• etobur hayvana vegan maması almak isteyen insanların duymaması gereken koku. besleme arkadaşım sen kedi, git sincap edin.

kendiniz ne yiyorsanız yiyin de doğanın dengesine karışmayın lütfen. kedi etoburdur, et ağırlıklı bir beslenme alışkanlığı vardır. bundan sonra da öyle olacaktır. ağzı da hep kokacaktır. katlanamıyorsan uzak durursun, hayvanı vegan yapıp maymun etmezsin.
  • kedide ağız kokusu gözleniyor diye onlar için vegan mama arayanları görmemize vesile olmuş. sen kedi besleme insan, nolur besleme. sizin derdiniz başka bi canlıya yarenlik etmek veya yaşam ortaklığı kurmak da değil zaten. kendinizi tatmin etmek, başka bir canlıya sahip olma duygusuyla zevke gelmek. etobur olması o kediciğin tercihi değil, onu o haliyle kabul etmeyeceksen çıkar hayatından, en güzel kokular senin olsun.

neyse sakinim şu anda, sanırım.
  • dişlerinin mutlaka veteriner hekim tarafından kontrol edilmesi gerekir,yoğun ağız kokusu dişlerde veya damakta bir sorun olduğunu gösterir.kedim 2 aylıkken ağzında felaket bir koku baslamıştı. ilk başta anlayamadık bir sabah kedimizin ateşi çıktı, el kadar kedi cayır cayır yanıyordu,neredeyse gözünü bile açamıyordu.ozamanlar baya para sıkıntımız vardı. eşim banka kartlarının hepsini al hemen veterinere gidelim dedi.müdahale ettiler.antibiyotik ve vitamin iğnesi yaptılar,süt dişi çürümüş,iltihap olmuş.iltihap kuruyunca çekicez dediler.iki gün sonra dişi çekildi de kurtuldu kedimiz.
  • bunu her sabah kokluyorum ben. evde kedi beslemiyorum, işin ilginçliği orada zaten.

sokakta iki kedimiz var, biri bildiğiniz tekir formatında erkek "miyav" diğeri de beyaz renkli "paspas". kocaman kediler bunlar. paspas adıyla müsemma sürekli uyur modda, ayak sürtünmesi kıvamında geziniyor. gözgöze gelmeyin sakın, koşa koşa yanınıza geliyor.

diğeri ise pislik. tam bir erkek. konuştuğunda sert sert kenan evren misali "miyaf!" diyor, azarlıyor. pati atıyor. ve deli hayvan hep yukarıda. yerde olduğunu henüz görmedim. seninle konuşuyorsa senden üstte duracak bu iblis. havalandırma ünitesinin üstünden emir ve buyruklarını sıralıyor sıralamasına da anlayan yok.

bu iki mini iblis sabahları benim suratıma hohlamayı spor haline getirdiler. evden çıkıyorum, sırtta çanta elde kahve. paspas koşarak geliyor bacaklarıma sürtünüyor. doğal olarak duruyorum. eğilip seviyorum garibimi, sonra kalkınca yanımdaki arabanın üstünden suratıma suratıma <caps>hohhhhhhh</caps> şeklinde miyav paşanın bana kükreme tribine girerken ortaya çıkan bir canlı türü olan kendisinin ağız kokusu ile karşılaşıyorum.

ve bunu her sabah yaşatıyorlar bana. seviyorum gerizekalıları ya...
  • kedilerde tükürük yapısı alkali olduğu
    için diş taşı problemi fazlaca görülmektedir. ayrıca yumuşak gıdalar kuru mamalara göre tartar oluşumunu arttırmaktadır. bunların neticesinde oluşan dişeti problemleri ağız kokusuna yol açabilir. mutlak carnivor olan bir hayvanı vegan beslemek yerine ağız sağlığını kontrol edip bu yönde çözüm üretmek daha doğru ve mantıklı bir yaklaşım olacaktır.
  • kucağa alırsınız, mır mır mırlar. patileriyle kıyafetinizi çekiştirerek kendisine rahat bir ortam yaratır. tam yerleşir, ağzını ardına kadar bir açıp esner ki, anam, gözünüz kararır kokudan.

işte böyle bir kokudur. o minicik, ters üçgen şeklindeki mini mini ağızdan, ufak ufak dişlerden nasıl bu kadar koku yayılabiliyor anlamakta güçlük çekmişimdir hep.
  • insanların nasıl ruh hastası manyak varlıklar olduğunu ortaya çıkarmıştır. etobur hayvana sebze yedir ve bununla gurur duy, tam insani bir sapıklık. hayvanlara bu şekilde zulüm edip iyi bir şey yaptığını sanan kişiler lütfen rick and morty 1. sezon 2. bölümü izleyin, lütfen.
  • etobur canlılarda görülebilen olağan bir durum.

kedi dediğiniz de peluş oyuncak değil. leopar ve çita gibi büyük kedilerin minyatürü.

o çok şeker diye sevdiğiniz kediler, yakın akrabaları olan leopar, aslan, çita boyutlarında olsa yanına yaklaşamazsınız. yemek olursunuz onlara.

sevimliliğine ve boyutlarına aldanmayın derim.
  • böyle güzel, şirin bi şeyden nasıl böyle leş bi koku çıkabilir diye düşündürten koku.
  • eğer kediniz kaçtıysa, ve geri gelmedi ise, özlenendir.
    kötü demeyin, ağız kokusunu, bok kokusunu, tırmalamasını, gece uyutmayıp ayaklarınıza saldırmasını, her haltı çok özlüyorsunuz...
hesabın var mı? giriş yap