• hiç alakam olmamasına karşın bir konserlerine gitmiş bulundum, yaşanan bir sahne aklımdan çıkmadı. hayır, müzikleri beni derinden etkilemiş falan da değil, metalika metalciğinin ötesine geçememiş bir insan olarak; ama solistin seyircilerle diyaloğu hayli komikti. unirock diye bir festivaldi yanılmıyorsam, benim orada ne işim vardı bilemiyorum. solist bir şarkı arasında, tahminimce en heyecanla beklenen şarkısının öncesinde, sabahleyin bir gazetecinin kendisine "neden şarkılarınızda insanlara birbirinizi öldürün gibi şeyler söylüyorsunuz?" diye sorduğunu, kendisinin de "elbette bunda ciddi değilim, metal müzik sevgi ve barıştır" cevap verdiğini söyleyince, elbette ne dendiği hakkında en ufak bir fikri olmayan kitle; bu peace, love gibi sözcükleri duyunca kendinden geçti, çılgınca alkışlayıp, tezahürata başladı. lakin solistin sözü henüz bitmemişti, "i lied to that motherfucker". böylelikle epic fail'in sonuna geldik ve hiçbir şey olmamışçasına headbang'a devam edildi. bu da böyle bir anımdı sözlük.
  • büyük ihtimalle rock off 2015'de annihilator ve katatonia ile beraber izleyeceğimiz grup.

edit: bir duyuma göre behemoth olma ihtimali de varmış. kesmelik çocukları hazırlayın derim.

edit 2: headbangers weekend 2015'te behemoth ve rotting christ ile beraber gelecekleri söyleniyor. kesin açıklama da gelirse çok canlar yanar.

edit 3: rotting christ ile beraber kesinleşti. behemoth da kesinleşince başlıyorum çocukları kesmeye.
  • efsanevi rock off 2022 performansının ilk dört şarkısını tekrar izlemek isteyenler için link aşağıda:

https://youtu.be/tgdnf85vxgg
  • yanılmıyorsam üniversite 1.sınıfa gidiyordum o zamanlar. bi arkadaşın tavsiyesiyle albümünü araştırmaya giriştim. en son pena da cenk'e sordum ve türkiyede albümlerinin olmadığını,istersem çekebileceğini söyleyerek "outcast"albümünü çektirmiş yanında da albümün booklet inin fotokopisini vermişti. ilk bu şekilde tanıştım arkadaşlarla, sonrada kopamadık zaten. bence süper ötesi müzik yapmaktadırlar. allah zeval vermesin.kaset hala arabamdadır ve çalışır vaziyettedir. (hayret!)
  • rock the nations festivali'nde o ana kadar cikan tum gruplari performanslariyla ezmis olmalarina ragmen, karakterlerinden kaynaklanan negatif izlenimler dolayisiyla pek hazzedilmeyen grup. hakli bir sekilde opeth'in ustunde sahne aldilar, ancak her acidan ustun olduklari bu grubun seyirci ile diyalogunu bir turlu yakalayamadilar. 3 gunde gotu kalkan gruplardan degildirler, gotlerinin kalkmasi biraz daha uzun bir zaman dilimi almistir (20 yil kadar) ama onlardan hemen sonra 46 yildir sahnede olup da hala deli bir seyirci kitlesinin arasina inebilen, her turlu kapristen uzak ronnie james dio ve grubunu* gorunce aradaki farki anlamak daha kolay oluyor. kendi tarzinda basarili, efsanevi eserler vermis farkli bir gruptur sonuc olarak, saygimiz vardir, bir daha gelseler konserlerine gider miyim bilemiyorum ama.
  • cover grubu repartuarına şarkı seçecektir. listede thrash metal türünden bir şarkı olsun diye karar veririr peki ne yapacağız. hep beraber kreator. başka söze ne hacet.
  • dinleyebileceğiniz en iyi thrash metal gruplarından biridir.

konserindeyken mille petroza anlatmaya başlamıştı: ''2 hafta önce bi' gazeteciyle röportaj yaptık, bana neden şiddet, öfke ve katliam dolu şarkılar yaptığımızı sordu. ona, asıl kastımızın iyilik ve barış olduğunu, öfkemizi şarkılarda bağırıp bitirmek ve barış dolu bi' dünyada yaşamak istiyoruz dedim'' dedi. tabi alkışlıyoruz falan. sonra adam bi durdu, pis pis güldü: ''tabi bu medyaydı, orospu çocuğuna yalan söyledim! tek istediğim ölüm ve kaos! şimdi gebertin birbirinizi piçler!'' diye bağırdı. önce büyük bi' alkış koptu ardından çığlıklar kükremeler ve en son olarak; hayatımın en ölümcül pogosunu yaptım.

kreator candır lan.
  • civilization collapse şarkısının kliplerini "istanbul'daki kardeşlerimiz için" şeklinde yayınlamışlardır facebook üzerinden, adamsınız lan.
  • isveç'te yeni albüm kayıtlarına başlamış olan grup. her grup gibi onlarda "en epik albüm olacak" demişler. ama kreator dediyse inanmak gerek.
  • hate über alles ile bombayı salmış olan metal efsanesi. balyoz gibi bir albüm olmuş. marş gibi şarkıları yazmışlar gene. standartlarını bir kere olsun bozmadı şu adamlar, çıta hep en üstte. dying planet gibi bir kapanış parçası ile de günümüze ulaşması gereken mesajı vermiş babalar.
hesabın var mı? giriş yap