• hz muhammed, bu deveye kulağı kesik olduğu için kasvâ adını koymuştur. kasvâ arapçada kulağı kesik demekmiş. ayrıca çok başına buyruk bir hayvanmış, hiç söz dinlemezmiş, ama islam peygamberi yine de bu deveyi severmiş. bugün hz muhammed'in mezarı bu devenin sıkça dinlendiği yerdedir..enteresan...
  • devesi kasva.
    miraç'a çıktığ kanatlı at burak. (bor madeni çok uçucudur ve adını burak adlı attan alır.)
    kedisi müezza.
    katırının adı düldül.
    (bu katır hz. muhammed’e, ufayr adındaki eşk ile birlikte, mısır meliki mukavkis tarafından hediye olarak gönderilmişti. hz. muhammed de düldül’ü, hz. ali’ye hediye etmişti. hızlı yürüyüşü ve çevikliği dolayısıyla "kirpi" anlamına gelen "düldül" adı verilmiştir. )
    her şeye isim vermeyi çok severmiş muhterem.
    biz böyle biliyoruz fakat nihat hatipoğlu, ki kendisi otorite değil mi lan bu konularda, şöyle demiş:
    - kendisine ait eşyalarına isim verirdi. atının adı murtecez, devesinin adı düldül, kılıcının adı zülfikâr, zırhının adı zü’l fudul’du. böylece hayvanlara bile bir kişilik -mecazi anlamda- kazandırırdı. kaynak: peygamberimiz (asm) eşyalarına isim verirdi
    https://www.risalehaber.com/…sim-verirdi-77017h.htm
    yanlış bilen kim; biz miyiz; bay otorite mi?
  • redbull wololo için ülkeye geri dönmeme riskinden ötürü alman vize başvurusu reddedilmiş. saçmalık turnuva için epey uğraşmıştı gidemezse kötü olur.
  • kıtmir ile berabaer cennete girecek olan iki hayvandan diğeri.
  • hz muhammed'in devesinin adıdır.
    aklıma gelmişken (bkz: düldül)
  • aoe2 ve aoe4'ü çok iyi oynayan bir oyuncu. strateji oyunlarında bir türkü top playerlar arasında görmek gurur verici. umuyorum turnuvalarda daha çok yer alır, kendisine başarılar diliyorum.
  • (bkz: kusva)
  • cennetle mujdelenen mübarek hayvan
  • age of empires 2 oyuncusu (bkz: k4sva)
  • twitch'te yayın başlığında hep "!bağış !papara" diye dileniyor, başka kimsede görmedim, uyandırdığı duygu ise bu.
hesabın var mı? giriş yap