• seden gürel'in bir kadın şarkı söylüyor albümünde 6. şarkı. eski bir suser tarafından bir mübadele aşkının anlatıldığı söylendiği zaman, bunu neden ben farketmedim dedirten süper sözlerini de sibelalaşyazmış.
    geleneksel olarak *

kapımda yığıldı sesler
    uyandı akşamsefası
    gölgeler girdi selamsız
    yıldız şahit, ay utandı
    alacaklar beni senden
    gölgeler zalim kararlı

üç yanı deniz şehirden
    gece vaktiydi sürüldüm
    yarimi bıraktım orda
    sokağında kaldı gönlüm
    çocukluğum gençlik çağım
    her adımda bin kez öldüm

sevdiceğim sorma halim
    aklım hala gözlerinde
    buralarda garip kaldım
    çağıran yok, kal diyende
    sevdiceğim haber versen
    tanıdıklar ne alemde
    sensiz öksüz evsiz kaldım
    çağıran yok, kal diyende

yanımda sevda getirdim
    ocağı tüter bıraktım
    bir ömürle yola düştüm
    en çok sana ağladım
    benle yaşıt komşu oğlu
    en çok sana ağladım
  • ahmet muhip dranas ın bir eseri.
  • kıraç ve funda arar gibi iki usta sesin yaklaşık 10 yıl önce trt'de yapmış olduğu efsane müzik ziyafeti programı. canlı performans ve unutulmaz şarkıların efsane seslerden yorumu...
    her yiğidin harcı değildir canlı performans böylesine...
    özellikle de kıraç mükemmel ötesi performansa sahipti. kan ter içinde yorulmadan usanmadan sevdiği işi hakkını vererek yapardı.
  • gönlüm uçmak dilerken semavi ülkelere;
    ayağım takılıyor yerdeki gölgelere...

- necip fazıl kısakürek (1982)-
  • show tv'ye transfer olmuş program. inşallah kalitesi trt günlerini aratmaz ve yayından kalkmaz...
  • omer zulfu livaneli'nin dogan yayinciliktan cikan son kitabi. 100 sayfa kadar kitabın neredeyse yarısı resim. fiyatı da cidden pahalı. beni çok doyurmadı açıkçası. golgeler arasindaki diyaloglari kopuk kopuk buldum... birkac saatte bitiyor zaten. okumayanin cok bisey kaybedeceğini düşünmediklerim arasındadır kendisi.
  • orhan gencebay'ın harikulâde bir eseri. çok severim fakat nadiren dinleyebilirim. şu an dinliyorum ve parmaklarım harflere zor basıyor çünkü ciğerimde garip bir his var. ben bu şarkının beni götürdüğü günleri çok özlüyorum sözlük.

sana hiç doyamadan beni senden ettiler.
    gölgeler, gölgeler bizden neyi isterler...
  • safahat'in yedinci kitabı.
  • sarı sıcak esintileri hissettiren program..
  • trt'de 3-4 yıl önceki programların tekrarı şu sıralar dönmekte olan müzik programı. ben geçen gün bi bölümünü görünce aaa bu program devam mı ediyor derken, tekrar olduğunu gözden kaçırmışım.
hesabın var mı? giriş yap