• korsan formayla mücadele de adnan polat'a önerdiği yöntem oldukça ilginçtir. bunu yapmak biraz göt ister ama yapılması da şart. kulüplerin emekleri,gelirleri çalınıyor resmen. bu forma olur başka bişey olur, sonuçta korsanla mücadele. her türlü..

-galatasaray'ın o kadar da güvenlik görevlisi var.. maçlarda şöyle bir dolaşsınlar tribünde.. sahte formalı üç kişiyi alıp, adalete telim etsinler.. bakalım bir daha korsan forma almaya cesaret eden kalıyor mu?.
    her işi polisten, zabıtadan beklemeyeceksin. biraz da kendi elini taşın altına sokacaksın..

http://www.sabah.com.tr/…lar/uluc/2009/08/26/korsan
  • hıncal'da yaşlılık belirtileri devam ediyor. eee, herkesi eleştirirken düşünmeden konuşursan olacağı budur. bir sürü açık veririsin. bu sözlükte berlin'le münih'i karıştırdın diye kaç kere söylendi, küçük bir notla da olsa yanlışlık olmuş, gazetedeki çocukların hatası falan demedin. bugün de ne yapmış bakalım.

meşhur berlin in berlin filmi töre üzerine kurulu diyor, tamam. sonra da cem özer canını kurtarmak için kanlısı olan ailenin evine yerleşir diyorsun. ben başlığa bir nazire yapayım. işte bu olmadı hıncal. senin gibi sinema üzerine bir sürü iddialı iddialı yazılar yazan birisine yakıştı mı?

o filmde, asıl cem özer'den canını kurtarmak için cem özer'in ailesinin yanına sığınan bir alman vardı. yanlış mı okuyorum diye birkaç defa baktım. yok koskoca hıncal karakterleri karıştırmış. gazeteyi filmi seyretmeyen çoluk çocuk okuyor. yarın filmi izlediklerinde şaşırıp kalacaklar, onları yanlış eğitme hıncal.

ayrıca söz konusu yazısında hediye edilen bir halıyı iade etmek için askeriyenin koskoca kamyonunu emir eriyle getirten yüzbaşı baba'sının bu yaptığını da ağzından kaçırdığını düşünüyorum. başkası olsa kamu malını kullanıyor diye bir sürü laf düzerdin be hıncal.

söz konusu yazı.

http://www.sabah.com.tr/…_bu_olmadi_diyarbakirlilar

bakalım bunun için düzeltme notu yazacak mısın?
  • polis kılıklı ayşe arman ve yanında elleri kelepçeli gözleri kapalı tam temel içgüdü pozisyonlu hıncal uluç fotoğrafları için;

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/…=26024&p=1&rid=2

fotoğraflarla beraber ayşe arman'a seks'in hayatındaki yerini anlattığı röportajıda çok konuşulacağa benziyor;
    http://www.hurriyet.com.tr/…75608.asp?&hid=12376324
  • münevver karabulut cinayeti ile ilgili olarak eski emniyet müdürü celalettin cerrah ' ın ''kızlarına sahip çıksalarmış.''minvalindeki sözünü desteklediğini bugün açıklamış.

http://www.sabah.com.tr/…/cerraha_haksizlik_edenler

daha önce cerrah'ı bu konuda haklı bulduğunu açıklamamasının nedeni yakın dostlukları nedeniyle yanlış anlaşılabileceği endişesiymiş. bana kalırsa keşke hiç açıklamasaymış. arkadaşlık böyle birşey işte. arkadaş ne kadar yanlış, saçma sapan birşey söylese de insan kızamıyor, hak veriyor, destekleyesi geliyor. ama bir gazeteci duygularına yenik düşmemeli.

cerrah'ın o sözü bir tarafından tutulduğunda ''aileler çocuklarıyla ilgilensin. çocuklarının kimlerle arkadaşlık ettiklerini bilsin.'' manasına çekilebilir. böyle bakınca haklı da bir laf gibi gözüküyor. ama bu nasihat, kafası koparılarak öldürülen bir genç kızın ardından, aylarca ve hala katili yakalayamamış emniyet birimlerinin başındaki bir insan tarafından söylenirse kızgınlık uyandırmaktan başka hiçbir işe yaramaz.her ne kadar, münevver'in babası şu sıralar çirkin pazarlıklar peşinde kamuoyunu aleyhine çeviriyor olsa da.
  • iki ay kadar once ettigi eksi sozluk diye bir site varmis lafindan sonra sasirtmistir .
    yazarlarin karakterlerinin analizini yapabildigine gore altin ve de pirlanta vaktiyle sozluk okuyor sanirim.
  • türkiye'de bu tür şeylerin yazılabildiği "yasal kaynaklı" (yani yaz, karşılığında telif ücretini al) yerlerin olmadığının farkına varamamış henüz...

oysa ben de sabah'ta yazabilirim gündelik olarak. kendisi benim yazılarımı beğeniyorsa mesaj atsın, "evladım yaz burada. yazı başına da 100 lira ödeyeceğiz" desin, yazmazsam adam değilim. gerçi, bir gazetede günlük 100 liraya yazmak akıl kârı değil ama, başlangıç için kabul edebilirim bunu.

tabi burada, ekşi sözlük'ün yasal bir yer olduğunun farkında olmaması da benim garibime gidiyor. hıncal ağa, ekşi sözlük yasal bir mecradır. burası türkiye cumhuriyeti yasalarına tabidir. eğer hakaret yahut suç teşkil eden bir yazı varsa ekşi sözlükle birlikte ben de "göt altına" giderim.

sahi; "göt altına giderim" cümlesini yazabileceğim "yasal" bir mecra var mı sizin basın camiasında? hayır, ben bu cümleyi kullanmayı seviyorum da o yüzden sordum. madem okuyorsun ya, cevap verirsin diye şeeettim.
  • kendisi gelsin bana desin ki, ''yazi basina 50 lira verelim gel sabah'ta yaz'', kabul etmezsem yasal kaynakli yerlerde yazacak cesareti olmayan bir takim masturbatorum.

mailim falan ssg'de var hep. 50 lira da son degil pazarliga acik fiyatim.
  • hazir burada hakkinda yazilanlari okudugunu ogrenmisken kendisine 3-5 kelime ekleyim:
    -federer hakkinda allahaskina yazma.hayatinda futbol oynamadan 30 sene futbol yazari olabiliyorken tenise bari bulasma.
  • bu adamın yazdığı yazıları okudukça deliriyorum ben, nasıl bir ülkede yaşıyoruz diye sorup duruyorum kendi kendime. elle tutulur bir yere gelmiş her ülkede eleştiri vardır. abd ve avrupa birliği gibi ifade özgürlüğünün alıp başını gittiği toplumlarda bu sitede 3. sınıf yazar veya şarkıcılara yapılan eleştirilerin yüz misli ülkeyi yönetenlere yapılıyor. bizim burnu gökyüzünde seyreden yazar köşe yazarı tayfamızın ise en ufak eleştiriye bile tahammülleri yok. internet tough guy'cılık oynayıp köşelerinden halka saldırıyorlar anca.

başbakan ve cumhurbaşkanının dahi eleştirildiği sözlükte bizim yazar tayfası(genellemiyorum, kimler olduğu belli zaten) kendilerine yönelik bir iki negatif söz duyunca hemen tu kaka sözlük moduna giriyorlar.

devam edin böyle.
  • "yasal kaynaklı yerlerde yazacak cesaretleri olmayan bir takım mastürbatörler" cümlesiyle kendisine "ne dediler" kısmında yer edinnesi gereken şahsiyettir.umarım hakkı yenmez.
hesabın var mı? giriş yap