• büyük şehirlerdeki imajlarını bilmem ama ben gibi 50.000 nüfuslu yerde yaşıyorsanız birkaç ihtimal var;

- eğer ellerinde doktor çantasına benzer kocaman deri çantalar varsa; ilaç satıcılarıdır. (süslü bir isimleri var ama nasıl yazılıyordu ki?)

- eğer ellerinde dizüstü bilgisayar çantası taşıyorlarsa; bankacılardır.

- eğer mesai günü ya da saati değilse; düğüne gidiyorlardır.

edit : çok yoğun mesaj sonrası yazmam farz olduğu üzre; bu kocaman deri çantalarla ilaç satanlar; represant, tıbbi satış temsilcisi, mümessil gibi süslü isimlere sahipler ve niye bilmem çok sinirliler. ve pek çok kişinin kendilerinden "ilaç satıcısı" diye bahsettiğini bilmiyorlar, biliyorlarsa da bu onları çok sinirlendiriyor.
  • öğlen arasında plazalarından bi çay içmek için çıkmışlar, saat 13.30'u göstermeden turnikeye kartımı okutayım telaşıyla hızlı hızlı yürümektedirler. koşarlarsa karizma tamamen yarılacağı için koşmadan hızlı hızlı yürür bunlar.
  • türk versiyonları götlerini geriye doğru atıp, domalık domalık yürür.

o göt niye dışarı fırlıyor anlamıyorum. kösele ayakkabı ile yürümeyi mi beceremiyorlar, öğlen yedikleri iskender kemerlerini mi zorluyor bilemiyorum!
  • grup halinde hızlı hızlı yürüyen takım elbiseli insanlardır bunlar. (insanlar kısmı sığmadı başlığa) süper mühim insanlar gibi görünürler hep gözüme. böyle çok acil bir iş için bir yere gidiyorlarmış hissi uyandırırlar. takım elbisenin kalitesine, duruşuna ve modeline göre, işin ne kadar önemli olduğunu kestirebiliriz.

italyan tarzı ise mesela takım elbise, büyük bir holdingin, bir sektöre yatıracağı milyon dolarlar hakkında bir toplantıya gidiyorlardır. emekli olduğunda bile takım elbise giymekten vazgeçmeyen türk amcası modeli ise, kahvedeki en güzel masayı kapmak içindir mesela bu telaş.

ama her ne şekilde olursa olsun karizma görünürler.
  • ülkü ocaklarına bağlı, üniversite öğrenci konseyi üyeleri olabilirler. ama üniversite öğrencisi olmadıklarına dair kalıbımı basarım. birazdan büyük olay çıkacak. oradan uzaklaş. beyaz tavşanı falan izle. ne bileyim.
  • saatte kaç kilometre yaptıklarını merak ettiğim kişiler.

ne rahatsız adamsınız! (kadınsınız)

sanki bu ülkede insanlar "oh rahat rahat giyinelim, elele tutuşup işimize gidelim" modunda. daha düne kadar öğrencilere kapkara önlük beyaz o komik yaka taktırılan bir ülke burası.(üniforma olayı hala devam ediyor da daha bir güzelleşti)

a- birsürü işsiz var bu ülkede 1000 kişilik kadroya bilmem kaçbin insan başvuruyo(sayılardan emin değilim şuanda sayfa sayfa gezemem) bu kişiler bir iş başvurusuna aynı anda başvurmuş kişiler olabilir. "ye kürküm ye" misali iyi bir intiba bırakmak amacı güdüyor olabilirler.
    b-memur olabilirler (kotla görev yerine gelmiş olanı da topa tutarsınız) iş çıkısı saatidir.bir de kıyafet yönetmeliği var (bilmem duydunuz mu)
    c- takım elbise giymek istemiş olabilirler (jean amerika'nın şalvarıdır şiarı ile)

size ne kim ne giyinmiş neden hızlı yürüyor. işi gücü vardır, yetişmesi gereken bir yer-birileri- vardır. çok mu yabancısınız böyle durumlara?

edit: düşündüm de çok hoşgörülü imişim ben. ama değilim. özgürlüğün anlamını bilenlerce kullanılmasına inanırım. mesela takım elbiselilerin kadın olanları türbansızsa makbuldür:)

(bkz: türban kadının şartlı tahliyesidir)
  • (bkz: reservoir dogs)

aklıma başka birşey geldiyse terbiyesizim!
  • aralarında birer metre arayla yaya geçidinden geçerken profilden fotoğraflarını çekmek fotoğrafçıların meslek borcudur.
  • hızlarını ayarlayamadıklarında fena ter yaparlar.
  • penguen . bildim mi ?
hesabın var mı? giriş yap