• türkiye cumhuriyeti devletinin bütünlüğüne ve evlatlarına saldırırken ölen şerefsizlere ne yapılıyorsa onlara da o yapılacaktır gömüleceklerdir yani..

gerilla cenazelerinin durumuymuş yansın ibnelerin alayı söndüren itfaiye'nin hortumunu sikeyim...
  • madem bu kadar iyi çocuklardı da dağda ne işleri vardı lan! bu ülkeyi sadece sen ben için deil, onlar içinn de korumakla, savunmakla görevli gencecik fidanlara kahpece saldırışları niye? bu ülkenin vatandaşı olduklarını da herkesin bildiğidir ayrıca ve bu yüzden torpil geçmemiz istenendir. ne yani bu ülkenin vatandaşı diye şerefsiz oluşlarını yok mu sayalım? saymayalım!

tanım: savaşla kahpe fakı arasındaki farkı bilmeyen öküzlerin merak ettiğidir.
  • ölen pkklıların iple araca bağlanarak sürüklenmesinin makul bir sebebi vardır. bu, pkklıların ölen arkadaşlarının cenazelerine dahi saygı duymamaları ve ölülerinin üzerine bubi tuzağı kurarak onları kaldırmaya gelen askerleri öldürmeye teşebbüsleriyle açıklanabilecek bir durumdur. bu nedenle ceset kıpırdatılmadan ayağına kement atılır ya da ip geçirilir (herneyse) ve araca bağlanıp sürüklenerek olası bubi tuzaklarından mümkün olduğunca az hasarla kutulmaya çalışılır. anlatması bile feci. bu iş yapılırken bir yerel gazeteci fotoğraf çeker, altını da süslü cümlelerle doldurur, haber manşet olur, gazeteci haberi ulusal basında çıktığı için ikramiyesini kazanır, sonra kıyamet kopar...bu olaylar maalesef ölümle de sonuçlanmıştır. şimdi öldürdüğünüz düşmanınızı bu riski alarak sırtınızda mı taşırsınız? evet diyen varsa, özel mesaj atsın tanışmak istiyorum o muhteremle.

bu durumda pkklıların cenazesine dahi saygı göstermeyen kimdir?

bir soru daha, pkk kendi öldürdüğü zavallı beyni yıkanmış militanlarını ailelerine teslim etmiş midir? yoksa ibret-i alem için kurda kuşa yem mi etmiştir?

ben öldürülen pkklılar için de üzülüyorum. hem vallahi hem billahi üzülüyorum. imkanını bulsa diğer arkadaşları gibi ilk fırsatta kaçacağı örgütten, çatışmaya girdiği için kaçamayan ve adeta intihar komandosu gibi ölüme giden bu zavallıların günahı, zamanında onlara sahip çıkmayan, onlara yol göstermeyenlerden fazla değildir.

düzeltme: imla
  • bir tarafta vatani bir görev olduğu için giden, ölmeyi ve öldürmeyi ekseriyetle düşünmeyenlerin oluşturduğu meşru bir müdafaa organı var, ve bu kişiler normal hayatlarında ya ana kuzusu, ya bir yerde çalışıyor ve döndüğünde acaba yeniden beni işe alırlar mı derdinde, ya sıfırdan bir hayat kuracak görevi bittiğinde, ya da hayatla daha yeni tanışan birisi.

diğer yanda ölmeyi ve öldürmeyi zaten kesinlikle göze almış, normal hayatta da olsa çevresine zarar verebilecek türden insanlardan bahsediyoruz.
    terörist olmayı başaran insan zaten ruh sağlığı olarak normal değildir, bunu hep söylüyoruz. kafanızda kendi direnişsel düşlerinizle bir hareket yaratıyorsunuz, ve sonra kim direnirse dirensin o şablona oturtabiliyorsunuz. arkadaşım bunlar senin düşlediğin tipte onur sahibi ve gerçek hayatta oldukça olgun ve yontula yontula tek çarenin silah olduğunu kavramış insanlar değil. bırakın bu ergenlik psikolojilerini.

bu adamlar rakip orduyu kanla besleniyor diye eleştirirken, rakip orduyu amerikancı diye eleştirirken, hatalarından ders çıkartsalar zaten şu anda bi onun bi bunun kucağında olmazdı. rakibini hatalarından dolayı eleştiriyorsan hata yapmayacaksın. sen napıyorsun, rakip bir yaptıysa ben bin yaparım.
    işte kan davacı kafa, işte feodal kafa, işte karga tipi kinci kafa.

yahu kanla beslenen ordu diyorsun sonra kendini "beni öldürün lannn" diye ortalığa atıyorsun. sonra da ölünce cesedinin üzerinden duygusallık edebiyatı yaptırıyorsun. canlısı beş para etmeyen adamın, ölüsü ne olmuş oluyor, kıymete binmiş oluyor.

bir yanda ölmeyi öldürmeyi göze alan adam varken, diğer yanda sadece görevini görmek için ve kazasız belasız ailesine dönmek için mücadele veren insan varsa ve bunlar arasında eşitlik kurmaya kalkan tipler varsa, onlardır asıl kandan beslenen. çünkü teröre bu eşitlemeyi yapmaya kalkmak kadar büyük bir destek olamaz.

işte görüyoruz cihangir çocuklarının kendi kafasındaki isyanları onlarda bulduğunu sanması gibi durumları. bunlar hep işte böylesi rezil psikolojik adımlarla olan şeyler.

dünyanın çekilir bir yer olması için ; "ben ölmek istiyom lan çığırtkanlığı"nın mutlak suretle bitmesi gerekiyor zaten. yoksa ben şehidim, hayır ben daha şehidim türü sidik yarıştırmaları, mağdurluk edebiyatları bitmez. boktan davan uğruna ölmek istiyorsan siktir git geber, ama canlı halin nasıl ki kandırılmış ve cahilse ölü halin için de ondan daha iyi bir yorum yapamayacağım.
  • gerilla değil de terörist denseydi altındaki tüm hümanist yazıları en objektif halimle okuyacağım olay. ve hatta ölen her canın kıymeti konusunda hemfikir bile olabilirdim.

teröriste gerilla dedikten sonra ne yazarsan yaz yazdıkların havada asılı kalır vakti gelince de düşer... aldığın tepki ettiğin laftan ileri gelir, nefretten değil. önce kabul etmek lazım kim terörist kim gerilla, önce kabul etmek lazım teröriste karşı savaş hukuku mu olur yoksa bu vatan savunması mıdır...
  • sanırım anlayabilmek dingin bir ruh haliyle birleşmiş derunî bir olgunluk gerektirir. öldürmek zorunda kalsan da düşmanına duyacağın derin bir saygı. biz çaylaklar, hayatında adam öldürmemişler (öyle varsayıyoruz), bir kurşunla ölüveren adamlar görmedik ama ölümden, öldürmekten, bu işlerin faillerinden daha kolay bahsediyoruz (sanırım)

zaten , şu yere kadar yorumlarda "leş, "köpek", "hayvan", "orospu çocuğu" hakaretlerini sarf edenlerin kahir ekseriyetinin liseli, yeni üniversiteli, zorlu metinleri okumayı sıkıcı bulan, basit düşünen, kendisine millliyetçilikten başka söylem alanı bulamayan (milliyetçilik okumadan sahip olunan tek ideolojidir) 20'li yaşlarındaki geç dönem ergen olduklarına şüphe yok.

savaşanlar, eğer bir psikopat değilse çokça adam vurmuş, öldürmüş olanlar düşmanının çapına göre düşünür, hatta zorlu bir düşmansa ondan görece "hayranlıkla" bahseder. askerde esir aldıkları pkk'lıların dayanma gücünden, profesyonelliklerinden ve mücadeleci yanlarından bahseden ve ağzına "orospu çocuğu" lafını almayan dahası ondan "adam" diye bahseden komutanlara denk geldim. çok sevdiğiniz "gösteri sanatlarında" uzman osman paşanızın "ben askerime leş toplatmam" efelenmelerinden farklı bir duruş bu. her birinin anasına sövdüğünüz pkk'lıları kırpıp kendine "itirafçı" maskesiyle yeni tetikçiler edinen ve onlara ödül olarak memurluk veren bir "terörle mücadele" düzenini de duymadığınızı sanmam. bu noktada birileri (akıl hocalarınız) o teröristlerin "yününden" faydalanıp ödüllendirilmesini de meşru görebiliyor. gerçi bunlar başka maceranın konuları ama anlattıklarıma paralel.

şu çok sık tekrarlanan atatürk'ün çanakkale'de ölmüş anzak askerlerinin annelerine yönelik sarf ettiği sözlere sık sık neden vurgu yapılır? sormak/ şuurlu düşünmek kitaplarında yazmadığından milliyetçiler pek bilmez bu durumun inceliğini. bir anzak veya ingiliz askeri bu kafanın yargısına göre pkk'lıdan daha "aşağılık" olmalı. diğer yarımküreden iklimini dahi bilmedikleri bir toprağın insanlarını öldürmeye gelen, nice insanın (dedeleriniz,dedelerinizin babası) canını alan, ocağını söndüren sömürgeciler... böyle bakınca pkk'nın anzaklardan ve ingilizlerden daha meşru sebepleri olduğunu düşünebiliriz. pekala mustafa kemal ya da bir başkası "bedelini hayatlarıyla ödediler" de diyebilir ve bugün siz milliyetçi/ulusalcılar tarafından coşkuyla alkışlanmayı yine kolaylaştırabilirlerdi. bunun üzerine " ne diyecekti? onlar bizim de evlatlarımız mı diyecekti orospu çocuklarına" sözleriyle ekstra bir kılıf da dikme gayretkeşliğine girişebilirdiniz. (yanılmıyorsam burada "ama onlar devlet" iddiası sözümüzü kesecek, neyi ispatyacaksa bu?)

hulasa düşmanını öldürmek zorunda kalsan da onun dünyaya masum bir yaratık olarak geldiğini ve bir şekilde değişmek zorunda kaldığını düşünebilmek büyük olgunluk ister. "bir bebekten bir katil yaratan karanlık"... meselenin özü bu. ben derim ki naçizane, mevlana, yunus emre olmak harcı değil tabii kimsenin ancak, hazır geçimişinizde masalsı alemlerin harika karakterleri gibi iki ulu "düşünür" ve onların birikimi varken bu kadar gaddar olmamak gerekir. yine demek gerek: olgun , soğukkanlı bir karaktere ve insanın hayata nasıl başladığının sorusunu sorabilen, "insan nedir"i cevaplayabilecek bir fikre sahip olmak gerekir. aksi takdirde kubrick veya burgess kısa yoldan alex'e *"orospu çocuğu" diyerek hikayeyi noktalayabilir, alex'in de insan olduğunu sorgulamaya hiç gerek duymayabilirdi.
  • bdp li belediyelerin! gerekli levazim islemlerini, gonullu olarak yapacagi cenazeler.

(bkz: gonul rahatliligi ile uykuya dalabilirsin)
    (bkz: tek sorunun bu olsun)
  • siktim öldü durumudur afedersin.

lan dallama sen değilmisin askere tuzak kuracağım diye çatışmada ölen arkadaşının cesedinin altına pimi çekilmiş el bombası koyan? göt lalesi, sen kendin bile arkadaşının cesedine bunu reva görürken düşman bellediğin adamdan mı leşine saygı bekliyorsun?
  • beni ilgilendirmeyen durumdur.

nedendir anlamıyorum sözlükteki pkk sempatizanları pkk'nın yaptıkları her hain saldırıdan sonra milletçe en üzüntülü olduğumuz en hassas olduğumuz dönemlerde özellikle bu tip başlıklar açıp olayı kaşımaktadırlar. bunu bilerek yapıp kendilerini masum göstermeye çalışmaktadırlar.

bu başlık bana gazi mustafa kemal atatürk'ün kokteyl de verdiği muazzam ayarı hatırlattı. hani demişti ya sorar mısın o beyefendiye babasının çanakkale de ne işi varmış?

şimdi bu olay üzerine kendilerine sormak istiyorum. o peşmergenin o dağlar da o harabeler de ellerin de silahla ne işi varmış. madem bir dava ise öldüğü için ağlamamanız lazım. bak bizim öyle bir davamız olmamasına rağmen 30 yıldır vatan sağolsun diyebiliyoruz. azcık delikanlı olunuz birazcık kahpeliği bırakınız.
hesabın var mı? giriş yap