• farscada güzel anlamina gelen bu sözcük, ortacagda bu kelimeyi günlük dilde de kullanan türkler araciligiyla bulgarcaya gecmis, bulgarlar da slav kökenli öz bulgarca olan krasiv yerine hubav kelimesini güzel anlaminda kullanir olmuslardir. (bkz: nereden nereye)
  • türk halk müziginde aşk ve sevgi anlamında kullanılan kelime.

şu benim divane gönlüm
    yine hubdan huba düştü
    mah cemalin şulesine
    çalkalanıp göle düştü

kiminin meskeni külhan
    kimi derviş kimi sultan
    kimi öz yarine mihman
    bana yardan cüda düştü

kimisi yar ile gezer
    kimi canından bezer
    kimi atlas libas giyer
    şükür bana aba düştü

kul yusuf'um der bu demler
    gözümden akıttın nemler
    benim çektiğim bu sitemler
    bana yardan reva düştü.
  • kipra$an led'leri sayesinde eve bir uzay gemisi atilgan havasi veren alet.
  • güzel, hoş, iyi, sevgili, habib, dost.
    (bkz: hubyar)
  • çok bilimsel bir mekanda ifade edildiğine göre bilgisayarla yapılan matematiksel işlemleri yavaşlatan internet iletici parça...

inanılmaz bir tanım. albeni mubarek! ayriyeten (bkz: alternatif albeni bahaneleri)
  • bütün hublar half duplex çalışırlar, switchler ise full duplex, ama hub-switch bağlantısı yapılacaksa switch port'u half duplex olmalıdır.
  • herhangi bir porta gelen sinyalleri tum portlara yayar.ethernetin calisma geregi ayni paketleri ayni anda gonderemyeceginden networku fazlasi ile mesgul eder.daha gelismisi ve yeteneklisi icin (bkz: switch)
  • birden fazla (bkz: utp) jakin trafigine birbirine dokturen alet..
  • belli bir havayolu şirketi tarafından ana merkez olarak kullanılan havaalanına da o havayolunun hub olarak kullandığı meydandır.
  • fallout1 de ticaret ile uğraşan şehir. fallout 2 'de ise cafe of broken dreams adında kimi zaman yıkıntıları çıkar karşımıza
hesabın var mı? giriş yap