• meram' daki yerinde müşterisini kapıdan döndüren mekan.
    günü birliğine konya ' ya gittiğimde uçağa binip dönmeden önce,
    - haydi gidip konya' nın şu meşhur bamya çorbası, tirit ve etli ekmeğini hacı şükrü' de yiyelim.
    dedik.
    demez olaydık.
    yemek yapmayı bilip, misafir ağırlamaktan nasibini alamamış mekanın kapısına geldik ve
    - her yer dolu, yer yok
    diyen bir yöneticiyle karşı karşıya geldik. bizden sonra gelip ben milletvekiliyim diyen dört kişiye yer bulan yönetici arkadaş bize üç kişilik yer bulmadı.
    döndüm.
    - biz sabah uçakla istanbul' dan şehrinize geldik. tavsiye üzerine sizde yemek yiyecektik.. iki saat sonra uçağımız kalkacak ve siz bizi ağırlamadınız. on dakikada yemek yiyecektik, siz iki saat sonrasının rezervasyonunu tutuyorsunuz. siz müşteri kıymeti nedir bilmiyorsunuz.
    dedim.
    ardıma bile bakmadan çıktım.
    meram' da hacı şükrü nedir mi?
    müşteri değerini asla bilmeyen, bir daha da kapısına uğranılmayacak bir mekandır.
  • su dakka soyle haci sukruden 500 gram yaninda bol sogan ve bi testi ayran icin kopegi olacagim, yerlerde taklalar atacagim furun kebapcisi.. saat 2den sonra ac kalma sansiniz yuksektir.. genelde 11 gibi baslar servise, 2-3 saat sonra da ne varsa bitmistir.. o durumda hemen bi sol az ilerde de sag sol yapip mismis'e atiniz kapagi..
  • bamya çorbası içip, devamında fırın kebap ve sac arası, yanında da etli yaprak sarması, salata ve ayrandan sonra üzerine bir de bol yağlı tirit yiyenleri gördü gözlerim bu mekanda. tamam anlıyorum, bunlar en güzel konya'da bulunuyor ama midenizin günahı ne arkadaşlar.
  • meramdaki mekanda 100 gr. fırın kebabı 30 tl. dir.

girişte aracınızın anahtarı istenir.

asık suratlı, kaba tavırlı personel karşılar.
    cam kenarı bir yer istersiniz. size duvar kenarını gösterirler. hatta zorla oturturlar. cam kenarları geneli 8 kişilik ve ne hikmetse sözde rezervasyon yapılmış masalardır. siz yemeğinizi yersiniz kalkarsınız ama halen o masalara gelen giden olmaz. illaki biri veya birkaçı boştur.

çok özür diliyorum ama klasik konya esnafı halleri.
    küstah, tok, ben ne dersem müşteri kabul edecek vs vs.

bir daha asla uğramayacağım mekan.
    herkese de anlatıyorum yaşadığımızı.
    neden mi?

çünkü,
    benim şehir dışından gelen misafirlerim vardı yanımda ve
    çok utandım bu sergilenen hizmetsizliğe.

kimse utanmasın, mahçup olmasın diye anlatacağım. gitmeyin bu mekana, diyeceğim.
  • eti sahane lokum gibi,an itibariyle 100 gr fiyati 28 lira. ıcerideki kara sineklerden yemek yemek iskenceye dönüşüyor. ayranin icinden cikan sinegi saymazsak guzeldi. bidaha gelirmiyim asla...
  • konya'nın mütemmim cüzlerinden. fırın kebabı, ayranı ve ardından yutulan enfes baklavasıyla bir sefa bahşetmiştir dertli gönlüme. şaka bir tarafa, mutlaka tavaf etmek gerekir, söylemedi demeyin.
  • çok yıllar önce kuzenim götürmüştü beni. konya'nın en meşhur yerlerinden biri demişti giderken.
    içeri girdiğimde hele ki aşağıya indiğimde şaşırmıştım. hiç de öyle anlatıldığı gibi bir görüntü sergilemiyordu mekan...
    masada çatal bıçak yoktu, salata olarakta kabuğu soyulmadan dörde bölünmüş kuru soğan gelmişti...
    fakat o muhteşem fırın kebabını yedikten sonra sözlerimi geri almıştım ki yine fikrimi değiştirdim, neden mi?

çok tuzu kuru gördüm kendilerini...
    bayramda eşi dostu akrabayı bırakıp kendilerine gittik efenim, kapı duvar. neymiş bayramda açmazlarmış (9 gün dikkatinizi çekerim).
    saat 14:00 gibi de dükkanı kaparlarmış.
  • konya'ya gidildiğinde olmazsa olmaz aktivite burada fırın kebabı yemektir. enteresan şekilde, servisi 15:30'da bitmektedir. menü yoktur, garson size "et mi, tavuk mu?" diye sorar yalnızca. lezzeti enfestir.
    http://www.hacisukru.com.tr/

edit: website güncellemesi
  • - gri pijamalı bakımsız ergen garsonlar (check)
    - plastikten bozma meze tabakları (check)
    - boğucu, anadolu lisesi tuvaleti fayanslı bir mekan (check)
    - mezeler = dörde bölünmüş soğan (dümdüz) + turşu + mor lahana. en dandik mekana gitseniz bir iki çeşit soğan olur ne bileyim sumak falan öfelerler. sıcak bi lavaş getirirler. bu hizmetler hacı şükrü abimizde yok. (check)
    - berbat servis (bu da check amına koyayım)

sadece eti yedim ve çıktım. şöyle bir çay içeyim bile demedim.
    iki kişi verdiğiniz hesaba azıcık daha ekleyip ankaraya tren bileti alın + tavacı recep usta'ya gidin hizmetin ve lezzetin kralını yaşayın. dikmen vadisinin manzarsında çayınızı için. sonra geri dönün.

konyanın meşhur yeriymiş, beğenmedim sonuç olarak. tok satıcılar.
  • koltuğunu ehil kebap'a kaptırmıştır.
hesabın var mı? giriş yap