş olan kişi.
  • yarın tahliye olacağının duyulması üzerine tekrar gündeme gelen tetikçi.
  • şu saat itibariyle tahliye olmaya hak kazanmış katil.

gge demeyin. hukuken de katildir.
hesabın var mı? giriş yap