• bu ve şu tip:

"değerli milletvekilleri, susmazsanız ağzınıza veririm"
    "saygıdeğer vatandaşlarım, bize oy vermeyenin bacısına kayayım"
    "sayın muhalefet liderine güzel bi çakmak lazım"

beyanatlar arttıkça ülkede ilerleme olmaz lakin eğlenmiş oluruz en azından. acaba?
  • osman baydemir tarafından, kapatılan dtp mensupları kast edilerek, hükümet ve devlet aklınca şahin ve güvercin diye ayırılmalarına verilmiş cevapmış.

hukuki ve cezai sorumluluğunun gereği yapılır herhalde. orası ayrı.

vesile oldu. bende kendimce, buradan, ülkeyi demokratik özerklik, federasyon vs. adlar altında bölmeye çalışanlara bir şey demek istiyorum.

öhöhöm.

nah!
  • şu gözaltına alınan 37 dtp'li arasında mutlaka c4'lerle yakalanan muhterem de vardır...kendisi 3 el bombası, 1,5 kilogram c4 patlayıcı, 1 kilogram a4 patlayıcı ve 2 fünye ile ele geçirilmişti. muhtemelen demokratik hak arayışı için kullanacaktı dtp bu bombaları..."dtp ne yaparsa iyi yapar", "ben bilmem kocam bilir" diyenler için tabii ki alkışlanacak bir laf etmiştir baydemir...siyaset bu ülkede zaten ayaklar altındaydı, onlar bu seviyeyi de kendilerine layık görmeyip çukur kazıyorlar...

tanım: mhpli ya da chplinin söylediği takdirde "faşist, gerici, yobaz, mankafa" olarak tanımlanabilecek, ancak baydemir söyleyince, demogratik hak arayışı içinde makul bir kelime olarak tanımlanan bir tür küfür!

http://trt.net.tr/…e8f8-3e2d-42fd-913a-2e38ba2c99fe

düzeltme: imla
  • bunu ben de diyorum bazen. her boku bildiğini sanacak kadar şımarık, hiç birşey bilmediğini sezecek kadar korkak olanlar da bilir. çevreyi edebe çağıranlar da, olup bitenler arasinda kendine taraf bulmaya çalişanlar, kandan kiçina kina yakmaya çalışanlar da bilir. hassiktir der insan bazen, bu kadar da olmaz, bu kadar da yanliş anlaşilmaz, bu kadar da yanliş yapilmaz! artik bu kadari da kasitli olmali, der... kendi yanlişlariyla karşısındakinin yanlişlarini açiklamaktan vazgeçtiği anlarda da der. artik hiçbir şeyin, hiçbir şeyi açiklamadiğini düşündüğü anlarda der. insan biraz şaşkinlik, ama en çok çaresizlik içindeyken "hassiktir" der. bunu hepimiz biliriz.

osman baydemir'in televizyondaki görüntüsüne bakarken de bunlari düşündüm. artik çaresizlik içindeki bir adama baktiğimi düşündüm. çaresiz hale getirilmiş bir adama, çaresiz bir belediye başkanına. sokaktan biji, biji diye bağırarak geçen çöp bidonu devirmekten başka ne yapacağını bilemeyen kürt çocuklarina bakarken de bunlari düşünüyorum bazen. kürt sorununun türkiye'de artik hepten iki sevgilinin hani psikiyatrlarin "folie a deux", sezen aksu'nun da ikili delilik dediği hale doğru yuvarlandiğini düşünürken. artik delirmeye başlayan bir adam görüyorum görüntüleri izlerken. "bu gözaltilar kürt siyasetçilerin aslinda elini rahatlatacak" diyen zaman gazetesi yazarini okurken çildiran bir osman baydemir görüyorum, kandil'den gelen biz bunlari öngördük, gençleri dağa çağırıyoruz açiklamasini görünce çildiran bir osman baydemir görüyorum, çaresizlik içinde öfkeyle yanan bir adam görüyorum. böyle bir ikili delilik hali içinde hepimizi çaresiz birakan bir hal görüyorum. osman baydemir'in açiklamasinda kendi hakliliğinin kanitlarini gören bu ikili delilik dünyasinda yaşarken haberi duyduğumda ben de hassiktir dedim içimden. belki başka kaygilarla, ama unutulmasin, ileride aklimizi korumayi başaramaz ve hepten delirirsek hatirlansin isterim.
  • (bkz: deme)
  • - osman bey, hamdi bey'in 400.000tl'lik teklifine var mısınız yok musunuz?

- hasiktir diyorum!

- yookuum diyoooooooooooooor!!!

- hayır hayır, hasiktir diyorum!

- hasssiktir diyoooooooooor...
  • oyla gelen görevlilerin suç zannıyla gözaltına alınamayacağına inananlar tarafından ilgi görmemiştir.

oyla geldi diye her halt mübah yani... kendince politik sempatizan gençliğin algısı bu kadardır.
hesabın var mı? giriş yap