• sezen'in; ''tarkan hareketli sarkı istiyordu, ona ''cuppa''yı itekleyeyim de bu bana kalsın'' dediği şarkı.
  • bildiri (türkçesi)
  • filmi biraz once izledim. onumuzdeki 2 yil boyunca sadece ferhat guzel ve ankarali yasemin dinlesem bile ortalamanin ustunde sanat izlemis olurum.
  • bir takım gizemci zırvalara sorgulamadan inanmasına itiraz ediyorum diye duygu dünyasını benimkinden derin, kendi sezgilerini benmkinden keskin ilan edenler: sığ su mistikleri!

türkiye'nin etnik profilini kendi dar çevrelerinden ibaret sayan kalanını cahil hatta aptal ilan edenler: türkiye nin "wasp"ları: "beyaz türk, sünni müslüman, laik, elitleri"

tarih okumadan milliyetçi,
    tefsir okumadan fıkıhçı,
    felsefe okumadan sufi geçinenler.

irkçı, kafatasçı, ümmetçi, faşizan, dogmacı fikirleri paylaşanlar.

"dahi" anlamında "de"yi, "bağlaç" olan "ki" yi, "soru eki", "mı"yı ayırmasını bilmeyenler.

"slm cnm nslsn npyrs?" diye mesaj atanlar.

kaynağını teyid etmediği bilgiyi paylaşanlar. doğru ya da yanlış bir bilgiyi kaynak göstermeksizin paylaşmanın etik dışı olduğunu farkedemeyenler: kopyacılar!

ünlü bir şair'e atfedilmiş herhangi bir zırvalığı sadece altında adı yazıyor diye başyapıt sanıp "forward"layanlar
    bunu edebiyat, kendilerini de edebiyattan anlar sananlar:
    kolpacılar!

bütün bunlara kafayı takıyorum diye beni yadırgayanlar

"adam sen de"ciler
    "n'olmuş yani"ciler
    "beğendim paylaştım"cılar"
    "mış gibi" yapanlar
    "ben yaptım oldu" ,
    "bir defadan bir şey çıkmaz" ,
    "inanıyorum öyleyse vardır",
    "bizden değilse yoktur" diyenler

benden uzak durun!?
  • lale müldür'ün ultra zone da ultrason kitabından kalp kırıklarını dile getiren enfes bir şiir:

ağlamayacaksın ağlamayacaksın
    kalbindeki kor parçasını
    buzmuş gibi söküp atacaksın
    ve bir daha asla asla
    bir erkeğe ne kadar
    masum görünüşlü de olsa
    inanmayacaksın
  • ne/ne olumsuzunun yanlış kullanıldığı şarkıdır.
    "ne gülümseme ne günaydın var" olmalıydı.
  • bu sarkinin nakaratindaki lol lol hakikaten de internet kahkahasi kisaltmasi olan lol ise sezen aksu'nun kofte dudaklarina birisi mese odunuyla vursun benim icin rica ediyorum.
  • sezen aksu ne yapsa beğenenler timine hayatımın hiçbir döneminde mensup olmadım, ancak manifesto klibi son zamanlarda uluslararası müzik camiasında gördüğüm en eğlenceli ve yaratıcı kliplerden biri olmuş olabilir.
    yapılan efektler de o yaşta bir sanatçının üzerinde hiç eğreti durmamış.
  • hararetli bir halde yemek yerken televizyonda belirmesiyle işletim sistemime mavi ekran verdirmiş şarkıdır.

sözlerini de melodisini de inanılmaz beğendim. ağzım açık dinledim, lokmaları zor yuttum.
  • manifesto kafası ilginç bir kafa. kendinden oldukça eminsin. “bak,” diyorsun, “bu işin doğrusunu biliyorum ben. böyle, böyle, böyle, böyle. bu yüzden de böyle böyle olmak zorunda.” bunu normal düz yazı yazarmış gibi paragraf paragraf yazsan manifesto etkisini vermiyor. madde madde yazınca etki artıyor. gerizekalıya anlatırmış gibi tane tane anlatman, anlaşılırlığı artırmak açısından da uygun. madde madde olmasının daha dikte edici olduğu da gerçek. askeri bi hava var onda.

her konuda yazılabilir olması da güzel bi özellik. mesela kahvehane manifestosu yazıp takıldığın kahvenin duvarına asabilir ve lokal bi manifesto oluşturabilirsin. “kahve şöyle şöyle olur, bu yüzden de bundan sonra böyle böyle olacak. okeyde şirket en fazla iki kişi olabilir, üç kişi bi adamı şirkete almak şerefsizliktir, adiliktir.” gibi. ama kimse sizi takmayabilir de. hatta bi süre kahvenin taşak oğlanlığına da terfi edebilirsiniz. bu olasılık kahvenin dışında da var. orada da siklenmemek mümkün.
hesabın var mı? giriş yap