• galatasaray kulübünün basketbol şubesince yapılan sahtekarlığın ne olduğunu bir kez daha yazalım. yapılan cezalı oyuncuyu başkasının formasını giydirerek hazırlık maçında oynatmak değil. aynı oyuncunun ilgili maçlarda oynadığı halde oynamadığını federasyona yalan beyan ederek cezasını çekmeden forma giymesini sağlamaktır.

burada asıl suç yalan beyandır.

gelelim artılara ve eksilere.

klubün kıvırmadan yapılanı kabul edip kamuoyundan özür dilemesi yerinde bir davranış. bu davranış benim gözümde adnan polatı bu konuda temize çıkarmıştır. düne kadar konudan haberinin olmadığına kişisel olarak inanıyorum.
    basketbol şubesindeki teknik kadronun kovulması da iyi ancak yetmez. basketbol şubesinin başındaki yöneticinin de istifası beklenmeden yollanması gerekir. böyle yapılırsa klubün suçu sahiplenmediği de ortaya konacaktır.
    cezaya gelince bir iki hükmen mağlubiyetle geçiştirilebilir belki ancak, bu sahtekarlığın iki defa üstüste yapılmış olması organize ve planlı bir iş olduğunun kanıtıdır ve ceza 23. maddeye göre daha ağır olacak sanki. üstelik klubün beyanına güvenerek itirazı red eden federasyonun düştüğü durumu da göz önüne alırsak.
    kişisel bir de isteğim var. geçen haftaki maçta çıkan seyirci olaylarının gerektiridiği cezanın bu gümbürtüde kaynamasını istemiyorum. o başka bu başka.
  • şu son olaylardan sonra 12 eylül 2009 galatasaray beşiktaş maçına 12 kişi çıktıklarını düşündüğüm takım. yoksa yenemezlerdi bizi, nereye yeniyolar.

digiturk'ten görüntüleri sordum, ''sktir lan sabah sabah'' dediler.
    federasyona yalvardım, dinlemediler.
    hürriyet'i aradım sklemediler.
    görüntülerini nereden bulurum senin?
  • basketbol şubesi yöneticilerince adına hiç yakışmayacak bir skandala imza atılmış spor klübü, takımım. yaşanan olayın, bir sporcunun bütün kurallar ortadayken haksız yere oynatılmasının, hiç bir özrü yoktur ki kabahatten küçük olsun. nitekim yönetim rakiplerimizin şöyle böyle yapmasına rağmen bak biz böyle yapıyoruz, olayla ilgisi olanları cezalandırıyoruz dememiştir. sorumluluğu kabullenmiş, bunun bir utanç olduğunu belirtmiş ve bu utanca sebep olanların cezalandırılacağını belirtmiştir. gerisi lafı güzaftır.
  • cemal nalga olayında yapılan çok büyük yanlıştır ve kesilmiştir sorumluların cezası da..olaydan adnan polat'ın haberinin olmadığından kesinlikle eminim çünkü adnan polat mehmet helvacı bigi isimler kesinlikle buna izin vermezdi... olay karşısındaki duruşu ile takımımı da ayrıca tebrik etmek istiyorum çünkü zamanında 6 yabancı ile sahaya çıkmak yasak iken 6 yabancıyla sahaya çıkan bir ezeli rakibimiz vardı.. basketbol takımında yapılan bu hatanın karşısında galatasaray'ın duruşunu, futbol gibi daha ön planda olan bir spor dalında yapılan hata da gösterememişti ezeli rakibimiz..

bi hata yüzünden tüm yönetimin ve basketbol takımınının yöneticisinden oyuncularına kadar ihracını isticek yargısız infazcılar.. başkanımıza güveniyoruz gereken cezayı vermiştir galatasaraylılıktan nasibini almamışlara..
  • "2/6 ikilik, 5/7 serbest atış, 4 ribaund" için kendini rezil edecek ve takımını manşetlere taşıyacak yöneticilere sahip olduğunu düşünmediğim kulübüm. bir basketbolcu en fazla ne katabilir ki bir takıma. onun sayesinde kazanılacak bir galibiyetin ligden ihraç karşısında önemi nedir ki? yöneticilerin haberi olsa bu riski alırmıydı? bence gerçek suçlulular ve sorumlular takımdan uzaklaştırılmıştır. bundan sonra daha dikkatli olacaklarını düşünüyorum
  • taraftarları tarafından fenerbahçe üzerinden savunulan kuluptür... bunu bir kompleksle açıklamak çok alışılagelmiş bir çözüm olacaktır,ama eklemeden yapamayacağım...
    sabah sabah basketbolda ki elim cezalı oyuncu oynatma sahterkarlığı olayının şoku ile girdiğim sözlükte egoları tavan yapmış,sarı-kırmızı tandanslı ,yalan yanlış yazıları ile akıllarınca kulüplerini savunan suserlere buradan sormak istiyorum; kulubünüzü savunma maksatlı yazdığınız her yazının içinde,içeriğinde fenerbahçe var, bunlardan galatasarayın istemsiz hatta yer yer masum sayılabilecek bir yanlış yaptığını anlıyoruz ve ayrıca bu yazıların tümünden şu çıkıyor ki egolarınız en az kompleksleriniz kadar büyük,acaba diyorum egolarınızın içine kompleksleriniz mi girdi ki ,egolarınız bu denli büyük gözüküyor yoksa buranın güney amerika muz cumhuriyetlerinden birinin bir uzantısı olduğunu mu düşünüyorsunuz ?

edit:imla
  • türk spor tarihindeki en büyük sahtekarlığa imza atmış spor (!) klübü?

sebebi ise haberden alıntı yaparak:
    "cibona zagreb maçında rakibine yumruk attığı için basketbol federasyonu tarafından 5 maç ceza verilen ancak ludwigsburg maçında tufan ersöz 'ün formasıyla maçta yeralan cemal nalga galatasaray'da çok büyük bir skandala imza attı. yönetim alınan karar sonucu takımın teknik ve idari kadrosunun görevine son verdi."
  • ve yine başladılar "siz de yaptınız" lara bu kulübün taraftarları. hakikaten, baymadı mı artık? çıkıp hala "siz de zamanında 6 yabancıyla çıkmıştınız" gibi zeka damlayan iddialarla kendilerini aklamaya çalışıyorlar. ulan o olayla bu olay bir mi? 6 yabancı olayı maç içinde olmuştu tüm türkiye'nin gözleri önünde, mustafa denizli'nin dikkatsizliğiydi. başka birşey olsa, beşiktaş'a karşı bir sahtekarlık denemesi olsa bugün mustafa denizli beşiktaş'ı nasıl çalıştırsın? bir de sitemde bulunuyor, bizim gibi siz de o olayın sorumlularından hesap sordunuz mu diye. bravo, hakikaten bravo. zeka akıyor paçalardan.

aslında bu akıl tutulmasını sorgulamamak lazım. cemal nalga olayının sorumluları öyle bir durumda bıraktı ki galatasaray taraftarını, neyi bulurlarsa tutunmaya çalışıyorlar. abdi ipekçi'de çıkan olayları bile bir kadın, bir adam ve bir çocuğa yıktılar. ama bu olayda tamamiyle kilitlendiler galiba, bu 6 yabancı ve minik takım örnekleri de bundan olsa gerek.
  • profesyonel çalışanlarının yediği bok yüzünden rakip fanatiklerin diline, eline pelesenk olmuş spor kulübü. aslında sadece köy gibi yönetilmesinin cezasını çekiyor.
  • cemal nalga olayının ortaya çıkmasını müteakip hızlı bir şekilde sorumlu gördüklerini cezalandırması bile bazılarını tatmin etmeyen bir kulüp olarak da bilinir galatasaray.

ha bir de "türk spor tarihinin en büyük sahtekarlığı" konusundaki uzman arkadaşlara ise şimdiden başarılar diliyorum. nasılsa kafanız basmayacak, "bu da aziz başkanım için" diyeceksiniz, 20-30 sene tarihten silineceğini bekleyeceksiniz.(samuel beckett'e selam olsun). ligden düşürülmemiz gerekiyorsa o da olur diyen yönetici bulduğunuzda gelin, sadece bir angutun sahaya dalıp sporculara darp etmesi gibi iğrenç bir olayı hatırlamayın, olaylardan dolayı 5 maç ceza aldığınız maçları da hatırlayın (geçen sene lan).
hesabın var mı? giriş yap