• başbakanımızın halkın üremesini tembihleyen ve sürekli tekrarladığı söylemidir. büyük bir ihtimalle küçük amerika olamadık bari küçük çin olalım temalı bir söylemdir.

bu arada tutturmuş geç kalmadan 3 çocuk yapın diye. abi sen kızı bul 20 tane yapmazsam eşşekler kovalasın beni.
  • - geç kalmadan 3 çocuk yapın!
    - >:/
    - ben youtube’a giriyorum, siz de girin!
    - ):o
    - en az üç çocuk doğurun!!!
    - !!!!!!!!!1111122223333
    - uçurtmalar uçun! çamaşırlar kuruyun!
    - }:s
    - harbe giden sarı saçlı çocuk!
    - ????
    - yine böyle güzel dön!
    - >:@
    - harbe giden sarı saçlı çocuk!
    - eeeeeh!! yettin ama be! ne var be? ne var??
    - ananı al git buradan!
  • "çin'i örnek veren başbakan erdoğan, "nüfus ne kadar artarsa o kadar güçleniriz" dedi."

http://www.ntvmsnbc.com/id/25008774/

e bir yandan da hak veriyorum tabii, cocuk yapacaksin, altini islatacak, bez alacaksin, market kazanacak... alin verin ekonomiye can verin durumu yine yani.
  • ''yarın öbür gün gemileri olucaksa, askerliklerini dövizle yapıcaklarsa, ehliyetsiz trafiğe çıkıp birine çarptıklarında suçsuz bulunucaklarsa, geç kaldığı uçağa polis eşliğinde yetiştiriliceklerse, kendilerine ait medya grupları olucaksa, analarını alıp beni bi başıma bırakmıycaklarsa neden olmasın ki?'' şeklinde hoş karşılayabiliceğim emrivaki..
  • bu laftaki sorun din min değil bildiğin kapitalizm. herkese üniversite okutup, nüfusu artırıp sadece vasıfsız iş gücü için değil, eğitimli emek için de bir yedek işçi ordusu yaratmak. bu sayede istihdam giderlerini düşürerek, kutlu iş sahiplerimizin karını artırabilmelerini sağlamak.

avrupa'da şu an olan bu ama batıda nüfus azaldığından, bu yedek iş gücü ordusu gereksinimini göç karşılıyor. bizim gibi göç almayan veren ülkelerde ise, iç göç kapitalizmin imdadına yetişiyor. şehre sokulmayan mevsimlik işçiler, ölümü gizlenen tersane işçileri falan oluyor.

ne mutlu ki üniversiteler kuruluyor, siyaset bilimi okumuş sekreterlerimiz, mühendis ofis boylarımız, yıllarca bedava veya asgari ücrete çalışan harcı alem mimarlarımız olacak.

kim ne derse desin, türkiye çok ilerliyor.
  • en az üç çocuk doğurun adlı özlü sözün upgrade versiyonu.

bi dahaki seçimlere kim öle kim kala. başbakanın 'hala iktidarken doğurun ki onları da yönetim' alt metinli olması muhtemel düşüncesi. yoksulluk, işsizlik filan bunları düşünmeyin zaten. çocuğu veren allah rızkını da verir. neyse hadi hızlı olsun. ben çalışmalara başladım bile.
  • muhtemelen ülkesini savaşa hazırlayan bir devlet yetkilisi beyanatı.*
  • bu sözü söylerken gerçek amaçlarını, ekonominin durumunu neden aciklamadiklarina inanamiyorum ben. dese ki "bakin biz 2009 butcesini şimdiden yüzde 780 aştık, sosyal sigorta açığı bütcenin neredeyse yarısına eşit.

siz/biz/onlar doğuracaksınız ki o çocuklar ilerde mdedikleri sosyal güvenlik primleri ile büyüdüklerinde bize bakabilsinler.. böyle düşündüğünde, yani o dogacak cocuklara istihdam saglandigini farzettiğinde degil 3 cocuk 5 cocuk yapmali her aile ki 50 yaşında emekli olalim.. yoksa bu ülkenin gercek anlamda emeklilerine bakacak gücü kalmadı.

ama adam bunu söylemiyor yahu. "nufusumuz artsin, güclü olalim" diyor. sen niye halkina gerçekleri söylemiyorsun be arkadaş? "valla işsizlik sigortasindaki paralara göz diktik, zira 30 kusur tane mercedesi imf heyetinin nazik popolari acimasin diye almak, 2 gün sonra da 80 bin avroya aldigimiz arabalari 55 bin avroya üst düzey burokratlara satma gibi bir çok şey yapiyoruz".. ayiptir yahu..
  • (bkz: iş işten geçmeden 3 çocuk yapın)
    " şimdi başlasan 9 ay 10 gün sonra hazır "
hesabın var mı? giriş yap