• kurulması sonucundan kürtler zararlı çıkar demişiz naçizane 5 yıl önce. (bkz: demokratik özerklik)

dış destekle, kan dökerek kurulacak bir kürdistan'da huzur içinde yaşayacaklarını sanıyorlar.

sonuçları o kadar açık ki:

türkiye'deki kürtler tepki görür. türkiye halkı rasyonel değildir, tepkileri anlık ve sert olur. anadolu'nun herhangi bir kentinde kürtlere nasıl bir tepki olacağını şimdiden göremiyor musunuz? iş yerlerinde kürtlere nasıl bakılacağını, kürtlerin işyerlerinden alışveriş yapılmayacağını, kürtlerin göçe zorlanacağını tahmin edemiyor musunuz? ekşi sözlüğü bile kullandırmazlar aha da buraya yazıyorum.

yine daha önce yazdım; kürdistan ucube bir yer olur. stalinist-ırkçı pkk, domuzbağcı hizbullah, dinci meleler, rüşvetçi barzani/talabani, kültürel yapısı sıfıra yakın bir halk. kadınların camdan baktı diye öldürüldüğü bir coğrafya bu.

bugün bizi beğenmeyenler yarın oradan kaçıp bize sığınacaklar, aha bunu da yazıyorum buraya.
  • bigbang' den sonra ilk yoğunlaşan gaz kütlesidir.
  • "never"land,

edit: heh heh, hadi bakalım.
  • türkiye'deki bütün kürtler gidip burada yaşayacaksa destekliyorum. ondan sonra sıra suriyeli ve diğer ne idüğü belirsizlerde işallah.
  • mübadele şartıyla karşı çıkmayacağım kukla ülkemsi.
  • adem ve havva'nın indirildiği topraklar. rivayet odur ki adem iner inmez daha ayağının tozuyla havva'ya dönüp "bak hayatım burası kürdistan" demiştir.
  • türkiye cumhuriyeti sınırları haricinde kurulacaksa ve kendini türkiye cumhuriyeti vatandaşı görmeyenlerle beraber, esrarkeşini, gaspçısını, katilini, kaçakçısını, yan kesicisini, kolpacısını, şakşakçısını alıp gideceklerse, tek kelime edersem namerdim.
  • kurdistan isimli bir bolgenin olmasi ile kurdistan isimli bir devletin olmasi farkli seyler.. kurdistan ismi, bir bolge adi olarak selcuklu ve osmanli donemlerinde pekala kullanilmis, iran'da hala kullanilmakta.. insanlarin, bu derece heyecanli tepkiler vermesini anlayamiyorum..
  • şu veya bu şekilde kurulursa;

-yollarına mayın döşeyip halkını katletmek
    -vur-kaç taktikleri ile ordusuna zayiat verdirmek
    -doğal kaynaklarını ve üzerindeki tesisleri yok etmek

gibi amaçları olan bir örgüte her türlü desteği vereceğim ülke.
  • fasizmden yakinanlarin kurma hayaliyle yandigi ve ne hikmetse kurulmasi durumunda buyuk ihtimalle fasist bir temele sahip olacak olan devlet. ironinin boylesini ancak myrkul takdir edebilir.
hesabın var mı? giriş yap