• bir çaylak kullanıcının ulaşması üzerine açıyorum başlığı.

sarıyer prof. dr. ali kemal yiğidoğlu ortaokulunda bir veli tarafından yumrukla darp edilen öğretmene ait olduğu bilgisi verilen olaya ait görüntüler altta sunulmaktadır. farkındalık yaratıp kamuoyu oluşturmak adına başlığı açıyorum.

https://www.instagram.com/…?igsh=mxj0nzjvbgjxyjkydg

başlıkla ilgili gerekli düzenleme umuyorum ki moderasyon tarafından yapılır zira okulun adı çok uzun, hiçbir türlü uyduramadım.
  • akran zorbalığı ile başlayan ve kadın öğretmenin darp edilmesiyle devam eden olaydır.
    iyi bir dayağın çözemeyeceği sorun yoktur. akran zorbalığı yapan çocuğu ayrı davar babasını ayrı döveceksin.
  • eli kırılasıca bir hayvanın yediği halt.
    senin yetiştirdiğin evlattan da bi bok olmaz açıkçası onu da söyliyim. pislik herif.
    devletin yeteri kadar yaptırım gücü olmaynca böyle oluyor işte.

edit: haklıymışım da. bilmem kaç tutanağı varmış veledin.
  • bu tip öğrencilerin genelde velileri de problemli oluyor. aklı başında ağır başlı velilerin çocuklarının yaramazlıkları bile terbiyesiz-seviyesiz olmuyor, çocuk çocukluğunu yapıyor diyebiliyorsun onlara genelde.
    suça meyilli ailelerde yetişen çocuklar için bir şeyler yapılmalı. öğretmenini döven bir adamla aynı evde çocuk ne öğrenir? doğduğu andan itibaren gördüğü-öğrendiği manzara bu.
  • eskiden erkeklerde bir şeref vardı. kadına, çocuğa, zayıfla vurmazdı.

şimdilerde ise şeref çok zor bulunuyor.
  • rezilsiniz. sizin soyunuzun tamamı okullardan alınmalı, kamu hizmeti sizin neyinize!! gidin mağaranızda arka sokaklar 5. sezonunu izleyin.
  • olayın detaylarını merak edenler için:

ilgili haber

öğretmen öğrencisini akran zorbalığına karşı uyarıyor. öğrenci öğretmeni tehdit ediyor, babaısnı çağırıyor. baba da tekme tokat kadına dalıyor. bu olaylar da sarıyerde gerçekleşiyor. aldığı maaşla istanbulda tek başına kirada yaşamakta bile zorlanan bir öğretmen yaşıyor bunu. soruşturma açılıyor. söz konusu öğrencinin zaten nakille o okula gittiği, yani kısacası aynı suçtan ikinci kere disiplin aldığı ortaya çıkıyor. öğrenciyi çözüm olarak oradan oraya nakleden sisteme mi kızalım, insan profiline mi, sorunlu insanları zaptedemeyen düzene mi sitem edelim?

buradan ne çıkar, benzer olayları görmüş biri olarak babaya en çok yatarı olmayan hapis verilir, para cezasına çevrilir, tazminat öder, uzaklaştırma cezası alır. çocuk da başka bir okula naklolur.

2009 yılında nöbet esnasında kavga ayırmaya çalışan bir arkadaşım boğazından bıçakla yaralandı. ölümden döndü. aynı çocuk 3 yıl sonra aynı okula döndü, hocamın dersine girdi. buradan örnekleyelim yani.

bu olay da zaten medyada kaybolur gider. bakın haberi bile olmamış fazla. dahası bu olaylar sürekli yaşanıyor. ben meslek hayatımda defalarca gördüm. çok daha kötüleri de oldu. haber bile olmadılar. bunlar iyi kötü medya ajanslarına servis edilen azınlık mevzular. yoksa sıradan bir dönemde neler oluyor neler. yaşasanız küfreder defolup gidersiniz. öğrencisinin notunu cimerden şikayet eden mi, anıtkabir gezisi yapmışsınız putperest etmek istemiyorum çocuğumu diye okul basan mı... ooo neler neler...

keşle her ekşiciye bir lise falan vakfedilse de her ay gidip iki gün çalışşalar. yada gopro takıp yayın yapabilsek. çok eğlenirdiniz.
  • görüntüleri izlememle sinirimin zıpladığı olay.

hiçbir şeyden habersiz, telde konuşarak yürüyen öğretmene ne biçim yumruk atıyor hayvan herif. kadıncağız darbenin etkisiyle dolaba çarpıp bir de oraya kafasını vuruyor. erkeğe öyle vurulmaz ahlaksız aciz adam. eskiden değil kadına, kendinden zayıf herhangi bir canlıya el kalkmazdı. erkeklik haysiyetini de beş paralık ettiler.

tamam polis, hukuk falan da; o kadına bunu yapan pisliğe müdahale etmeyen adamlara da ayrı kızıyorum. alçağı paketler, ondan sonra verirsin polise. böyleleri yaşattığını yaşamadan anlamaz çünkü.

edit: imla
  • bu tür olayların yaygınlaşmasında ekşi sözlük gibi mecralardaki öğretmen düşmanı entrylere gösterilen müsamahanın da yadsınamaz bir payı olduğunu düşünüyorum.
    şurada milyon kere gördük "öğretmenler şöyle, öğretmenler böyle, ben olsam asardım, keserdim, vurur, kırar döverdim" temalı yorumları.
    bu görüntülerde senin ne kadar payın var?
hesabın var mı? giriş yap