• zamanındaki seslendirmeyle sürekli sertab tan sezen aksu dan birçok şarkı ve
    hatta oya - bora nın ara beni öptüm seni seni adlı şarkısını bile söyleyen karakter. çizgi film güldürmezdi, söylediği şarkılar kopartırdı beni.
    hangi çizgi film karakteri yolda fütursuzca yürürken "yandım amanın yandım ben bir esmerin narına, getirin basayım tuz üstüne tuz kapanmayan yarama" demiştir? bir soru:peki şimdi yeniden seslendirilse fred neleri söylerdi? ya da bir başka soru: dublajsız halinde fred ingilizce olarak neler söylemişti? ve bu şarkı konusunu bu kadar büyütmeye ne gerek vardı?
  • daimi pis sakal bir amerikali..
  • annemin her görüşünde bu adam fatih ürek 'e benziyor* dediği çizgifilm kahramanı.
    (bkz: fred çakmaktaş)
  • bir bölümde en sevdiği sinema sanatçısının ilyas salmantaş olduğunu belirtmişti.karakteri seslendiren sezai aydın'ı alnından öpüyorum.
  • fena halde fatih ürek kişisine benzeyen çizgi film kahramanı.
  • çok kalın bi adamdır bu... tamamen taş devrine aittir. sürekli kararsızdır, boş işlerle uğraşır, mağdur eder etrafındakileri. karısı wilma ile hep kavga içindedir ama gün gelir ki, öper koklar, eşidir, mahremidir. dışardaki hayata bağımlı, klasik bir aile reisidir aslında. işe hep geç kalır, patronuyla dalaşır, barni’ye küser. ayrıca arabayı da o kullanır. 30 küsür yaşındadır.
  • 7-8 yıl önceki bölümlerden birisinde; çölde su bulup "ana su bu!!! istanbul'da bile yok!" demiştir...
  • ev hayvani dino'nun cok sevdigi, lakin hayvanin sululuklarindan dert yanan, insaat santiyesinde buldozer niyetine dinazor kullanan tas devri adami.
  • zaman zaman homer simpson ve al bundy ile benzerlik gosteren loser. yalniz diger ikisinin aksine bunun hikayeleri nispeten mutlu sonla biter.
  • bir bölümünde işten eve giderken "bir bir biri birilerine bakar bakar bakar dururum" şarkısını söyleyerek hayatımdaki ilk yaran olaylardan birini gerçekleştirmiş adamdır. ha o zamanlar böyle bi olgunun varlığından bile haberimiz yoktu o ayrı. eneee diye gülerdik anca, sandalyeden filan kaymaz; halının üstüne koltuğun yastıklarından yer yapar ordan izlerdik.
hesabın var mı? giriş yap