• her nedense hem akp sempatizanlarını, hem de ulusalcı tabanı ziyadesi ile rahatsız etmiş bir çağrıdır. çünkü, insanlar okumuyor ve düşünmüyor, 30 yıldır neden bu savaş var, neden bu kadar insan ölmüş kimse sorgulamıyor. eh zaten bu konuda koyu ulusalcılarla akp sempatizanlarının aynı fikirde olması çok da şaşırtıcı değil.
  • başbakan kendisinden terör sorununu görüşmek için talep etmiş olduğu görüşmeden sonra kameraların karşısına geçip ''et balık kurumunun güçlendirilmesi lazım'' deyip, pkk'nın ''eylemsizlik'' kararindan sonra, ''hükümet pkk ile pazarlik yaptı'' diye ortalığı velveleye verdikten sonra tunceli'de böyle bir açıklama yapmak tam anlamıyla riyakarlıktır.

ankara'da hükümete ''kürt açılımı'' için demediğini bırakmayacaksın, devlet bahçeli ile aynı ağızdan konuşcaksın, tunceli'de bu şekilde konuşacaksın! ankara'da başka, güneydoğu'da başka!

bu sözleri hükümetin herhangi bir mensubu sarf etseydi, kılıçdaroğlu dahi bütün chp'liler nefret sözleriyle karşılık verirlerdi.
  • görülüyor ki, halen savaş çığlıkları atan aşırı ulusalcılar ile akp sempatizanlarının tahammül edemeyeceği bir çağrı olmuş. normaldir, 1 günde siz 90 yıllık sorunu çözemezsiniz. ama hükümetin yaptığı sahtekarlığı ortaya koymakla, barışçıl yaklaşımı desteklemek arasında dağlar kadar fark var. hükümet kendi tabanından korkarak aslında yaptığı anlaşmaları söylemeyerek çok dürüst, ancak kemal kılıçdaroğlu bunu ortaya çıkardığı ve genel af istediği için yamuk öyle mi ? hadi ordan !
    asıl sahtekarlık görmek istiyorsanız, akp'nin seçim mitinglerinde doğu ve batı arasındaki konuşmalara bakarsınız ve görürsünüz.
  • pkk nin kosulsuz silah birakmasi ve terorun kurt sorununda bir aktor olmaktan cikmasi kaydiyla, ancak bu gerceklestikten sonra toplumsal uzlasmanin bir adimi olarak dusunulecegi defalarca ifade edilen oneri.

sozlukte bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayi seven ne cok insan oldugunu gosteriyor. hep yazmakla olmaz, biraz da okuyun, dinleyin, anlayin, sonra yine yazarsiniz. sozluk kaçmiyor..
  • bana " bsg lan ne genel affı. af maf istemiyoruz, etraf sapık, dolandırıcı, gaspçı, hırsız dolacak gene" dedirten açıklamadır. oy toplamak için başka şeyler bulsana. benim oyumu kesin olarak kaybettin bile.
  • adam statükocuydu şimdi genel af söylemini dile getirdi diye işbirlikçi oldu.

kılıçdaroğlu birçok kişiden daha demokrattır. başörtüsü sorununa da kürt sorununa da çözüm reçetesini biliyor ama daha yeni bir lider ve tabanını yavaş yavaş alıştırıyor. 70 yıllık dogmalara sahip bir partiyi 3 5 ayda değiştirmek koskocaman bir popo ister.

baykal gitsin chp'ye kesin oy veririm diyen omurgasızlığın son iftirası da bu. yav bari dansözlük yapmayın, ya da altından kalkamayacağınız sözler etmeyin...

çalsın ama hizmet etsin mantığıyla oy veren bir kitleye birkaç beden bol geldi kılıçdaroğlu...

dipnot: zaten bu ülkede hiçbir hükümet af tasarısını mecliste oylayıp kabul etmemişti. eski köye yeni adet (?)
  • kılıçdaroğlu'nun yeni bir geri vites yapmamasını temenni ettiğim çağrıdır. aklın yolu bir. terör sorununun çözülmesini istiyorsak, yapılması zaruri olan bir durumdur.

akp seçmeni bundan son derece rahatsız oldu türü çeşitli zırvalar da dönüyor. tam aksine, oyunu akp'ye verecek bir seçmen olarak son derece mutlu etti beni kılıçdaroğlu'nun çıkışı. dahasını da söyleyeyim; başörtüsü problemini çözecek projesini açıklasın, akp'nin önüme getireceği yeni anayasa taslağından daha ileri, sivil, demokratik bir anayasa taslağını da önüme getirsin, oyum chp'nindir.

seçmenim ben, partizan değilim. kim ülkem için daha iyisini yapacaksa onunlayım. mevzum bu kadar basit.
  • bunu da dedi ya daha bence bişi kalmadı dediğimden sonra * * oluşan farklı bir mizah durumu. kemal bey artık bıraksın siyaseti komedyen bilem olur bu potansiyelle... ama olaya ciddi bakacak olursak, kesinlikle içi boş bir genel af olayı memlekete yeni teröristler kazandırır. dağdaki inecek içerdeki çıkacak yoksa içerdeki çıkar dağa gider... o değil ben sabahın bu saatinde neden kafa yoruyorum ki herzaman ki gibi içi boş bir söylem daha, kısacası birşey çıkmaz...
  • kürt siyasetinin genel gafı. izmir gerçeğinde ifade edilse medyada şöyle yer bulurdu :

kılıçdaroğlu genel gaf ilan etti.
hesabın var mı? giriş yap