• laf söylemeye götümün yemediği kişidir. eğer yüzyıllarca hepimizi ayaküstü sikmiş biriyse bile etmediğim lafların hesabı sorulmaz. ama ya doğruysa? ben bunun hesabını yaparım. ben yapmam ne düşünüyorsam söylerim, dalgamı da geçerim diyenlere de selam çakarım. gözlerinden öperim. ben bu adama inanıyorum arkadaş. kıble ne tarafta bu arada?
  • zamanlaması başarılıdır. zira günümüzde 600 küsür sayfalık kitap ile gelip, din tebliğ etmeye kalkarsanız bi terbiyesiz çıkıp özet geç... diyebilir. tüm o mistik ambiyansı bozabilir. hepimizin sonunu pompeii gibi yapabilirdi. allah korudu.
  • muhammed'e 1.5 milyar, kutlu peygamber diye dua ederken bir o kadar insanda ineğe tapmaktadır. bunun sayıyla alakası olmadığı kanısındayım. benim arkamdan 1.5 milyar insan dua etmeyecek farkındayım. ama sikimde mi? hayır.

ayrıca "ya varsa" "ya doğruysa" gibilerinden ortaya atılan görüşlerinde elle tutulur bir tarafları yok.

bu şuna benzer bir bakıma;

ferdinand magellan: bence dünya yuvarlak, tepsi şeklinde değil.
    kilise: ya doğruysa? ya tepsiyse?
    ferdinand magellan: dimi. doğru söylüyorsun.

4ever kilise.
  • savunulmaya ihtiyacı olmayacak kadar, eleştirilince değersizleşmeyecek kadar güçlü, güzel bir insanmış. bağlantıyı kurmuş, aydınlanmış, çözmüş ve yazmış. dil farkından, zaman farkından ve bolca sembol kullanmak zorunda kaldığından (başka türlü de nasıl anlatabilir) her şeyi anlayamıyor olmamız normal. ama hazret büyükmüş. saygıyı, sevgiyi hak ediyor. savunan da, eleştiren de onu putlaştırmakta. oysa, hz. muhammed hayatını putları yıkmaya, insanı özgürleştirmeye, aradan aracıları kaldırmaya adamış bir insan.
  • seni yaratana şükürler olsun, seni bize bildirene, seni bize sevdirene binlerce binlerce hamd-ü senalar olsun..

"andolsun ki, size kendinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız o'na çok ağır gelir. o size çok düşkün, mü'minlere karşı çok merhametlidir." [tevbe/ 128]
  • şimdi birileri kendisine aşklarını ilan ediyorlar da yüzünü görmemize imkan yok zaten resmini de çizdirmiyorlar... filmi de yok....
    heralde kim olduğundan değil de kim olmadığından giderek tanımlamamız gerekiyor kendisini.....
    brad pitt değildir, leonardo di caprio değildir.... sadece birilerinin kendisine efendimiz dediği bir peygamberdir.
    ha bi'de müminelerin fena halde kendisine aşık olduğu peygamberdir.... "rüyalarına mı giriyor acaba"...

......................................................................................................................................................................................................
  • bir tane bile evrim vakasına şahit olmayıp da inananların onun hakkında ileri geri konuştukları, alemlere rahmet olarak gönderilen, alemlerin onun yüzü suyu hürmetine yaratıldığı yaratılmışların en üstünü.

edit: kuran okuyunca gördüm ki alemler onun yüzü suyu hürmetine yaratılmamış. diğerleri hakkında düşüncem aynı ama bu da burda dursun böyle
  • hiçbir müslüman ın allah ın oğlu olarak nitelendirmediği peygamber.
  • yüzünü yıkamasa hiçbirimiz varolamazdık. evren de varolamazdı. ama elbette aksi düşünülemez.
hesabın var mı? giriş yap