• kendisi çok iyi ve işini yapan bir insandır, yalnız aralık ayının sonlarına doğru gitarınızı tamire verirseniz ve ne zaman alabilirim diye sorarsanız, seneye diyecektir. bunun dışında kenan usta bir tanedir.
  • zaman zaman "fret çakmaktaş" veya "fret sökmektaş" olarak da anılır.
    (bkz: fret)
  • diger müzik atolyelerinde yaptıracagınız işleri, ukala tavırlar görmeden ve uygun fiyata yaptırabileceğiniz tek adam. iyi bir insan, ankara onsuz gercekten ne yapardı bilmiyorum. inanılmaz işciliği vardır, bir de yaptıgı 7 telli perdesiz bir gitar var ki...
  • gitarı götürürsünüz, "abi şunla bi ilgilen" dersiniz.. o ne yapılması gerektiğini bilir zaten.. bi dönem ısrarla "abi yazı burada geçireyim, para mara istemem, çayını koyayım, ortalığı süpüreyim" şeklinde stajyerlik taleplerimi geri çevirmişti.. olsa ne güzel olcaktı..
  • atolyesine girenleri briyantili saclari, sicak gulumsemesi ve george clooney tarzi karizmasiyla karsilayan, elinden kotu ya da ozensiz is cikmis oldugunu duymadigim dort dortluk bir gitar ustadidir. yaptigi islerin kalitesi tartisilmaz.

parada pulda da gozu yoktur kenan abinin.gitarinizi geri almaya gittiginizde suna benzer bir diyalog bayagi olasidir.
    -kenan abi eline saglik yeni gibi olmus valla...nedir borcum?
    -eh tabi masraf oldu baya tabi boya aldik vernik aldik oyle her vernikle olmaz seninki...
    -dogrudur abi.ne kadar tuttu toplam?
    -11milyon500 tuttu canim.
    -neeaaa?! dalga mi geciyosun abi? turk lirasi cinsinden soyledin di mi?
    -ehhe ehe...
  • ankara'nin en iyi gitar tamircisi.evrensel muzik gitar atolyesinde calismaktadir.ankarali gitaristlerin cogu bilir bu tatli insani.evrensel muzik'in yerini bilenler de,sahsini tanimasalar bile yerini mutlaka biliolardir.cok tatlidir, hos sohbettir.ilk defa gitmis olsaniz bile, sanki sizi bikac yildir tanidigi musterisiymissiniz gibi davranir.o karmasik, daginik,kalabalik, hertaraftan gitar fiskiran karanlik atolyede en az 20 tane muhabbet kusu beslemektedir.bi yandan gitarinizi incelerken obur taraftan sagda solda tunekliyen,herbiri bi tarafa ucusan kuslari ile ilgilenmeyi ihmal etmez.hele ki son gidisimde icer girdigimde bi tane yavruyu besliyodu biberonla..cok tatli adam ya walla.
  • hakkındaki bulaşılmaması gereken suratsız adam yorumlarını abartılı bulduğum luthier. belki de bebeliğimden bu yana müşterisi olduğum içindir kendisinin benimle iletişimi oldukça olumlu. çok eskiden takması için götürdüğüm humbuckerları hiç aklımda yokken çok cüzzi bir paraya push pull potlu hale getirebilim demişliğini ve ayrıca söylememe rağmen gitarımda olan biri kısmen derin olmak üzere, iki vuruğa dolgu yapıp gitarın rengine boyamışlığını düşünersem kenan usta için işini yapmıyor kesinlikle diyemem. bir aralar fender mustang usulü gitara çizikler mi yaptırsam diyordum da o işlem için sen bir rengine karar ver ona da bir ayar çekeriz demişliği de var. velediz diye kanı mı kaynadı artık o zamanlar bilemedim.*

evet istenilen alçak tel konusunda talepleri pek karşılayamadığı doğru. aslında bir çok gitar üreticisinin standart olarak verdiği 2mm yükseklten daha yüksek değil ayarladığı tel yüksekliği ancak gene de teller düşük olsun ben shredmaster'ım diyen bir gitaristin içine pek sineceğini sanmıyorum tabi söz ettiğim standart yüksekliğin.

haliyle tel yüksekliği mevzusu haricinde gayet düzgün bir usta kendisi.

edit: imla.
  • gitar yapıcısı, büyük tamirci, üstad.
  • bir adet sapı hafif dönük gitarı bakım onarım için bıraktığım angaralı luthier. valla gitarı çalınabilir bir hale getirdi, kendisine bir liste yazmıştım şunu yapalım, şuraya bakalım şeklinde. sağolsun hepsiyle tek tek ilgilendi, sorunları çözdü. muhabbeti de fena değildi, çevresi geniş birisi, çoğu muhabbeti biliyor piyasadaki.
  • ben de #33210801 nolu entrydeki gibi bir yaklasımla karsılasmıstım. sıcakkanlı ve sevimli diye hatırlamıyorum kendisini ben musteriyim kendisine guzel gorunmek durumunda değilim.

zaman zaman pedal vs bakmak için de giderdim dukkana ama hic cana yakınlıgını gormedim. (beni itici buluyordu muhtemelen)

90ların sonunda gitarımı yaptırmıstım kendisine. entonasyon coma cızırtı sorunları vardı. temizledim telleri değiştirdim entonasyon yaptım vs diye anlattı bir suru ama fretlerde birsey yapılmamıstı.

işni illa ki iyi yapıyordur ama sallamadı beni diye dusunmustum. o zaman için cok da ucuz bir para vermemiştim. daha sonra kendim duz bir aletle olcup kendim torpuledim. muhtemelen gitarın marka model ve degerine gore ya da gelen kişiden aldıgı "elektrige" göre davranıyor.

yuzyüze bana sorsanız tavsiye edeceğimi sanmam ama gidin tanısın kendiniz karar verin derim
hesabın var mı? giriş yap