• uzaktan kumanda şeklinde olan ve onun gibi kullanılan, piyasada 15 ytl'ye bulabileceğiniz ucuz alet. çalışmazsa telefonla konuşuyormuş numarası yapın, köpek 1-2 dakika musade ediyor.
  • sesini benim de duyabildiğim alet.
    huylandım kendimden
  • henüz daha hırlayarak ve saldırma amaçlı bana doğru koşan bir köpek üzerinde denemedim ama etrafta normal normal duran kedi köpekleri acaip rahatsız ettiğini rahatlıkla gözlemleyebiliyorsunuz. açıkçası köpek saldırısı sırasında işe yarar mı, yoksa köpeği daha da mı kızdırır onu bilemediğim için denemeye çekiniyorum.
    deneyince haber vericem
  • itü maslak kampüsü'nde gece vakti köpek safariye çıkıp, etkilerini deneyimlediğimiz köpek düdüğü. irice bir cep telefonu ebadında olup, düğmesine basınca üzerinde kırmızı bir led yanar. aletin en kötü yanı pil değiştirme kapağının yıldız başlı vidalarla açılması. acil durumda bir elde tornavida, karanlıkta (muhtemelen) yeni pilleri takmaya çalışırken başınıza kötü şeyler gelebilir.
    bunun dışında son derece etkili bir cihaz. anlaşıldığı kadarı ile ortamın -görece- sessiz olması etkinliğini arttırıyor. örneğin taksim gezi parkı'nda gündüz vakti yapılan deneylerde köpek şurekası yine rahatsız olmuş ama çevrede ses kirliliği fazla olduğundan tam performans alınamamıştır.
    düdüğün tatbik edildiği köpekler havlamayı filan kesip, sessizce ve hızlı adımlarla ortamdan kaçıyorlar. iyice üstelerseniz koşmaya başlıyorlar. sadistik duygularınıza esir olmayıp, tadında bırakmanız önerilir. aletin pille çalıştığını lütfen unutmayınız. pil değiştirme işleminin de yukarda izah edildiği üzere meşakkatli olduğunu anımsayınız.
    sosyo-psikolojik çıkarımlar anlamında da, eline güç verilen insanoğlunun nasıl zıvanadan çıkıp, güçsüzleri ezdiğini, kendini tanrı sandığını bu aleti kullanarak öğrenebilirsiniz. daha düne kadar "aman abi köpek" diyen bünyelerin gecenin 12 sinde korkusuzca (!!) 3-4 elemanlı köpek kümelerine borda edişi* görülmeye değerdir.
    zamane editi: sonunda bir tane de kendim edindim bundan. adı dazzer 2. anlaşılıyor ki 1. versiyonu da varmış. yukarıda pillerden bahsetmişim (belki ilk modelinde piller vardı) ama benim dazzer 2 'de bir adet 9v pil var. pil mutlaka alkalin olmalıdır diye de tavsiye ediliyor kullanım şeysinde.
  • köpekten korkmayan ama dar ve uzun yollarda sürekli köpek çetesi saldırılarına uğrayan bisikletçiler arasında çok popüler bir alet. çünkü hiç birşey yapmasanız dahi dünya üzerindeki tüm köpekler (sanırım) sessiz sessiz giden tekerleklere saldırmayı hak ve ödevi edasında gerçekleştiriyor. bu yüzden karşı şeride geçip karşıdan gelen arabayı siper yapma, gelen bir kamyona sıfır yanaşıp arkasından gitme, bisikleti üzerlerine alıp koşma (bazen yer) gibi savunma metodları gelişmiştir. yokuş yukarı saldırıya uğramak, hızını almışken saldırıya uğramak gibi sikim sonik işler nedeniyle paraya kıyıp, deneyeceğim alet.

yıllar sonra gelen edit: her sene düzenli olarak sonucunu soran mesajlar alıyorum. ihtiyacı olup da kullanmayan olan arkadaşlarınızı facebook'tan silebilirsiniz ya da hesabınızı silin direk gitsin. yaptığım en mantıklı teknolojik yatırımlar sırasıyla bitcoin > ipad > dazer ii. benim kullandığım dazer ii aleti bir tane 9v pil ile çalışmakta. ancak pili iyi ve taze tutun. kısık ses çıkınca dört ayaklı arkadaşlarımız "bakın iki medeni ins..." şeklinde algılayabiliyor.
  • bu meredi çete halinde dolanan afacan 2-3 çocuğun elinde gördüm. parkta kendi halinde uyuyan 7-8 köpeğin üzerinde deneyip etkilerini görmek istediler sanırım. sonuç çocuklar açısından negatif oldu ama. köpekler çıldırmış gibi çocukları kovalamaya başladı. o günden sonra bu ülkeden de günün birinde usain bolt adayları çıkabileceğine dair umutlarım yeşerdi. tarihe not düşüyorum ulan, bundan 10-15 sene sonra bu ülkeden 100 metre rekoru kıran çıkarsa, bu köpeklerin ve köpek kovucunun büyük payı var bu başarıda.
  • hakkında işe yarayıp, yaramadığıyla ilgili tek bi entry girilmemiş başlık. yok mu bu aleti kullanıp, tecrübe etmiş biri? bana çok üfürükten bi alet gibi geliyor açıkçası. ama çok da ihtiyaç olunan bi şey aynı zamanda.

normal şartlarda köpekten korkan biri değilim lakin üzerime havlayarak gelen köpeğe de het, höt gibi hareketler yaparak karşı koymaya da çalışmam. anında kaçmaya yeltenirim tırım, tırım.
  • medeniyetten nasibini almamış ülkelerde halkın kullanmak zorunda bırakıldığı alet.
  • bisikletin bizzat kendisine yüklediğim ek fonksiyon..

şöyle oluyor, bu köpek dediğimiz canlı türünün bir alt kümesi olan orospu evladı itoğluitler bisikletinizle güzel güzel gidip neşe ile yanlarından geçerken aniden havlayarak saldırıp kovalamaya başlar.

bu durumda iki alternatif var:

ilki topuklamak.. ki bir çok yan etkisi olabilir.. düşülebilir, başka bi bisikletliye çarpılabilir, allah mahfaza herşey olabilir.. üstelik bir kere kaçtınız, dönüşte aynı yerden geçecekseniz yine havlıyor toynağını siktiklerim (true story)

alternatif yöntem ise spin atmak sılayt çekmek denen bisikletin arka freniyle göt atıp köpeğin geldiği tarafa dönüp bisikletten atlamak, köpekle aranıza bisikleti sokmak, köpeğin anasına, bacısına sülalesine çok yüksek sesle sinkaf ederken havaya kaldırılmış bisikletle köpeğin üstüne doğru koşmak... çok etkili olduğu gibi aynen vilyım volıs kafası yaşıyor insan. cesur yürek gibi oluyor. o az önce havlayıp peşinizden kovalayarak canınıza kasteden ibnenin evladı topuğu götüne değerek gerisin geri kaçarken müthiş bi adrenalin doluyor vücuda.

üstelik test edilip onaylandı ki bu altıncı hissi kuvvetli, duyargaları açık şerefsiz itoğluitler aynı yerden bir daha geçerken önceki mutlak galibiyeti hatırlayıp "abimsin, ağamsın, paşamsın" diye boynunu büküp başka tarafa bakıyorlar. (true story)

yanlız mümkünse bu tarz delikanlılıkları normal sokak köpeğine uygulamak, böyle saldırmaya korumaya parçalamaya ayarlı kurt olur, kangal olur, rotvaylır olur öyle eğitimli köpeklerden uzak durarak, mümkünse (şart demiyorum, yapıcaz diye zorlamayın kendinizi) başını boşbırakıp hayvanlığın hasını yapan sahibini sikmek daha evladır.. 3 ton basıyo olm onların çene.

aslında bir araç daha var köpek kovucu olarak kullanılabilecek ama tamamen sayısal bir çözüm olduğu için çok önermiyorum. 7.65..
  • kopekleri korkutan, kacirtan, hayat kurtaran bir olgu, yöntem...
    (bkz: yerden tas alir gibi yapmak)
hesabın var mı? giriş yap