• çoğu insan için "istiyosun yıvrıım, istiyosunn" anlamına gelen, beraberinde ısrar getiren irade açıklaması.
  • bazen istenildiği halde kapris yapmak ve karşıdaki insanı üzmek, kırmak, yormak uğruna sarfedilen kelime.
  • penceresi kapısı deliği olmayan bir odaya kapalı kalmak mecburiyetinde bırakan söz...
  • poker'de kagıt istemedigini tek kelimeyle anlatmaya yarayan sözcük.
  • "istemiyorum! hem kariyer, hem çocuk yapmak istemiyorum. özel günlerim için anne-kız paketi almak istemiyorum. osman müftüoğlu'nun sağlıklı yaşam reçetelerine kafayı takarak yaşamak istemiyorum. serdar eren'e düşen gözkapağımı kaldırtma ameliyatı yaptırmadığım için kendimi yaşlı ve çirkin hissetmek istemiyorum. mehmet öz'ün hastası olmamak için en az 15er dakikadan haftada dört kez seks yapmak istemiyorum. her kusurumdan sorumlu bir gen bulunmasını istemiyorum. kendimi şımartmak, içimdeki çocuğu yaşatmak, kendimle barışık olmak istemiyorum. personel müdürünün bana 5 yıl sonra kendimi nerede görmek istediğimi sormasını istemiyorum. internette her gün 'en son ne zaman çıplak ayakla çimlere bastınız?' diye başlayan mailler görmek istemiyorum. birilerinin beni sürekli duyarlı olmaya çağırmasını istemiyorum. telefonda bana geri dönülmesini istemiyorum; dönülmemesini istiyorum. minibüs şoöfrlerinin ab için eğitilmesini, müşteriye 'abla, teyze' yerine 'hanımefenedi' demelerini istemiyorum. önce adı bulunup sonra içi yazılan kitapların kapış kapış satılmasını istemiyorum. son olarak da sevgililer günün'nün 14 şubat'ta kutlanmasını istemiyorum, 29 şubat'ta kutlansın." f.y.
  • en kritik trip sözlerinden biri. tripkar kişi sevilmek okşanmak istediği naz yaptığı zamanlarda hiç bi şeyi istemiyo gibi davranır. onu seven şahıs da mecburen sineye çeker.
  • 1995 çıkışlı bendeniz 2 isimli albümde 8. sırada yer alan bendeniz şarkısı. ilk çıktığı zamanları ve bir dönem boyunca yaptığı albümleri hatırladıkça bendeniz'in şimdiki hali iç burkuyor..

bendeniz -1995- bendeniz ii - 08 - istemiyorum :

böyle geçinmek zor
    böyle yaşamak zor
    isyanım zamanlara
    isyanım yalanlara

öyle geçinmek zor
    böyle geçinmek zor
    isyanım zamanlara
    isyanım günahlara

istemiyorum, (istemiyorum)
    istemiyorum ah istemiyorum

istemiyorum ben, böylesi sevdayı
    istemiyorum ben, böyle ağlamayı
    istemiyorum ben böyle kahrolmayı
    istemiyorum ben senle olan sevdayı

gittiğini gördüğüm o anda yıkıldım
    yastığımda kalmış o sarı saçların
    vucudum titriyor, ellerim yanıyor
    hasterinden kalbim gitgide eriyor

böyle geçinmek zor
    böyle yaşamak zor
    isyanım zamanlara
    isyanım yalanlara

akşam hüzünleri, gece darbeleri,
    sabaha çıkmıyor, hüznün saatleri,
    korkma ağlamıyor içimdeki çoçuk
    sadece birazcık sevgilerim buruk

istemiyorum ben, böyle ağlamayı

istemiyorum
  • genel kanı aksi istikamette olsa da, söylemesi "istiyorum"a göre kat kat fazla cesaret isteyen tek kelimelik cümle... abartarak; roman.
hesabın var mı? giriş yap