• umuttepe kampüsündeki ağaç eksikliğinin acilen giderilmesi gereken üniversite, şöyle koca koca ağaçlar olsa da gölgesinde otursak hani bize denk gelmezde ben gelecek nesiller için diyorum.
  • bu üniversiteyi eleştiren çoğu öğrenci sınavda derece yapmış edasında konuşur.kardeşim aldığın puan belli yaptığın belli buranın şartları olanakları birçok anadolu üniversitesine göre daha iyi ve fazla.eksikleri yokmu var ama kendi katagorisine göre değerlendirildiğinde gayetde yazılabilir bir üniversite şahsen eskiye dönüp aynı puanla tercih yapsam yine burayı yazardım
  • tercih listesine eklemek isteyenlere okulun imkanlarından ders geçme sistemine kadar bilgilerimi paylaşabilirim. genelde istanbul olmazsa burası olsun şeklinde seçilen okuldur fakat şeytan ayrıntıda gizlidir. her şeyden önce ders geçme notu 65. bütünleme ya da yaz okulu yok. bu sene 70'e çıkacak falan deniliyor ayrıntılı bilgi için 05..
  • kocaeli üniversitesinde okuyan bir öğrenci olarak gelmenizi tavsiye etmem ey gençler!! bizde bologna süreci var, geçme notu 65 seneye 70 olacakmış bir rivayete göre. alttan dersler sıralanıyor neden mi sadece nedeni 65 değil, büt ve yaz okulu da yok. üstüne 1. sınıftan kalan dersleri 2. sınıfta da veremezsen 3. sınıf derslerini alamıyorsun. hele de benim gibi mekatronik okuyorsan iş daha da vahim çünkü daha 1. sınıf derslerini adam akıllı veremiyorsun. 4 sene kocaeli'nin en yüksek 3. bölgesinde vakit geçirmek hiç sarmıyor. şöyle güzel bir yanı var kış günü o kadar soğuk ve karlı oluyor ki 1 hafta tatil yapabiliyorsun. tabi resmi değil, çünkü üniversite sorumluluk almak istemiyormuş, ama hocalar gelmeyin yoklama almayacağım diyor. zaten üniversite yolundan tut da kampüse kadar yeni yeni gelişiyor yani gelişmiş değil. bizim abiler anlatırdı biz buraya geldiğimizde şu yoktu bu yoktu diye aslında şimdi de dedikleri tam var sayılmaz. isteyen gelsin niye mi sıralaması 25-50 bin arası olanlar için ideal bir yer. en azından mühendis olacaksan tek gelişmiş kısmı olan sanayiden faydalanabilirsin tabi mezun olabilirsen. yapılan istatistiğe göre önümüzdeki 3 sene içinde yani ben 1. sınıftım şimdi iki olunca o 4 sene 3e indi sözde 6 mühendis mezun olacakmış. size de böyle bir istatistik koyarlarsa şaşırmayın, ama hala inat ediyorsanız gelin...
  • büt'lerde kopya çekerken yakalanan öğrencilerine vermesi gereken uzaklaştırma cezasını okulun açık olmadığı temmuz, ağustos aylarında verebilen üniversite. ya da ben üniversite olduğunu sanıyorum.
  • bu okulun iktisadi idari bilimler fakültesinde sınav zamanına 5 dakika kala bildiğin survivor başlar. sınav sınıfları sınava 5 dakika kala 2 tane elektronik panoda yayınlandığından açıklandığı anda yaklaşık 5000 kişi 2 katlı fakültede bir o yana bir bu yana koşturmaya başlar. eğer kalabalıkta ezilmeyip hayatta kalırsanız bir gün mezun olursunuz. 6 sene yaşadım ben bunu. artık üstümden dozer geçse dik dururum sanırım.
  • güzel okuldur;sadece sabah erken kalkıldığında eğer tuttuğun ev veya yurdun merkezde ise bitmek bilmeyen umuttepe yolunun virajları tatlı sabah uykusunu açmakta birebirdir;asıl can sıkan izmit esnafının kabalıklarıdır;en basitinden yüklü bir alışveriş yapsanız bile poşet istediğinizde surat yapmakta;ambalaj kullanma hakkına sataşmaktadır;bunun dışında ufak tefek can sıkıcı şeyler daha vardır amma;kocaeli üniversitesinde okumak çok güzeldir.
  • az önce kazandığımı öğrendiğim okuldur.
  • yeni harç değişikliğiyle götümde patlayan üniversite.
  • derslerin danışman tarafından onaylanmasından sonra yine harç adı altında para ödeyecek miyim diye düşündüren üniversite.
hesabın var mı? giriş yap