• sabahın köründe akp seçim merkezinden gelen 'sayın bilmemkim oyunuzu kullanın, seçmen sandığınız şurdadır' mesajı (gerçi ne ismim ne sandığım doğruydu ama olsun) kılıçdaroğlu'na gitmemiş olabilir. diyeyim. gerçi sözlük dolaylı anlatım sevmiyor, direk yazayım; şaka gibi.
    hatta mümkünse şaka olsun bu, yoksa literatüre geçecek adam. 'politikacı oy kullanımına vefa ile bağlı olmalıdır. aksi hali için bkz. kemal kılıçdaroğlu' benzeri bir cümle ile siyaset bilimi kitaplarında adı geçecek.
  • ''milletvekillerinin seçmen kütüğüne kayıtlı oldukları çevrenin dışında da oy kullanabildiği bilindiği için yoğun referandum kampanyası sürecinde sandık seçmen listeleri incelenmemiş, bu arada yüksek seçim kurulu'nun 135/1 sayılı genelgesiyle milletvekillerinin kütüğe kayıtlı oldukları yerin ilçe seçim kurulu başkanlığından alınacak seçmen kağıdını göstermek suretiyle oy kullanabileceği hükmü getirildiğinden, milletvekillerinin seçim çevreleri dışında herhangi bir sandıkta oy kullanma olanağı kalmamıştır. bu nedenle de sayın genel başkan kemal kılıçdaroğlu istanbul'da oyunu kullanamamıştır.''

eğer bu gerekçe ile sabahın 09:00-10:00 undan akşam 17:00 ye kadar istanbuldan ankara ya gidecek bir yol bulunamıyorsa ve bunun yansımalarının ne kadar muazzam sonuçlar doğuracağı düşünülemiyorsa yazıklar olsun dedirten durumdur.
  • (bkz: imam sıçarsa cemaat osurur)

acı.. ama gerçek.
  • arkadaşları böyle uygun görmüş.
  • (bkz: #20305526)
  • diyelim ki komple bir katakulle yapıldı. kendisinin bilgisi dışında seçmen kütüğünden kaydı silindi. kendisi de o il senin bu miting benim dolaşıyordu, takip edemedi. yahu bu nasıl bir çelişkidir ki bu durumu etrafındaki kurmaylarından biri düşünemedi? ben bile seçimden bir gün önce internetten vatandaşlık numaramla öğrenip gidip kullandım oyumu. koskoca bir parti başkanı nasıl olur da böylesi bir duruma düşebilir?
    hadi eski zaman olsa, oy pusulası yolda kazaya uğrasa falan anlarım da, bir vatandaşlık numarası yetiyor şimdi oy kullanmak için.

özetle demem odur ki; işin içinde gerçek bir katakulli olsa bile, ana muhalefet partisinin bunu önceden farkedememesi büyük bir eksikliktir. kaydın silindiği önceden belirlenip ortalığı ayağa kaldırabilecek ve yanlışlığı yapanları hedef bile gösterebilecekken böylesi umarsızlık?

düşünün: partiniz yorucu bir kampanyanın başını çekiyor, lakin seçim günü genel başkanınızın sandık başında bir pozu dahi yok. yazık, çok yazık...
  • (bkz: #20307526)
  • bir ay önce medyada, kendisinin seçmen kaydının bulunmadığına dair bir haber okuduğumu çok net hatırlıyorum. hem dürüst bir insanoğlu, "benden habersiz silindi" diyor, doğru değil...
hesabın var mı? giriş yap