• son transferinin* önceden medyaya sızması nedeniyle performansında bir düşüş gözlemlediğim yönetici. asıl bombayı patlatmak için jo'yu önden göndermiş de olabilir.
  • acaba nasıl yapıyor transferleri. midichlorianların etkisi kesin.

mesela brezilya milli takımında direkt oynayan bir adam elano blumer. piyasasını siz düşünün. oynadığı lig premier lig. yaşadığı şehir manchester. türkiye'nin tanınma gücü, dışarıdan nasıl görüldüğü malum. türkiye çoğu menajer için de enayi gibi bol para veren klüplerin mekanı. ha babam ondan pompalar dururlar artık yıldızı sönmüş adamları. dünyada bir sevilla gibi, lazio gibi, everton, aston villa gibi çok büyük olmayan ama korkunç bir scout gücüne sahip onlarca klüp var. bu ve benzeri klüplerde oynayıp patlama yatan onlarca futbolcu var misal kanoute. bunların bir üstü porto, deportivo gibi takımlar. şu takımlar bu kadar piyasası olan adamları almıyor da, haldun nasıl ikna edip bu kadar handikapa rağmen bu adamları alabiliyor?

sanırım cevabı elçinin nasıl göründüğüyle ilgili. yani para, kariyer, gidilecek takımın oynadığı lig, geçmişteki başarıları bunlar şunlar elbette önemli ancak görülen şudur ki galatasaray hala avrupa'da tanınıyor. fenerbahçe ise yunanistanın çok parası olan ama paralarını basketbola yatıran dev klüpleri klasmanında sayılıyor. arada sırada işe bir kaç tur geçen veya bir büyük takımı yenebilen tipik bir takım statüsünde görünüyor. ancak galatasaray uefa kupasını hala almış bir takım olarak görülüyor. aslında şu anda shaktar donetsk'in durumuna bakarsanız, galatasarayın kupayı aldığı dönemdeki halini görebilirsiniz sadece tek farkla; hagi yok. haldun çıkıp diyor ki karşısındaki elemana, bak biz öyle bi klübüz ki hagi oynadı bizde, ama bak fenerbahçeye, onlarda anelka bile oynadı ama kovdular herifi diyor. kezman'ın kariyeri bitti diyor, milanı, real madrid'i geriden gelip eze eze yendik diyor. türkiye denince de bu kez kazıyı tersine çevirip fenerbahçenin beşiktaşın kaliteli futbolcularını ortaya sunuyor. bak diyor ferrari beşiktaşta, fenerde dos santos, guiza. bu adamlar da burada oynadıkları futbola bakmayın avrupada deli piyasası olan adamlar. ama iş, bu adamları buraya getirip oynatabilmekte. şu anda galatasarayın cidden alamayacağı adam yok. çok korkunç fiyatları olan 20-30 milyon euroluk adamlar dışında hemen herkesi alabilirler. çünkü haldun üstünel, adamların üstüne ''noolur bize gelin'' tavrıyla yaklaşmıyor. adam hep bir zamanlar büyük fırsatları değerlendirmiş ama sonra ayağı öyle veya kaymış, ama tam manasıyla bitmemiş, içlerindeki potansiyel çok fazla olan adamları alıyor. o potansiyelleri isimlerinin hala taze olmasıyla birleştirip büyük isimleri tam ufalmak üzereyken ''bak buraya gelin o eski günlerinize dönün'' diyerek alıyor sanki. bir nevi futbolcu psikolojisinden çok iyi anlıyor. kariyer endişesi nasıl bir şeydir bilir misiniz? işte haldun bunu köküne kadar kullanıyor ve adamlar işte burada.

çok zeki bir adam olduğu artık kesin. karşısındakine sunduklarını da olabilecek en açık biçimde ifade ettiği de gerçek. türkiye ligi kötü bir ligdir denemeyecek kadar iyi transferler yapıyor ve yaptıkça daha da iyilerinin gelme olasılığı artıyor. hele bu gelen adamlar da kariyerlerini yükseltirlerse, çok feci bir yıldız olabilecekken artık sadec iyi bir yıldız olarak görülen ultrastar olmanın tadını almış ve yine almak isteyen daha tonla adamı alır getirir buraya. olayı çözmüş kısacası.
  • intihar için boğaz köprüsüne çıkan adamı bile, ikna edip evine getiriyormuş diyolar kendisi için. emniyet, özel ricada bulunuyormuş bu gibi durumlarda kendisine.
  • galatasarayın kısıtlı imkanlarıyla yaptığı transferleri görünce real madridin veya manchester unitedın yöneticisi olsa kimleri transfer ederdi diye düşünüyorum.

-alo başkan perez ronaldo tamamdır
    -harikasın haldun ne zaman geliyorsunuz?
    -arkadaşlar bavulları toplasınlar hemen geliyoruz
    -arkadaşlar?
    -söylemeyi unuttum ronaldo rooney de gelsin nolur dedi kıramadım onu da aldım başkan. ferguson'la da konuştum o da altyapının başına geçicek.
    -(saldalyeden düşme efekti)
    -alo başkan iyi misiniz?
  • yönetici liginin messi'sidir...
  • mahalle maçlarında adım atışırdı, adam seçerdi ama kendisi oynamazdı.
  • ingiltere'ye giriş yasağı getirilmiştir.

ayrıyetten; arsenal, liverpool, manu ve chelsea yönetimi oyuncularını otellere kapatarak dışarı çıkma yasağı koymuştur. dışarı ile herhangi bir iletişimin olmaması için futbolcuların tüm iletişim araçlarına da el konulmuştur. lakin haldun üstünel ısrarlı bi'şekilde operasyona devam ediyor.

vesselam;

büyük adam.
  • - başkanım pato'yla her konuda anlaştık. onay veriyor musunuz?
    * hayır.
    - efendim ?
    * hayır haldun. napolideki asdasdas'yi almanı istiyorum.
    - neden?
    * oğlum bi geliyosun baros bi geliyosun kewell bi gelisyon keita. bütün repleri sen topluyosun. bizim hanım bile beni seninle dövüyo. lütfen bırak pato'yu gel. canımsın yeter bu kadar. yuvayı dağıtcaaz.
    - hocam o zaman şöyle yapalım. siz italya'ya gelin ben istanbula geleyim. 1-2 gün yengeyle milano yapıp pato'yla dönün. gazetelerde adnan polat getirdi yazsın.
    * kaça anlaştın lan? doğruyu söyle.
    - 5
    * nihihihi seni çılgın seniiiiiiii hadi öptüm biletleri sen al. ucuza buluyosun sen. ben anlamıyorum.
    - oha ya kcell'le mi aradınız?
    * evet.
    -kapat telefonu kapat! çok yazcak.
  • fm diliyle hands on approachu 20 olan muhteşem yönetici.
  • isyanımdır ulan...

biz gidelim -şair burda fenerbahçe'ye sesleniyor- ne kadar fuzuli topçu varsa ederinin 2 katına satın alalım. adam gitsin çat çut cebine koyup getirsin bunlari.

of puf bok meme !!!
hesabın var mı? giriş yap