• para, izin, giden tanıdık olmaması veya sadece gitmek istememek gibi nedenlerde festivalde olmayıp, ancak ortamı ve çıkan grupları da merak eden insanlardır bunlar.
    ayrıca festivaller dream tvde izlenir şeklindeki slogana kendini fazla kaptıran dozaşımları da bulunur, film festivalinin nasıl canlı yayınlanacağını merak ederler.
  • kötü ses kalitesi ve rejiyle muhattab olandır.
  • - anne tv'de within temptation çıkınca şu demirlere gelip kafa sallıyoruz tamam mı?
    + ay bu televizyonun önündeki demirler ne oğlum?
    - sahne önü anne burası.
    * ay peki şu kağıtları bileğimize niye taktın?
    - ya şükran teyze allahın adını verdim bi sus ya. onlar festival bilekliği. seninkini beyaz yaptım kombine. bizimkiler sarı kampçıyız. hadi anne şimdi çadırımıza gidelim azıcık otur.
    + allah belanı versin şükrü*. çocuğu evde tuta tuta asosyal ettin. izin vermiyosun hiç bi yere mal oldu çocuk... ay oğlum dur çarpıp durma bana...
    - hadi şükran teyze hadi daha hızlııı.. salla kafayı...sanktuooooss espirtuooooss
  • vj'lerin sevinç içinde "dağ çayır yuvarlanan heidi tripleri"ni de izlemek zorunda kalacak kişidir.

bir rock n coke gösteriyolar, festivalden yana ne acizmişiz kabak gibi ortaya çıkıyor sayelerinde. senede bir kere pür neşe halleri tepkimi çekiyor. her şey yolunda gidiyorsa buna şaşırıyorlar, ne müthiş diye. yav zaten öyle olması gerekmiyo mu? sen aksilik olursa fevaren et, azcık cool ol, görmemişlik etme işte.
  • (bkz: enoklofobi) ..

çekmeyene de anlatamazsınız bunu ..
  • genellikle ankaralıdırlar.
    bütün festival ve konserleri istanbul'da yapan zihniyetin yada ankara'da adam gibi festival ve konser organizasyonu yapmayan zihniyetin yada istanbul'da bütün konser ve festivallere gidip hava atan zihniyetin ben ...
  • annemdir. sonra telefon edip 'kim o yanındaki uzun saçlı zibidi?' sorusuna '[insert kız ismi]' cevabını alınca 'şeka yabdım şeka, ehahe sizi göstermiyo kii' diye cevap verir.
  • festivalin güzelliklerini kaçıran modeldir.
  • haftanın altı günü çalışan, hayatını, parasını kazanan ve bu yüzden birkaç gün üstüste 18'lik varlıklı kesimle kamp yapacak zamanı olmayan fakirin oluşturduğu modeldir.
  • yurtdışında yaşayan insandır (biz de isterdik gitmeyi ama olmuyor n'apalım)
hesabın var mı? giriş yap