• kız arkadaşıyla rakısını yudumlarken "bu ülkeye bir atatürk daha lazım güzelim" diyerek hayatının en derin siyasi tespitini yapar.
  • en iyi becerdiği iş, şayet beraber olduğu kadını hak etmiyorsa bunun farkına bilinç altında tam olarak varıp, sülük gibi ona yapışmaktır.
  • işini çok sever. iş ortamında yaşadıkları hayatının merkezindedir ve en büyük hayali kariyer basamaklarını uçarcasına çıkamak ve 30-35 yaş aralığına geldiğinde kendisi gibi kariyer sahibi bir hatunla evlenmektir. arabası yoksa kendisini yarrak gibi hisseder. bu yüzden, araba almak için atmayacağı takla yoktur. maaşının büyük bölümünü arabasının masraflarına harcar. çocuğu varsa hafta sonlarında onu maça götürür. kendisini demokrat zanneder ama egemen ideolojiler dışında hiçbir düşünceye tahammül edemez. milliyetçi, muhafazakar veya kemalist modelleri vardır. kendisini eğlenceli biri sanmaktadır ve durup dururken siktiriboktan espiriler yapıp, kahkahalar atar. özel mülkiyete, devlete ve aileye tapar bu eleman.
  • hakkı çokça yenen, güzel bir insandır. ben sevdim mi dibine kadar, mezara kadar insanıdır. kısa süreli kaçamaklardan çekinmez fakat onun gözünde bunlar mühim şeyler değildir elbet, kalbi yalnız biriciği ,sevdiceği, şekerparesi için atar, onu bir an olsun yarı yolda komayı, ortada bırakmayı düşünmez, onun namusu kaderidir o,el değmemiş biricik gül goncasını ölümüne sever yani.

yeri gelir klasik kişilikli orta sınıf türk erkeği öyle romantiktir ki şaşar kalırsınız; kaçıncı yıl dönümleriyse artık o kadar sayıda kırmızı gül mü dersiniz (danrım, tam bir çılgın), nur tanem, bir tanem, alın yazım diyerekten başlayıp -yerine durumuna göre- bir attila ilhan, bir can yücel, bir nazım hikmet ve belki bir özdemir asaf şiiri ile taçlandırılarak son bulan özel gün mesajlarımı dersiniz, duvara, panoya, afişe, dağa, taşa yazılan aşırı romantik evlenme tekliflerimi dersiniz... ah o ki tam bir romantiktir işte yeri geldiğinde. üstelik sevdiceğiyle yaşadıkları leyla ile mecnun'a rakip olabilecek denli destansı aşkını tüm dünyaya duyurmaktan bir an olsun çekinmez, belediyenin yetkisi altındaki kutsal yeminler edilmeden önce dahi bu aşkı kendi aralarında(kastettiğim aileleri değil elbette yalnızca o ve sevdiceği) taktıkları ve bu kutsal aşkın nişanesi olan yüzüklerle eşe, dosta, ''elaleme'' duyururlar. (ki genellikle hanım kızımız o nadide yüzüğü eve girmeden önce çıkartacaktı ki babacığı bacaklarını kırmasın.)

bunun yanı sıra klasik kişilikli orta sınıf türk erkeğimiz siyasi anlamda sağa çekmektedir, liberal eğilimleri vardır.(bu noktada biraz sıkıntısı var, evet.).cuma ve tabi bayram namazlarını kaçırmamaya özen gösterir, favori içkisi ise elbette rakıdır.(''hatunla'' arasının bozuk olduğu o acı dolu gecelerde o ki bir oturuşta bir yetmişliği tek başına devirendir.)dost meclislerinde, yatakta tam bir kaplan olduğuna dair imalardan kaçınmaz, tasvir ve beyanatlarıyla bir fili bile harekete geçirebilir, gelgelelim gerçekler her zaman masallardakiyle örtüşmez.memleketinin ülkesinin ve takımının koyu bir fanatiğidir; oraya, buraya plaka kodu, türk bayrağı iliştirmekten çekinmez.

'' kitap okumuyorum eksikliğini de hissetmiyorum'' insanı değildir o elbette, sadece öyle meşguldür ki okumaya pek fırsat bulamaz. en sevdiği kitap şu çılgın türkler, en sevdiği yazar turgut özakman'dır. sevdiceğinin yoğun ısrar ve zorlaması ile başladığı ve son 7 aydır okumakta olduğu kitabın ise bir ahmet ümit eseri olmasından şüpheleniyorum.(bilemiyorum belki de isteme ve tasarım olarak dünya'yı falan okuyordur çocuk, günahını almayayım.)

sinema ile pek arası yoktur. fakat scarface ve godfather onun favorileridir, arası yok dediysek de bir fetih 1453'ü bir nefes'i, bir avatar'ı, bir eyvah eyvah'ı da görmemiş değildir tabi. işte böyledir klasik kişilikli türk erkeği. sevmek, saymak lakin bağrımıza basmaktan da itinayla kaçınmamız icap eder.
  • boxer don giymezse hiçbir kadının ona vermeyeceğini düşünür.
  • kürtlerden, rumlardan ve ermenilerden hazzetmez.
  • sirf evlendigi kadin eve ondan gec girmesin diye yillarca kendi evinin anahtarini yaptirmamis, tasimamis olani da var bunun.
    (bkz: buyur burdan yak)
    (bkz: sen ucundan tutustur ben uflerim)
  • babadır... hatta namussuz namuslu'da ki şener şen'dir
    seksapalitesi yoktur
  • yüksek lisansını düz adamlık bölümünde yapan adamın doktorada uzmanlaştığı alan.
  • vcd alır..
hesabın var mı? giriş yap