• beşiktaş'ın, fenerbahçe'nin,trabzon'un ve bursaspor'un yaptıkları transferleri geçtim, cernat'ın manisa'ya, leko'nun buca'ya, dica'nın manisa'ya gittiği yerde berbat ötesi bir transfer sezonu geçirdiler. sadece ortasahadan örnek verdim; yoksa kayseri'nin zaleyeta, gene buca'nın manucho antep'in ismael sosa, konya'nın montana, ankaragücü'nün sestak gibi oldukça önemli forvet transferleri var mesela.

alıştığımızın aksine süper ligin 17 takımının çok bilinçli transferler yaptığı sezonda çok sakil çok başarısız duruyor aldıkları yaptıkları transferler. o yüzden çok başarısız görünebiliyor. hah ama bana sorarsanız sazı elano'nun eline versinler arda marda baros derken zaten hali hazırda iyi bir kadroları var düzelirler. ama işte o kadroya o yabancılar olmadı.
  • bakalım..

galatasarayın "başarısız" olduğu, 3. bitirdiği 2009-2010 kadrosundan ilk 18 oynayan oyunculardan gidenler:

mehmet topal
    keita
    caner(sevmem ama)
    jo alves*(kiralık ama ilk 11 oynuyodu)
    dos santos*(bu da öyle)
    leo franco

gelenlere bakalım:
    pino
    cana
    hadi bir de orta saha alırlar dediğimiz anda edit:
    misimovic
    insua

edit: bir kaleci transferiyle tekrar süper olur gibi gözükse de,bana göre kaleci+stoper+bir ön libero daha(defansif)+ve bir forvet şarttır.
    ve de keita gibi tek başına rakibi dagıtan bir adamı mutlaka arayacaktır galatasaray. pino onun yerini doldurur mu?zaman gösterir.
  • üzülerek söylüyorum, futbol takımındaki kötü gidişatın transfer yapmakla çözüleceğini sanan bir taraftar kitlesine sahip. tabandan böyle bir beklenti olduğu için de, sırf çatlak sesleri susturmak amacıyla transfer yapılıyor yönetim tarafından. hem de milyon euro'lara, galatasaray'ın geleceğini riske atarak.

son bir aydır falan sözlükte yazılanları okuyorum, "transfer yapılsın" diye yırtındığınız mevkiler zaten dolu? lorik cana alınmış, hala "dmc" alınsın. arda var, elano var, kewell var, hakeza emre çolak var, varoğlu var amına koyim, "amc" alınsın. baros var, mehmet battal var bu takımda hala "forvet isteriz".. ne doymaz adamlarmışsınız lan?

mevcut kadroyu beğenmiyorsunuz, alınanı beğenmiyorsunuz, alınamayana kızıyorsunuz? olm, iyi misiniz lan? çok ciddi soruyorum, bu kadar mı tüketim manyağısınız? alınandan, bir ton para dökülenden ne elde edildi ki amına koyim, hala "alınsın, alınsın" diye bağırıyorsunuz.

futbol takımının ve genel anlamda kulübün tek ihtiyacı bir "rönesans", bir "yeniden yapılanma" dır. ülkenin, hatta gerekirse tüm dünyanın dört bir tarafı taranarak alt yapıya alınacak genç sporcuların, "galatasaray" kültürü ile, bir ruh, bir kimlik kazandırılarak yetiştirilmesi sonucunda yeni bir jenerasyon yaratarak kalıcı başarıyı yakalamak mümkündür. "alman ekolü", "ajax modeli", "barcelona siki", "total futbol" gibi bir hevesle özenilen geçici şeylerden bahsetmiyorum. bir "galatasaray modeli" oluşturmaktan bahsediyorum. hedefsizce, basiretsizce yönetilen, sadece günlük çözümlerle kendi hükmünü sürdürmeye bakan yönetimler değil, kulübü "amatör ruhla profesyonel bir biçimde" yönetebilecek, gerçek "galatasaray sevdalısı" yöneticiler, uzun vadeli plan yapıp buna sadık kalabilen insanlar, vizyon yaratabilecek aklı başında spor adamları istiyorum. kendi yağı ile kavrulan, imkanlarını mantıklı kullanabilen, tek atımlık barutunu linderoth'a, lincoln'e, şu an aklıma gelmeyen bir ton futbolcuya harcamayan galatasaray istiyorum. tromsö'ler, karpat bilmemneler, steau bükreşler karşısında basireti bağlanan takım değil, öz kaynakları ile yarattığı ve "giydiği forma ve önemi" hakkında bilgi sahibi olan futbolcularla dünya devlerine kök söktüren takım istiyorum.

istediğiniz kadar transfer yapın, istediğiniz misimoviç'i, prekazi'nin önerdiği futbolcuyu alın, mevcut tabloyu değiştiremezsiniz. bir sene şampiyon olur, ertesi sene ilk beşe zor girersiniz. şampiyonlar ligini beş yılda bir görür, onda da rezilleri oynarsınız.

siz transfer isteyin bakalım. istediğiniz sürece yapılacak zaten, ondan emin olun.
  • bir anda ortadan kaybolup, kolunda baroş'la, kewell'a, neill'a dönen haldun üstünel'den sonra, ne idüğü belirsiz transfer politikası ve teknik direktörlerden habersiz transfer yapmasıyla ünlü adnan sezgin'e mahkum olmuş takımım.
  • misimoviç'i nihayet aldığı söylenen ve rezil geçen bir transfer sezonunu en azından yüz akı bir oyuncuyla kapatmanın eşiğine gelen kulüp.
  • transferde ' gec olsunda guc olmasin ' mottosunu benimsemis benim guzel ve yalniz kulubum.

transferin son gunu buyuk surprizlere imza atacak gibi duruyor.
  • misimovic'in yanında annan emana ibricic jovanovic'in 4'ü de gelse forvete biri alınmadıkça çok büyük sıkıntı yaşayacak olan takımım. defansın göbeği ve kaleyi geçtim artık yediğimizden fazlasını atalım yeter.
  • bu takımı yönetenlerin yada transfer kolpalarını yazanların nasıl bir kafaları var çok merak ediyorum. bilader fm de editörü açıp oynasan üç beş saat içinde bu kadar çok oyuncuyu hastaneye sağlık kontrolüne, boğazda rakı balığa, network te sezon sonu indirimine onu da geçtim havaalanına getiremezsin be. ne bitmek tükenmek bilmeyen işkembeniz varmış. salla salla bitmedi.
  • transferlerine ilişkin şimdi de emiliano insua'dan bahsediliyor. bakın zaten sinirim daha geçmedi, üstüne yok şu geldi, bu gitti, bu geliyor, gerçek jovanoviç, çakma jovanovic, misimovic geldi, yok gelen amcasının oğluymuş, annan cimbom'da, şunda pürüz var, bu adam tamam diyosunuz. beynim yandı lan !! kim kimle nerede ne zaman galatasaray'a geliyor, bitsin artık bu muğlaklık !!

hepinize çok fena söverim valla !!! yeter lan yeter !!
  • tüm kalbimle sölüyorum, bu kadar transfer haberiyle ile ya dağılıcak ya da yarın sünnet şenliklerini aratmıyacak bir törenle sayısız oyuncu imzalatıcak. böyle transfer operasyonu tarihinde görmedi galatasaray.
hesabın var mı? giriş yap