• -bölüm neydi canım
    -ilahiyat fakültesi gassallık bölümü. (bkz: gassal)
    -haaa..?? eeeğğaaa. dersler nası zor mu?
    - yok ya çok kolay zaten tek kitap var onu okuyoruz biz. necronomicon. (bkz: necronomicon)
    - eeğğğhhehehe... evinde bi acayipmiş bu arada...
    -evet evde ders çalışabilmek için bir iki değişiklik yaptım.
    - (çevresine bakarak) bir,iki?
    -benim biraz çalışmam lazım aslında. burdayken bana yardım edersin sende. ister misin?
    -bilemem ki nasıl olur.
    -olur olur. önce bi soyunda.
    -soyun?
  • -hangi bölümdesin?
    +tıp (geliyor hazırlanın)
    -ya sen ölü..
    +yok kadavradan niye korkucam alışıysun zamanla
    -şimdi sizin sınawl...
    +abartılıyor zor değil o kadar
    -peki hang..
    +beyin cerrahı olacam ben ülkede beyin konusunda büyük açık var
    -hmm.. anladım
    +gusel

(hafif sessizlik veeee.. söyledi söyleycek)

-kandan iğrenmiyor musun ya ne bilim ay bi hoş oldum
    +(aq bi sikir git ya)
    +evet tutuyor beni kan başım dönüyor bakamıyorum
    -ama o zaman nasıl cerrah olacaksın?
    +evet evet beyin cerrahı olmalıyım
    -efendim ?
    +??!!

(bu böyle gider)
  • nerde ne zaman karşılaşacağınızı kestiremediğiniz, genelde çalışmadığınız yerden çıkan sorulardır.

yer karşıyaka, gece 1 suları. bruce parkus ile kankası yüksek miktarda alkol almış şekilde bir parkta oturmuş muhabbet etmektedirler. derken yanlarına yaklaşmakta olan iki figür farkederler karanlıkta. yankesiciden torbacıya kadar çeşitli ihtimaller akıllarına getirme suretiyle zaten paranoyak olan bünyeleri iyice tırstırırkene, elemanlar yanlarına gelir ve sivil polis olduklarını söyleyip kimlik sorarlar. siviller kimlik kontorlü yaparken bir yandan muhabbet kurulur, şu şekilde bir diyalog gelişir :

polis : (öğrenci kimliğine bakarak) hangi bölüm?
    bruce parkus : maden mühendisliği abi.
    polis : haa, bizim dayıoğlu da maden mühendisi, iş arıyor iki senedir.

...der ve gider. maden mühendisi adayı bruce parkus ise ardından bakakalır, okuduğu bölüm sebebiyle ilerde işsiz kalacağı imasına maruz kalmanın verdiği hüzünle arkadaşıyla eve döner, neyse ki sabaha kadar travmayı atlatır. ancak bu karşılaştığı ne ilk ne de son ezme amaçlı muhabbet olacaktır, insanların neden mesleğine karşı bu denli kötümser bir yaklaşım içerisinde olduğunu hala merak etmekte, iş dünyasına atılmayı ve neyin ne olduğunu ilk elden tecrübe etmeyi dört gözle beklemektedir.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
  • -hangi bölümde okuyorsun evladım?
    +moleküler biyoloji ve genetik
    -koyun mu kopyalıyorsunuz siz?
    +(töbe töbee) evet bizim fen fakültesinin arkasında mandıramız var.. bölüme ait hepsi bir örnek klon koyunlardan oluşuyor... ne güzel değil mi?
  • - ne okuyorsun evladım?
    + ilahiyat
    - ay inanmıyorum!
    + zındık!
  • -ne okuyorsun?
    +molekuler biyoloji ve genetik...
    -aa ingilizce dersinde hoca bilimkurgu odevi verdi, sizde kesin klonlama kitabi vardir, bana versene?!

(universite birinci sinifin ikinci haftasinda, kantinde yasanmistir).
  • — hangi bölümde okuyordun sen?
    — kütüphanecilik bölümü.
    — peki bitirince ne olacak? kıdem alınca bir üst rafa mı çıkıcan nedir?
  • - ne okuyorsun ?
    - bilgisayar veya filoloji veya antropoloji veya fizik veya ...
    - aa türlü türlü şakalar, formatlar, komiklikler.
  • eve gelen kalebodur ustası ile aramda geçen diyalog:

- ne okuyorsun?
    + bilgisayar mühendisliği
    - autocad biliyor musun sen? benim onu öğrenmem lazım. bir tane emekli öğretmen varmış x lisesinden emekliymiş, o biliyormuş onu ama bu aralar ders vermiyormuş.
    + ben veriyim
    - zaman yok bilader, işe koşturuyoruz anca*. ama öğrensem güzel olur. adamlar bilgisayarda çiziyor tuvaleti, anında fayansı giydiriyor nasıl olduğunu görüyorsun.
    ...
    ..
    .

autocad denen yazılımın aslında makine mühendislerince bilinmesi gerektiği, ama ustanın bilgisayar yazılımı olduğu için biliyor olmam gerektiğini düşünmesi, benim tesadüfi bir biçimde** autocad dersi almış olmam, hatta lisanstaki en yüksek notlarımdan birisi olması, ustanın yanlışlıkla haklı çıkması. hayat çok garip.
hesabın var mı? giriş yap