• gazete okurken, biricik anneannemin yorumları sayesinde ilgimi çeken,
    -anneanne bu kim?
    -maria'nın eltisi...
    -peki şu kim?
    -maria'nın eltisinin dostu... boyu devrilesice...
    tarzında dialoglarla gazeteyi kenara bıraktıran, latin amerika dolaylarından atv dizisi...
  • thalia'nın başrolünü üstlendiği maria üçlemesinin ilk halkası olan, 1991 yapımı dizi. bundan sonra marimar ve maria la del barrio çekilmiştir. bu üç dizi birbiriyle bağlantısızdır ancak yine de üçleme olarak kabul edilir.

ayrıca; soyadı mercedes olan fakir bir kızın hikayesinin anlatma fikrini ilk kim ortaya attı çok merak ediyorum. hayatımda bir daha bu kadar ajitasyon görmedim.

edit: imla
  • bir de sevgilisi vardı bunun. hose antonyo altemiyano delkastiano muydu neydi adı. bir kere filan tam adını duyabilmiştim. oda postacı gelmişti kapıya. "hose anyonyo altemiyano delkastino'ya mektup var" demişti. devlet memuru işte.
  • "demek ki bu araba markası aynı zamanda ecnebi ismiymiş" diyerek yeni ufuklara bakmamızı sağlayan karakterdir
  • annemin iki eli kanda olsa bile seyrettiği,reklam arası verilmeden mutfaktaki dip tutmuş yemeğin altını dahi kapatmaya gitmediği ve seyrederken zaman zaman acaip gözyaşı döktüğü dizi.bir ara ulan bu kadınları kendine bağlayan bu dizi ne menem bir şeydir acep diyerek bende onlara* katılıp izlemeye çalışmış,fakat hiç bir tat ve izleme zevki alamadığımı ve ayrca çok aptalca bulduğumu tesbit etmiş bu gözlemimi yüksek sesle dile getirdiğim için arkamdan müthiş bir yastık salvosu eşliğinde odadan kovulmuş ve dizi bitesiye kadar içeri girmeme cezası almıştım.
  • okul çağımı, daha doğrusu; okula giderken sürekli bu dizinin jenerik müziğini duymamdan kelli bana okulu, geç kalmışlığı, acilen kitabımı defterimi toplamayı, ödevleri yapmadığım için ne uyduracağımı filan hatırlatan pembe dizi.

hatırladığım kadarıyla sözlerini yazayım da tam olsun
    -mariaaa (vokaller)
    -mercedeees (solist)
    -mariaa (solist)
    -mercedeees (vokaller)
    -maria mercedeeees (beraber)

(bkz: ıyk)
  • harika senaryosunda, hitman'de bile zor bulunacak bir makineliyle güpegündüz adam öldürmeye giden hasta (yaptığından dolayı yani) ve yaşlı bir kadının bile olduğu; kardeşim (kız tabii ki) seyrederken benim de seyretmiş gibi olduğum dizi.
  • son latin dizisi furyasındandır. pembe diziye doymuş türk halkı bu diziden sonra birkaç dandik dizi daha görmüş, ilgi alaka göstermemiş; bunlardan daha da zararlı kadın programlarına terfi etmiştir.
  • thalia nın diğer dizilerine nazaran en bokta dizisi.ülkemizde gösterilmiş pek tutmamıştı diye hatırlıyorum
hesabın var mı? giriş yap