142 entry daha
  • ""bu sözümüzün 90 yıllık cumhuriyet tarihinde, kürdistan'daki inkar ve imha politikası çerçevesinde yaratmak istediğini biliyoruz. işte roboski ile acısını hissetiğimizde anlıyoruz. bütün kürt'ün gücü vardır, onuru şerefi, şehitleri vardır. kürt'ün tek eksiği vardır o da kürdistan'dır. kürdistan olsaydı roboski olmazdı."

https://www.ensonhaber.com/…gi-kurdistan-2013-12-28

kürt'ün tek eksiği kürdistan'dır diyen adamın sempatizanı ailelerin çocuklarına ben tc bayrağı giydirdim ve zeybek oynattım demek marifet değildir. bu doğru.

ancak bu insanların siyasi tercihlerinden dolayı tuttukları tarafın hatırlatılmasını kürt düşmanlığına yoranlar aslında türk düşmanı olabilirler. bir nevi yansıtma stratejisi yani. türk vergi mükellefi, bütçeye net eksi bölgeye maaşını ödeyip öğretmen yolluyor ve bu kürt düşmanlığı oluyor. bu kadar da imtiyaz istemeyin arkadaşlar. daha size ne yapalım, evinize öğretmen gidip "beğenirseniz, okulda ben çalışacağım, efendimiz" mi desin.

başlıkta mağdur edebiyatı yapanın akplileri referans verip atatürk'e saldıran bir sözlükçü olması da durumu açıklıyor. karın ağrınız varsa duphalac için iyi gelir.
  • pkk düşamanıyım ama kürt düşmanı değilim! bilmem anlatabildim mi?
  • kürtler bence bazen ne yazık ki kendilerine bile düşman kesiliyorlar. videonun en başında çok net anlatılmış bu durum. kürt bir kimseye kürt demek bile küfür gibi bir şey.*
  • bölücü kiralık katil düşmanlığı bizimkisi. kimsenin etnik yapısıyla inancıyla işimiz yok.
    kim hainlik, bölücülük ,cumhuriyet ve vatan düşmanlığı yapıyorsa ona düşmanız.
  • bir örneğinin de şu çokça favori almış entry'de görülebileceği ırkçılık türü:

(#163866701)

türkiye'de bu ve benzeri ifadeleri, hatta biraz daha ağırını çeşitli platformlarda dile getirip kürtlere saydıran biri; kolay kolay bir cezayla, hukuki bir yaptırımla, hatta bir sosyal linçle dahi karşılaşmaz. mesela şunu ekşi sözlük yönetimine şikayet etsek, muhtemelen kaldırmaz bile entry'yi.

tersini yapıp türkleri hedef alan bir ırkçı paylaşım yapılsa, mesela yukarıda sunulan ifadelerdeki kürt kelimesi, türk'le değiştirilse muhtemelen bunun sonuçları olur.

sonra ortamlarda kürtler eşit vatandaştır, bu ülkede türk'ün sahip olup kürt'ün olamadığı ne var falan dersiniz, ne olacak yani...
  • ekşi ergenlerinin "milli" sporu.

bu alçaklar 23 nisan törenlerine katılmış 10 yaşında siyahi bir çocuğu hedef alıp aşağılayacak kadar aşağılık ırkçılardır.

söz konusu kürtler olduğunda her biri yahudi görmüş naziye dönüşüp, salyalar saçarak böğürmeye başlıyorlar.

aynı tuvalete sıçılmayacak bu yaratıklarla aynı ülkenin havasını solumak, aynı millete mensup olmak gerçekten acı verici.

istiyorlar ki bütün kürtler, kürtlerin hakkını hukukunu savunan türkler ölsün, yok olsun.

ulan sırf köpekler istiyor diye atların öldüğü nerede görülmüş?
  • devletimizi ve bayrağımızı seven her kürt kardeşimizdir, bölmeye çalışanın kökeni ne olursa olsun kalleştir !
  • içeriden veya dışardan türk düşmanlığı vardır.
  • valla tükendim her yerde iken hiçbir yere ait olamamaktan (ruhen)
  • bu laf türkiye düşmanlığı içeriyor.
    diyenin kürt olduğu şüpheli.
    fitnelik amaçlı açılmış olduğu çok net
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap