• chp'nin başına geçerse oyum güle oynaya kendisinin olacaktır.

not: sünniyim; bunu söyletenin de ta amına koyayım.
  • kendisine alevi olduğu için oy vermeyecek olanların, akp ye dindar olduğu için oy verenlerden zerre farkı yoktur. zihniyet aynı zihniyettir.
  • alevidir kendisi. alevi olduğu için oy alamaz. zaten alevi olduğu için oy da vermezler.
    en önemli özelliği alevi olmasıdır. kemal kılıçdaroğlu denir denmez, hatta ke.. dendiği anda aklıma hemen mezhebi geliyor. ha "şu chp'nin alevi milletvekili "diyorum.

birilerini ya başkan olursa diye şimdiden dertlere sevk etmiş olandır.

bu arada, söylemiş miydim? alevidir!
  • baska bir partide de olsa oy vermeyeceğim kişi. sanal sanal yaptıgı varos ziyaretleri, samimi görünmeyen halkla içiçe yer sofrası görüntleri, mıy mıy görüntüsü o kişi olmadıgı isaretini direkt veriyor. selefinde de o intiba hiç uyanmamıştı zaten.chpden bu haliyle kimsenin çıkabileceğine inancım olmadığı için her kim aday olur yada oldurtulursa delegeler tarafından hiçbir şekilde benim oyumu alamayacaklar zaten.bu kadar antipati toplar mı bir parti ama?
  • kendisi hakkında yapılan ilginç bir benzetme:

gandhi gibi adam.
  • yerel seçimlerde de kılıçdaroğlunun böyle bir süreci olmuştu, aday olacak mı olmayacak mı tartışmaları olmuştu, hatta kesinlikle böyle bir şey yok filan denmişti. şimdi gene bir belirsizlik, gene halkın ve tabanın istekleri kılıçdaroğlu olsun şeklinde. ben de açıkcası herkesi kucaklayabileceğini düşünerek kılıçdaroğlu olsun diyorum. kahvede de rahat bir insan, tv'de açık oturumda da, öğrencilerin huzurunda da, gürsel tekini de sağ kolu yaptı mı sırf istanbuldan alacağı oyun chp'yi türkiye genelinde de iktidara gelme potasına sokabileceğini düşünüyorum. benim de oyumu alabilecek bir lider profilidir aynı zamanda. ayrıca alevi oluşunun da zerre oy kaybı yaşatmayacağını söylemeliyim. bu yönde iddiası olanların da fanatik islamcı kesim olması ayrıca manidardır.
  • chp'nin bu faşizan ateşsizliğine karşı sosyal demokrat umudun alevi olur.

8,5 yıl sonra gelen edip: kafamı sikeyim.

13 yıl sonra gelen ediz: haydi be dedem
  • belli ki ciddi ciddi genel başkan adayı chp'nin..

her genel başkanın birbirine benzemesi gerekmiyor o sebeple liderlik özelliğinin olmadığı eleştirilerine kulak asmıyorum. alevi oluşu konusuna girmeyelim bile çünkü bu ülkeye sevgisinden ve bu ülkeyle ilgili hayallerinden kuşku duymam kılıçdaroğlu'nun..

deniz baykal'la aynı karakter ya da karizmaya sahip olmasa da bu partiyi yönetebilmek için bir altyapısı olduğunu düşünüyorum. yöneticilik yapmış bir bürokrat olarak bu işi kolay öğrenebileceğine iknayım.

bir de deniz baykal'ın destek vereceğini düşünürsek bu süreç daha da kolay atlatılacaktır.
  • demokratlık taslayıp, kendilerine karşı çıkan herkesi faşistlikle suçlayan zavallı beyinlerin aslında ne kadar faşist olduklarını itiraf etmelerine sebep olmuş kişidir.
  • istanbul seçmeninin %36 sının alevi veya tunceli'li olduğunu öğrenmemize vesile olmuş siyasetçi.
hesabın var mı? giriş yap