• eğer ortada büyük bir haksızlık varsa bu en iyi ihtimalle duyarsız büyük ihtimalle güçlünün safını tutan kişinin yapacağı şeydir.

zalimle mazlumu barıştırmaya çalışmak acımasızlıktır, en başta yanlıştır.

bir ülkede hakları gasp edilen kitleyle muktedirlerin ortasındaymış gibi görünüp hepimiz kardeşiz, kutuplaşmayalım demek en iyimser bakış açısıyla körlüktür ama muhtemelen sinsiliktir.

bir okulda zorbalığa uğrayan çocukla zorbayı barıştıran öğretmen de bir daha asla bu yanlışa düşmemelidir.
  • işleri daha da kötüye sürükleyebilen sözdür, cümledir.
    öpüşüp de henüz barışma aşamasına gelemeden sevişen nice insanlar gördüm ben...
    hem hala ve ısrarla bazı hemcins arkadaşlarım, sırf "hadi öpüşün barışın" sözü için bana küsüp sonra da öpüşürken dil kullanmaya çabalıyorlar. yahu bi git allasen...
  • ilkokul ogretmenimin kavga eden cocuklari yeniden kayna$tirmak icin kullandigi soz. akabinde bir sure yan yana oturturdu bunlari. ben de bundan ders alarak surekli sinifin guzel kizlari ile kavga etmeye ozen gosterirdim.
  • ülkenin kız ve erkeklerine söylemek istediğim.
    malum iki taraf da anlamsızca genellemelerle birbirine giydirip duruyo.
  • opu$turup bari$tiranlarin opu$turup bari$tirdiklarina sozlerinin/hatirlarinin gectigini, olgusal bir karine olarak muhtarliginda kayitli tutan onerme.

uc onemli "the end"i vardir:

a. opu$up bari$ilir. konu ukdele$meyecek kuvvette kapanir. *

b. opu$up bari$ilir. konu, taraflari arasinda ukdele$tirilir. * opu$turup bari$tiranin hi$im gucunun gecmesi / sonmesi beklenir, umulur, dua konusu / dilek konusu edilir.*

c. opu$ulup bari$ilmaz. "opu$turup bari$tiran"in iktidar alani ve gucu devreye girer. *

c1. opu$up bari$ma yanlisi olmayan/lar $u ya da bu derecede opu$turup bari$tiranin hi$mina ugrar/lar. kimileyin hi$immeykirin hi$mettiklerini yok saymasi dahi oldurucudur o zaman. * * *

c2. hi$im gucu olmayan ama varmi$ gibi yapan "opu$turup bari$tiran", vay anasini sayin seyirciler /i kar$isinda ta$$akoglani ha$in ha$im konumuna du$er. *
  • allah senin de belani versin diyerekten bu lafi sarfeden zatta girismek her vatandasin boynunun borcudur. sana ne ulan, sana mi dert oldu it oglu it? sana neee?
  • kavgadan sonra dedelerin ninelerin; dede nine olmak isteyenlerin; gelecekte iyi bir dede ve nine adayı olacakların söylediği söz.
  • bu cümleden önce öpüşülüp barışılmamışsa bu cümle kendisini babacan gören saygı gösterilen birisi tarafından söylendiği anda, birçok şey içinde kalmıştır tarafların ve bir daha tam olarak barışılamayacaktır konu kapanmıştır.

söylemeyin bırakın kavga edelim herşeyi söyleyelim, barışılması gerekiyorsa barışırız zaten.
hesabın var mı? giriş yap