• aydın migrosta alışveriş esnasında çalmaya başlamasıyla zaten sıcaktan beyni sulanmış halkı şapşala çeviren, herkesin elinde alışveriş arabalarıyla bi an duraklamasına ve şarkı bitene kadar saklanacak bir köşe bucak aramasına yol açan şarkı
  • brian molko ve asia argento'nun yaptiklari cover ile ilgili olarak en sasirtici nokta; kadinin** soylemesi gereken kisimlari molko beyin, erkegin* soylemesi gereken kisimlariysa argento hanimin dile getirmesidir. bu durumda asia argento brian molko'nun kalcalari arasinda gidip geliyor, pek sevgili placebo solisti "hayir, simdi bosal!" diyerek kendinden geciyor, biz de kafasi karisanlari hemen su basliklara yonlendiriyoruz (bkz: strapon), (bkz: strap on dildo). veya burada cozemedigimiz bir pozisyon var, ya da cok fesadiz*. bu arada pek vurucu l amour physique est sans issue dizesinin atlandigi da gozumuzden kacmadi.
  • fransızca bana zaten her daim erotik gelmiştir. o dilde bu sözler söylenince insanda akıl kalmıyor.
  • çok tatlı bir melodiye sahip eser...
    1967 bb versiyonu çok sahtedir.
    orjinali şahanedir.
    hatunun sesindeki titreme orgazm taklit ihtimalini ortadan kaldırıyor.
    benden sozlemesi
    (bkz: tecrübe konusuyor)
  • moi non plus sanıldığının aksine me either veya ben de olarak çevrilmesi gereken şarkı
  • 12 eylül 1980 sonrası kenan evren'in cumhurbaşkanı olduğu dönemlerde fransız liberation gazetesinde o zamanki sıkıyönetim dönemine ilişkin, istanbul'un herhangi bir caddesinde elinde g3 piyade tüfeği ile çapraz tutuş yapmış, bir takım bez afişlerin önünde nöbet tutan, bir türk askeri fotoğrafının hemen altına fransız türk ilişkilerine göndermede bulunarak uzun bir yazı kaleme alınmış yazının başlığı olarakda je t'aime moi non plus kullanılmıştı.gerçektende ilişkilerimiz bu şarkıya benzemektedir.
  • evde misafir* varken dinlenilmesi durumunda ev halkının fikka cukka ah oh nidalarına kulak kabartarak birbirlerine "pisssmi.!noluyoruz yahu?" ifadesiyle bakmalarına sebebiyet verecek eser.
  • ballade de mélody nelsonla kendini tamamlayan muhtesem sarki. bir donem cvalistigim sirketin marsi olmustu adeta. oh evet seni seviyorum!
  • sakin sakin tatli tatli muzik dinlerken, bir anda kontrolden cikan sarki
  • argento ve molko yorumunu dinledikten sonra uzun süre dinlemekten kendinizi alıkoyamayacağınızı hissettiren etkileyici şarkı. brian molko'nun kendisine benzemesinden dolayı asia argento ile yatmak istediğini orada burada söylemesinin ardından böyle bir düet yapmaları hiç de şaşırtıcı değildir aslında... şarkı brian için ünlü ashtray girli* ile seslerle ve seslerde vuku bulan orgazmlar yaratmak için bir bağlantı noktası olarak yazılmıştır zamanında sanki...
hesabın var mı? giriş yap